Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144817/na-vine-su-hviezdy-OEg-144817.jpg 4.35746

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Ikar (SK)

caroline.aiko
předevčírem

Hodně lidí mi říkalo, že knížka nebyla moc dobrá, ale i přesto se mi dobře četla a líbila se mi, ale poté co jsem si vyslechla tolik špatných a negativních názorů, tak jsem na příběhu hledala už jen to špatné, čehož lituji, jelikož bych si jinak čtení a příběh užila o něco více. Líbilo se mi, jak na život koukala Hazel Grace s Gusem, protože mě v tom něco fascinovalo. Několikrát jsem nad tím přemýšlela a obdivuji jak se s tím vypořádali, protože bych takhle jako oni žít nedokázala.

Bebsa

Tato kniha je velmi dobrá, ale také smutná, vůbec když má člověk povědomí o tom, jak rakovina dokáže člověku zničit život...

iveta3867

pro někoho, kdo zažil smrt svého přítele asi ne moc dobré, ale jinak hezký příběh a mile ztvárněné hlavní postavy, které se dokáží věnovat taky normálním věcem, ne jako většina dnešní kybernetické mládeže..

Pavouček2

Poslechla jsem si jí jako audioknihu a VÝBORNÝ ! Doporučuju :-)

Veru.Viti

Začala jsem ji číst díky filmu, který mám neuvěřitelně ráda. Musím říct, že film se mi líbil malinko víc. Kniha je čtivá, milá a zároveň dojemná.

"Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna."

Abia

Tahle knížka není o smrti a rakovině, ta je o životě. O tom, jak si ho ceníme, když víme, že brzy skončí. Díky za tu humornou linku ve smutném tématu, ta mě bavila. I některá přirovnání a úvahy o smrti. Všichni chceme být milováni a tak se nevědomky stáváme granáty, které jednou vybuchnou.

Peťule115

Co k ní napsat - skvělá a strašná. Jestli bych ji přečetla znovu - popravdě řečeno nevím. Smutné a krásné. Brečela jsem a po pravdě ještě teď když píšu jaká ta kniha je, mám slzy v očích.

_diana_

Kniha se četla tak nějak ,,bez emocí". Podle mě, průměrná kniha...

Péťa1950

Bez sentimentu se dá kniha číst, pokud jste boj s touto nemocí zažili . A i jako člen rodiny, ne přímo nemocný. Pak je na knihu jiný náhled.

Veru960

Líbilo se mně to kvůli atmosféře něžné

Denisa153

Neuvěřitelně smutný příběh. Ke knize si určitě vemte velké balení kapesníků - já brečela jsem jak želva. Musím doporučit i film, který se vážně povedl.

meinita

neskutečně smutný příběh, velmi čtivě napsaný, nicméně mám raději knihy, které nezpůsobí tak těžké srdce.

Vendy7

Doporučuji si tuto knihu přečíst. Viděla jsem jak film, tak jsem právě četla poté i knihu a i přes to, že je to velmi smutný příběh, tak jsem přečetla knihu a shlédla film jedním dechem.

prochajda

Velmi smutný příběh o tom, že i za krátkou dobu se dá prožít malé nekonečno. Moc hezky napsáno, slzám se nedá zabránit.
"To je dobrý, Gusi. Je to dobrý." Bylo mi smutno po budoucnosti.
"Prožijme dnešek, jak nejlépe můžeme."

Mirime13

Na autora i knížku jsem slyšela spoustu chvály. Jako první jsem viděla film, tak jsem veděla do čeho jdu. Ale knížka mě nijak neohromila. Podle mě byla průměrně napsaná. Nevím asi to prostě není můj šálek kávy....

Tyrkysová

Bohužel mě příběh "nedostal" tak, jak jsem očekávala. Ano, jak naznačuje název, je smutný. Ano, oceňuji i celou filozofickou rovinu a těžké téma, které je vlastně velmi dobře zpracované. Plusem je i humorná linka, která se příběhem line hezky nenásilně a opravdu vás místy rozesměje. Ano, oceňuji i velkou čtivost, kterou je autor proslulý. Ale... nějak mi tam chybí více hloubky a možná i uvěřitelnosti (mnoho náhod?). Závěr je navíc takový... divný (zkusím bez spoileru - nemyslím to "hlavní", co se stane, ale spíš celý děj potom). Takže mám celkově dobrý pocit, ale "wow" efekt se nedostavil.

