Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144817/bmid_na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4 7797 1629

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

The Fault in Our Stars , 2012

Aribana
Aribana
09.03.2023 5 z 5

Tahle kniha si získala trvalé místo v mojí knihovně. Už jsem ji jednou četla a moc se mi líbila. I když se jedná o nepopulární milník v našem životě, tak je napsaná velmi citlivě a zajímavě. Detektivek je všude dost a toto je téma, o kterém se nepíše zrovna snadno. Přesto je hlavní hrdinka se svým lehkým humorem alespoň trochu nad věcí. No a když kniha dokáže pohltit do děje, zaujmout a dokonce i dojmout, tak si asi zaslouží pochválit

marie.kolarova
marie.kolarova
04.03.2023 5 z 5

Nádherná a dojemná kniha s velmi silným příběh. Ať bych napsala sebe pozitivnější komentář, tak bych knihu nevystihla dostatečně dobře. Ta kniha se prostě musí přečíst.

Lufiik
Lufiik
21.01.2023 5 z 5

Nemám slov. Velmi dojemné, lehce čtivé. Miluji film i tuto knihu. Ráda tak kouknu i po dalších knihách autora. Věřím, že i ty budou mít své kouzlo.

Martica
Martica
14.01.2023 3 z 5

Hezký příběh, dojemný. Trochu divný humor. Taky mi vadilo, že se autor snažil být neamericky nepatetický, ale ve výsledku to stejně americké a patetické bylo. Asi holt už nejsem cílovka, jsem oficiálně starý cynik. Mám spoustu výhrad, ale jsem vážně ráda, že jsem si knihu konečně přečetla, když je to ten světový bestseller.

Knihochod
Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Táto knižka má v mojom srdiečku veľmi špeciálne miesto. Je totiž prvou, ktorá ma dokázala poriadne rozplakať a taktiež tou, ktorá v mojom živote odštartovala takú tú poriadnu knižkonakupovaciu mániu. A zároveň je to jediná knižka, ktorá ma od Johna Greena reálne baví. Tie ostatné, čo sa mi pod ruku v minulosti dostali, boli skôr taký slabý priemer.

Toto bol už neviemkoľký rereading za celú tú dobu, čo knižku vlastním, no i tak som sa cítila, ako keby som ju čítala po prvýkrát. Všetky tie emócie, ktoré doslova kričia z takmer každej stránky, ma opäť raz zasiahli nepripravenú a ja som sa miestami vcelku nasmiala, no aj si kvalitne poplakala.

Neviem, čo viac napísať, pretože si myslím, že aj tak väčšina z Vás už túto knižku čítala a tak by ste sa asi ani nič nového nedozvedeli. A tak napíšem aspoň toľko, že ten príbeh jednoducho zbožňujem a aj sa teším, keď si ho prečítam znova.

AnnaPanulis
AnnaPanulis
05.01.2023 3 z 5

Kdysi se mi v těch 13 líbila, i když sloh mi už tehdy přišel poměrně jednoduchý.

Knihomolobecny
Knihomolobecny
29.12.2022 4 z 5

Upřímně jsem někdy měla pocit že mě to úplně užírá, umírala jsem s něma..

Zuzka12627
Zuzka12627
11.12.2022 4 z 5

Velmi emočně silná kniha, smutný příběh mladých lidí a jejich lásky. Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nelituji.

absa2611
absa2611
17.11.2022 5 z 5

Silné.
A ano, brečela jsem...

Lenka2533
Lenka2533
11.11.2022 5 z 5

O tomto příběhu jsem slyšela už na základní škole, ale dostala jsem se k němu až teď.
Trochu jsem se toho bála, protože jsem nikdy nečetla tak vážné téma. Ale bylo to boží!
Postavy jsem měla moc ráda, takže to bylo bolestivé. Na konci jsem ale nebrečela. Nevím proč. A to jsem docela citlivka. Byla jsem fakt smutná a zlomená, jenže slzy se neobjevily.
Styl psaní byl také fajn. Není to úplně typický styl, ale mně se to četlo dobře.
Děj byl zajímavý. Celkově životy hlavních postav takové byly.
Příběh byl silný, smutný, bolestivý a dojemný. Moc jsem si ho užila a zůstane mi v mysli ještě dlouho. Ráda bych se podívala i na film.

