Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294600/mid_na-uteku-bbk-294600.jpg 4 22 6

Na útěku z Afghánistánu do Londýna. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi! Dva chlapci na útěku před válkou. Nemají nic než oblečení v batohu na zádech a tenčící se hotovost po rodičích zašitou do výstelky pásku u kalhot. Aryan a jeho malý bratr Kabir se vydávají nákladním autem, lodí, vlakem, autobusem i pěšky napříč Evropou, která jim, jak zoufale doufají, nabídne budoucnost, s níž už se v Afghánistánu rozloučili. Kábul-Teherán-Istanbul-Athény-Řím- -Paříž-Londýn: to je směr, kterého se drží, mantra, kterou opakují ve svých modlitbách, a jediná možnost, kterou před sebou vidí. Během cesty čelí hladu a vyčerpání, zimě a horku, násilí a zmatku, jsou nuceni pracovat v bezútěšných podmínkách a spoléhat se na lidi, kterým není radno věřit. Vždycky ale zbývá naděje a vzpomínky na domov. Je to příběh dvou chlapců, jejichž odvážné rozhodnutí poukazuje na ničivý dopad války na životy obyčejných lidí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Hinterland , 2011

Zlatinka.Emilly
15.11.2022 5 z 5

Docela mazec. Dva malí chlapci, kteří dokázali, že se o sebe umí postarat. Ale ten konec, ten byl hodně smutný. Vlastně jsem to předvídala, i když jsem tipovala jiného bratra.

Ticiana
25.01.2021 5 z 5

Nechtěla bych byt v jejich kůži. Hlavne děti to mají velice těžké. Kniha je napsána vážně skvělým stylem. Je videt ze autorka ma se psaním dlouhé zkušenosti. Za mne doporucuju pro ty, co chtějí vědět vic o osudech uprchlíků.

samuel5859
13.09.2020 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem kdy četl. Já normálně trpím s těmi postavami a vnímám jako oni, co dělají nebo jakou mají náladu. Je to velice napínavé drama o uprchlících a to jde mi velice zalíbilo. Jedině doporučuji ????????

Alexxxka
15.03.2020 4 z 5

Tak to byla síla! Je jasné, že cesta běženců není jednoduchá... Ale kolik se toho může stát? - to mě překvapilo. Moc hezky napsané.

kreira
22.08.2019 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo, kolik zlého si ti, co utíkají do Evropy, musí vytrpět. Kniha mě hodně otevřela oči. Problém, který tak citlivě popisuje, je tak veliký, že se děsím toho, zda se dá vůbec vyřešit.

Barča21
05.01.2019 5 z 5

Další kniha, která je hezky napsaná, ale smutná. Příběh je poskládaný ze skutečných výpovědí dětí, které utíkají před válkou. Ztratily své rodiče i své blízké, žijí jako bezdomovci a touží po tom, co pro nás a naše děti je zcela normální. Určitě doporučuji přečíst a zamyslet se.