PetraBery

Dlouhou dobu jsem se knize úmyslně vyhýbala až konečně přišel ten čas, kdy jsem si jí přečetla. Příběh lásky mezi Hazel a Gusem je smutný, vtipný a podáván s nesmírnou lehkostí, přesto s velkým poselstvím. Krásný křehký příběh, který za přečtení rozhodně stojí.

brijana

Nejlepší kniha od J. Greena. Předpokládala jsem, že to tak dopadne, ale i přes to jsem si knihu užila. Nakonec ukáply i slzy.

Petro..nella

Veselá zároveň smutná, u tehlé knihy jsem brečela jak malé dítě a zároveň mě i rozesmála

StephenKingje

John Green je spisovatel, o kterém jsem často slyšel. Jeho knihy, mě však nikdy nepřitahovaly. Ale teď ten den přišel. Nikdy bych ji však nepřečetl, kdybych si nechtěl dát pauzu od hororů, thrillerů, detektivek atd. A jelikož ty knihy co jsem četl nebyly zrovna na dobrou náladu. Tak jsem si chtěl přečíst něco jiného, něco vtipného a hezkého. Avšak vybral jsem si špatnou knihu. Je to rozhodně taky vtipný a krásný příběh. Ale k tomu ještě velice smutný. Ale i přes to, že mám teď náladu pod psa, tak téhle knize neupřu, že je naprosto dokonalá. Svižný styl psaní, krásně udělané drobnosti a téma rakovina (které je dle mého názoru velice důležité). 11/10

attila1

Tato knížka jedině s kapesníkem. Silný,smutný příběh, skvěle napsaný, Doporučuji přečíst.

ikorka

Po tomto zážitku mi dlouho trvalo, než jsem příběh v sobě zpracovala, abych se pustila do další knihy. Bylo to fakt silné až neuvěřitelné. PERFEKTNÍ!!!

e.s.e.t.

Svět je nespravedlivej, svět je hnusnej a ošklivej... John Green mě v této knize totálně rozložil. Jsem ráda, že moje máma je stejná plačka jako já, jinak by si mohla myslet, že se mi stalo něco opravdu vážného. Takhle jí stačila věta (spoiler): "Mami, on v té blbé knížce fakt umře!" a ona pochopila moje záchvaty zalykavého pláče.. Bylo to krásný, doporučuju. Kupte si k tomu krabici kapesníků.

jolisek123

Naprosto dokonalá kniha, Johna Greena přímo zbožňuji (respektive jeho styl psaní). Moc dojemný příběh, který chytne za srdce, ke konci už jsem bulela jako želva:-)

may.t

Nádherná kniha a skvělý film, u obojího jsem se sice díky slzám málem utopila, ale stálo to za to :)

Mikarda

Přečteno v originále - jednoduše napsané, příběh skvělý, film skvělý. V každém případě musíte počítat se slzavým vodopádem.

Kika28

Ze začátku mě knížka moc nebavila, ale pak byla super. Docela by mě zajímalo jestli Hazel nakonec taky umřela nebo ne. Jsem zvědavá na film ,na který se mám v plánu podívat.

Hakl54

Silný smutný příběh. Co mi na knížce nesedlo byly názory a myšlenky těch " dětí". K jejich věku mi to připadalo nepřirozené.

Lenka8418

Úžasná, skvělá kniha, zase jsem uronila slzu, silný příběh. Doporučuji

Věrka256

Tato kniha shrnuta jedním slovem: WOW!!!!!!!!!!!
Jasně, první jsem viděla film, takže jsem věděla jak to skončí, ale to neznamenalo, že mi slzička neukápla. Celou dobu jsem i knihu užívala a když přišli poslední části, tak jsem byla už i zdrcená z toho, co se blíží.
Ano, každý ví, že lidé (hlavně děti), kteří mají problém s rakovinou mají těžký život a cítí spoustu bolesti, ale nenapadlo by mě, že.... Ani nevím, jak tu větu dokončit, protože proto neexistují slova.
Kdybych knihu měla přirovnat k jiné, tak by to zaručeně byla nějaká sbírka citátů, protože v této knize jich je tolik, že pak se i ztrácím v jednotlivých částech příběhu a přemýšlím nad tím citáte.
Kniha je rozhodně jedna z nejlepších, které jsem kdy četla a je i mojí první knihou od Johna Greena, ale doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuju přečíst, ale připravte si i kapesníčky.