5/5 ⭐

Beltrix
Beltrix
03.11.2022 5 z 5

Po přečtení téhle knížky se cítím stará, byť jsem jen o deset let starší než hlavní hrdinové. Obávám se totiž, že období, kdy slova měla opravdu hluboký význam, kdy jsem mohla poznávat svět a jen zlehka ochutnávat jeho strasti, kdy bytí samo o sobě bylo elektrizující už mám za sebou. Nicméně bylo opravdu skvělé se do té doby vrátit a skláním se před autorem, že zvládl toto období tak bravurně popsat.

Leník95
Leník95
24.10.2022 3 z 5

Z knihy jsem byla bohužel zklamaná. Filmové zpracování je za mě super a tak jsem si říkala, že kniha bude ještě lepší díky pocitům a pasáží, které do filmu prostě nejde dát. Nicméně je to kniha, kterou hodnotím jako horší než film. Styl autora mi nesedl. A i když je téma v knize srdcervoucí, nepůsobilo to na mě tak. Čekala jsem trochu více vážnosti (aspoň v některých částech), které by člověka chytilo za srdce.

alnahu
alnahu
16.10.2022 5 z 5

Velmi emoční kniha-která mě dost zasáhla. Smutný příběh mladých lidí a jejich lásky ,ke kterému
jsem se opět vrátila a přečetla -díky čtenářské výzvě. I zfilmování tohoto příběhu bylo skvělé.

marcela3655
marcela3655
28.09.2022 3 z 5

Čtenářská výzva, moc jsem se na knihu těšila. Přečteno...... Asi jsem čekala Wau.... které se nekonalo. Kniha mě neoslovila, nikdo mě nějak extra k srdci nepřirostl (což se mě jinak nestává) ....... Tak nějak divně napsaná.... Sice se četla skoro sama....... Bohužel 3 hvězdy jen z respektu k nemoci.

KajkaMicinka
KajkaMicinka
04.09.2022 4 z 5

Námět na příběh je velmi dobrý, ale styl psaní mě trochu při čtení vadil.

Damaj
Damaj
02.09.2022 3 z 5

Nevím, co si o knize myslet. Dojemné a velmi silné téma, ale nesedl mně způsob, jakým ho autor pojal a knihu napsal.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
01.09.2022 4 z 5

Hodně dobré. Dojemné.

Hakate
Hakate
28.08.2022 5 z 5

Velmi dojemný a citlivý příběh. Krásná kniha

heliiinka
heliiinka
25.08.2022 4 z 5

John Green má zápletky, které jsou velmi jednoduché. Hloubku ale prodávají jeho postavy. Jak jiný je obyčejný příběh, když ho prožívá umírající dívka? To mě baví, protože hodnoty a názory postav jsou tak jiné než naše.

terez.book
terez.book
17.08.2022 3 z 5

,,A já jsem se zamilovala, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela."

Kniha o první lásce, naději i beznaději a rakovině. Musím říct, že daleko lepší než film(jak jinak). Taková lehčí kniha, přečtená za dva dny.
Tak trochu mi neseděl styl psaní autora ale zároveň to mělo něco do sebe. Člověka to minimálně donutilo popřemýšlet.
Zprvu jsem to typovala na nudnou zamilovanou slaďárnu-a to zas nakonec úplně nebyla. Samozřejmě, při čtení nějaká ta slza ukápla. Ale příběh o nemoci jako takové, je dost reálně podaný. Bez přikrášlení, bez ideálů a realistický. Miluji černý humor Hazel Grace. U knihy se budete smát ale i plakat.