Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414635/bmid_na-uteku-SsR-414635.png 4 314 99

Dokonalá rodina je zničena v nejnovějším thrilleru Harlana Cobena, brilantního autora celosvětových bestsellerů, kterého spisovatel Dan Brown označil za mistra napětí a skvělých zápletek. Ztratili jste dceru. Je závislá na drogách a násilnickém partnerovi. Navíc dala jasně najevo, že nechce, abyste ji hledali. Pak ji náhodou zahlédnete hrát na kytaru v newyorském Central Parku. Už to však není ta dívka, kterou si pamatujete. Tahle osoba je zfetovaná, vyděšená a až po krk v problémech. Ani na vteřinu nezaváháte. Jdete za ní a prosíte ji, ať se vrátí domů. Uteče pryč. Pronásledujete ji do temného a nebezpečného světa, o jehož existenci jste doposud ani netušili. Vládnou tam zločinecké gangy, hlavní měnou jsou drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Nyní je v sázce i váš vlastní život. A nikdo už nikde není v bezpečí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Run Away , 2019

85098211
03.07.2020 5 z 5

V mém případě je Harlan Coben sázka na jistotu ;-). To se týká i této knihy, která čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nepustí ho až do konce. A že je to pořádná jízda! Autor píše stylem, který nemusí vyhovovat každému, ale mně se líbí - a moc! :-) Příběh má několik dějových linií, které (jak taky jinak) spolu úzce souvisí. Určitě nejvíc mne zaujal Simon, který se z lásky k dceři Page a při jejím hledání dostává nejen do poměrně kontroverzního prostředí sekty i různých kriminálních živlů, ale také do bezprostředního ohrožení života. Zápletka s adoptovanými chlapci byla opravdu originální a nečekaná. A úplný závěr knihy byl překvapivý a autor ho - jak u něj bývá obvyklé ;-), zvládnul na výbornou. Nemůžu jinak, než dát plný počet, a samozřejmě doufat, že autor brzy napíše další, stejně vynikající knihu.

pepa4081
01.07.2020 2 z 5

Zápletka je zajímavá, kniha hodně napínavá. Pan Coben umí psát. Mne však příběh vůbec nechytil. Snad na mne byl příliš „současně americký“, naprosto nepravděpodobný nebo akční. Vyprávěn je v několika liniích. Asi nejvíc mne zajímala (i když znechucovala) linka s nájemným vrahem. Naopak zhusta jsem přeskakoval v kapitolách z nemocnice a osobního života hlavního hrdiny. Takže jsem knihu spíš prolétl, abych se dozvěděl, jak všechno dopadlo. Než tyto vymyšlenosti, raději si přečtu nějakou klasiku, třeba od Raymonda Chandlera.

Kerberos
29.06.2020 5 z 5

Od Cobena už jsem dlouho nic nečetla,ale musím říct,že za tuto knihu si 5* určitě zaslouží.Napínavé a velmi zapletené.Rodiče,kteří se snaží ochránit své dítě za každou cenu.V pozadí náboženská sekta,prodej drog ,nájemní vrazi.

Janaves
26.06.2020 5 z 5

Jsem nadšená! Skvělá zápletka. Líbí se mi,Jak už si myslím,že vím,co,kdo a jak a za dalších pár stránek je to jinak. I v této knize, když jde si myslela, že je vše jasné,tak to bylo zase jinak. Doporučuji.

viva71
16.06.2020 5 z 5

U spousty autorů detektivek se mi stává, že každá novější kniha už není tak "skvělá", jako ta první. U Harlana Cobena to rozhodně nezažívám!! Každá další kniha mě přesvědčí, že je pořád čím překvapovat a nemusí to být jatka. Skvělá zápletka a napětí až do konce.

intelektuálka
16.06.2020 5 z 5

Pan Coben znovu na scéně - a znovu bravurně....

Jeho knihy jsou psány spíše strohým jazykem - ale jde-li o rodinu, narůstají emoce ....

Boj o dítě - a drogy, sekta a genealogie - to všechno se zde promítne .... a ten konec ?

Přiznám se, že mne trochu překvapil.

konicekbily
12.06.2020 5 z 5

Mistrovsky zpracovaná těžko uvěřitelná zápletka ( chvílemi je děj natahován, což toleruji) je zakončena úplně nečekaným závěrem. Výborné čtení pro odpočinkové chvíle!

Culina68
31.05.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Katania
14.05.2020 5 z 5

Harlan Coben mě neumí zklamat. Opět parádní příběh se zajímavou zápletkou.

Lumír23
10.05.2020 5 z 5

Příbehy pana autora jsou poutavé, stupňují napětí tak, že se čtenář nenudí ani na začátku, v průběhu, ba ani na konci. Zde je i konec podoben pohádce, je dobrý a šťastný.

marimari
02.05.2020 5 z 5

Můj oblíbený spisovatel opět nezklamal. Při čtení čas utíká moc rychle a pomalu se čtenář odhodlává dělat i něco jiného. Už se těším na další.

Danago
16.04.2020 5 z 5

Zajímavý příběh. Opět originální téma. Knížka má spád a napětí, bez hluchých míst a s překvapivým koncem. Můžu doporučit.

romana0733
08.04.2020 3 z 5

Nejslabší kniha mého oblíbeného autora. Nemohla jsem se začíst, v půlce jsem knihu na dva měsíce odložila, pak jsem se k ní vrátila a ze zvědavosti dočetla. Jako po dočtení to dávalo celé smysl. Ten konec byl dobrý, tam přišlo i hodně zvratů. Tentokrát nemůžu dát plný počet hvězdiček. Kdybych věděla, že je tam zapletena i sekta, tak bych po knize vůbec nesáhla, není to můj šálek čaje.

esterkucerova
26.03.2020 3 z 5

No nevím, nějak mě to sektařské téma úplně neoslovilo...
Celkově málo uvěřitelné, pomalý rozjezd, zmatek v postavách a pro mě spoustu nezáživných pasáží.

makymp
25.03.2020 4 z 5

Oceňuji vcelku hladký průběh, pro mě byla tato kniha oddechovym ctenim. Zajímavý a velice hezky závěr, užila jsem si, že neskončila dopadením vraha, jak jsem zvykla.

berila
23.03.2020 4 z 5

Zajímavý námět, dobře vystavěný příběh a napětí až do konce, takže za mě spokojenost.

knihomolkadorfa
13.03.2020 5 z 5

Zajímavý námět, napětí po celý příběh, závěr vážně překvapivý. A Modlitba klidu mi už visí nad pracovním stolem.

daja51
26.02.2020 5 z 5

Celý příběh mě bavil od začátku až do jeho konce -velmi čtivá kniha, doporučuji všem milovníkům napětí a gradujících zápletek.

Jiparis
23.02.2020 5 z 5

Zajímavé propojení problematiky drog a náboženských sekt. Líbil se mi i námět tajemství a kdy ho odhalit, aby neublížilo.

pavlinka0250
20.02.2020 5 z 5

Za mě perfektní kniha. Zamotané, nepředvídatelné a s překvapivým závěrem, kde do sebe vše zapadlo a dávalo smysl.
Prostě skvělá jízda plná napětí od začátku až do konce.
*****