Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414635/bmid_na-uteku-SsR-414635.png 4 314 99

Dokonalá rodina je zničena v nejnovějším thrilleru Harlana Cobena, brilantního autora celosvětových bestsellerů, kterého spisovatel Dan Brown označil za mistra napětí a skvělých zápletek. Ztratili jste dceru. Je závislá na drogách a násilnickém partnerovi. Navíc dala jasně najevo, že nechce, abyste ji hledali. Pak ji náhodou zahlédnete hrát na kytaru v newyorském Central Parku. Už to však není ta dívka, kterou si pamatujete. Tahle osoba je zfetovaná, vyděšená a až po krk v problémech. Ani na vteřinu nezaváháte. Jdete za ní a prosíte ji, ať se vrátí domů. Uteče pryč. Pronásledujete ji do temného a nebezpečného světa, o jehož existenci jste doposud ani netušili. Vládnou tam zločinecké gangy, hlavní měnou jsou drogy a vraždy jsou na denním pořádku. Nyní je v sázce i váš vlastní život. A nikdo už nikde není v bezpečí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Run Away , 2019

Dashik
10.03.2022 5 z 5

Toto byla první kniha, co jsem od autora četla a rozhodně se nebudu bránit dalším.
Za mě originální zápletka se třemi dějovými linkami, které se ke konci protnou a vše je vysvětleno. Příběh jsem tedy musela brát trošku s nadsázkou, ale vůbec mi to nevadilo a epilog už byl jen taková třešnička na dortu.
Doporučuji :)

tereza.c
26.10.2021 2 z 5

Mě osobně kniha nechytla od začátku a to je malér. Pokud se něčím musím prokousávat z důvodu,že mě kniha nezaujme od začátku,potom to pro mě není strhující dílo. Ale urcitě to může být individuální a subjektivní pocit. Dějově ok,ale nedokázala jsem být vtažena do děje ani v průběhu knihy. Znám lepší,ale tedy i mnohem horší knihy v tomto žánru.

micha-ella
24.09.2021 2 z 5

Vadily mi tři dějové linky, které se začaly spojovat až od strany 130. Strana 100 je můj limit, než knížku odložím, když mě nebaví. Tentokrát jsem vydržela, ale ke konci už jsem litovala, že s tím ztrácím čas. Přehnané, moc mrtvol, nelíbilo se mi to.

šipek
13.07.2021 5 z 5

Tak opět vynikající thriller od mistra pera pana Cobena. Knihou se prolíná více dějových linií, které na závěr do sebe úžasně zapadnou. Stále jsem nemohl přijít na postavu Ashe s Didi jak do zápletky zapadnou, na závěr je vše objasněno. Pro mě kniha úžasně gradovala až do úplného vyvrcholení včetně nečekaného epilogu. Na této knize jsem si vyloženě pochutnal a mohu jen doporučit milovníkům tohoto žánru.

papajapa
06.07.2021 5 z 5

Za me spokojenost. Čte se dobře a rychle. Něco bylo předvídatelné, něco by me naopak ani nenapadlo.

Elapheg
04.07.2021 5 z 5

Pátá kniha od Harlana Cobena a další skvělý thriller s opět brilatní zápletkou. Coben je prostě umělec brilantních zápletek, kde čtete a čtete dál, aby jste se dozvěděli, jak to dopadne a navíc u něj s bonusem k tomu, bez brutalit a potoků krve, přesto čtenáře drží celou dobu v napětí s mnoha dějovými zvraty. Simon, otec Paige zahlédne svou dceru v Central parku, je zfetovaná, snaží se jí nabídnout pomocnou ruku, ale ona místo toho uteče. Proč? Simon se pokouší Paige najít. Začně po ní pátrat, to co však při pátrání zjistí, se mu nebude moc líbit. Jemu i jeho rodině půjde o život. Dokáže Simon čelit tak nebezpečnému nepříteli, se kterým se nevědomky dostává do křížku? Nepřítel je opravdu mocný a bude se snažit za každou cenu zachovat své tajemství. Jak v tom figuruje Simon a Paige???? To už si přečtěte sami. Zklamaní nebudete, stránky budete jen obracet, uvidíte. :-) Dávám pět hvězd a doporučuji. :-) Před autorem smekám. :-)

DvěTéčka
30.04.2021 5 z 5

Báječná kniha :3

Arsi007
16.03.2021 4 z 5

Pokud jste již četli něco od autora tak Na útěku není žádnou výjimkou z Cobenova klasického schématu. Hlavní námět, k tomu pár dalších linek, vyprávění z pohledu několika lidí, kteří nemají zdánlivě nic společného a velké finále, kdy se vše propojí.

Hlavním tématem je zde i dnes tolik populární testování DNA komerčními firmami, které vám za poplatek a vaše sliny zjistí váš původ a najdou uživatele, kteří jsou vaši vzdálení či bližší příbuzní.

Příběh byl možná místy přitažený za vlasy. To nepopírám. Nicméně vše bylo vysvětleno, nenašla jsem zde žádnou nelogičnost, stránky ubíhaly skoro samy a epilog mě překvapil.

IG: @hanybooks

Janyssek
20.02.2021 3 z 5

Nooo,... jako odpočinkovka, po zkušenostech s autorem jsem čekala větší morbiditu, větší všechno...

Alizon
08.02.2021 5 z 5

Thriller jak ma byt. Od zacatku ctive a napinave, s originalni zapletkou. Simonovi, zoufalemu otci, drzime palce a pomalu s nim odkryvame hluboko do minulosti sahajici pribeh. Jeho zoufale patrani po dceri, ktera propadla drogam, se pekne zvrtne hned na zacatku. No a k tomu jsou tu zdanlive vedlejsi linie, ovsem na konci vsechno zapadne na sve misto. Moje prvni kniha od tohoto autora - a urcite ted budu patrat po dalsich.

MilanCFC
17.01.2021 3 z 5

No, zcela upřímně, dle zdejšího hodnocení jsem teda čekal větší bombu. Za mě to teda nebylo nic extra, obzvlášť když přihlédnu ke Cobenovým předchozím dílům. Vůbec jsem se tu nedokázal chytit a už vůbec se nekonal ten dřívější pocit, že nemůžu přestat číst nebo že se nemůžu dočkat, až se ke knížce po práci vrátím. Ačkoliv závěr se autorovi částečně podařil a ta jedna jistá Simonova věta byla skutečně mrazivá. Ve zkratce bych to napsal takhle - v tomto Cobenovi mi jaksi chyběl Coben.

Hella
03.01.2021 3 z 5

Tady jsem šlápla vedle. Příběh mě nebavil a připadal mi bizarní. Už mi tam chyběli snad jenom mimozemšťané. Z úcty k ostatním dílům autora dávám nicméně celé 3*.

jankaander
23.12.2020 5 z 5

Super čtení, doporučuji....

jasmína
08.12.2020 4 z 5

Velmi napínavá kniha, u které ale je potřeba mít naprostý klid na soustředění, a protože jsem ho ne vždy měla, četba mi trvala dlouho, ale stála za to.

WaN635
09.11.2020 4 z 5

Pomalejší začátek, moc mě to nechytlo, ovšem v půlce se to zlomilo a já knihu nemohla odložit, dokud ji nedoctu.

soukroma
27.10.2020 3 z 5

To byla zase změť: sekta a tajné adopce a nájemní zabijáci a feťáci a všudypřítomná rodinná tajemství... Na začátku jsem měla dojem, že čtu nějaké moderní americké Memento, pak ovšem přibyla dvojice podivných zabijáků a začala se vynořovat ještě podivnější sekta. To všechno dohromady nabývalo na intenzitě až do ještě přehnanějšího závěru, kterému vévodila zase jedna americká rodina vyšší střední vrstvy (s bytem u Central Parku), ovšem se svými tajemstvími a rukama od krve... Přehnané dialogy a jednání v rodině (moje malá holčička = zběhlá univerzitní studentka a smažka, milovaná manželka pediatrička s krvavými tajemstvími, kmotra a švagrová, co všechno ví). Bláznivé akce a podhoubí. Rychle a zběsile. Na mé straně znechucení, nevěřícnost. 55%

Tomuhle ale věřím bez debaty:
"Štěstí se možná za peníze koupit nedá, ale ... je to nesmysl. Peníze víc než cokoli jiného, co má člověk pod kontrolou, dokážou vyvolat a udržovat ten prchavý ideál, jemuž říkáme štěstí. Peníze mírní stres. Zajišťují lepší vzdělání, lepší stravu, lepší doktory - jistou míru duševní pohody. Peníze přinášejí pohodlí a svobodu. Za peníze si koupíte zkušenosti, vymoženosti a hlavně čas, což je stejně důležité jako rodina a zdraví." (s. 43)

gordon13
14.08.2020 5 z 5

Žádná kniha mistra Cobena mě ještě nezklamala a tato je opravdový thrillerový skvost. Moc se mi líbila a bylo moc velkým potěšením se k ní vracet a číst dál..vynikající příběh!

chrudas
05.08.2020 5 z 5

Přečetla jsem už dost knih od Harlana C. s tím, že už mne ničím nepřekvapí. Omyl, tento příběh překvapil...., velmi napínavé čtení.

Arwen777
28.07.2020 5 z 5

V poslední době mám štěstí na poutavé detektivky. I tato kniha k nim patří, moje první od tohoto autora a rozhodně povedená volba.
Příběh je napínavý a zápletka poměrně složitá. Autor kombinuje problematiku drogově závislých, sekt, znásilnění a tajemství v rodině, ale všechno to spolu funguje. Téma je originální, styl psaní trochu složitější, ale kniha se čte velice dobře. Hrdinové jsou sympatičtí, mají dobré i špatné vlastnosti, možná jsou akčnější než průměrná populace, ale co by člověk čekal od thrilleru.
Zkrátka doporučuji všema deseti, tady na databázi tedy pěti hvězdičkami.

Erummeldë
23.07.2020 4 z 5

Od autora jsem zatím četla jen pár knížek a nemohla je jen tak odložit a musela číst dál. U téhle jsem se nějak nemohla začíst, naštěstí se to v půlce zlomilo a knížku jsem dočetla jedním dechem.