Na útěku ekniha

Na útěku z Afghánistánu do Londýna. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi! Dva chlapci na útěku před válkou. Nemají nic než oblečení v batohu na zádech a tenčící se hotovost po rodičích zašitou do výstelky pásku u kalhot. Aryan a jeho malý bratr Kabir se vydávají nákladním autem, lodí, vlakem, autobusem i pěšky napříč Evropou, která jim, jak zoufale doufají, nabídne budoucnost, s níž už se v Afghánistánu rozloučili. Kábul-Teherán-Istanbul-Athény-Řím- -Paříž-Londýn: to je směr, kterého se drží, mantra, kterou opakují ve svých modlitbách, a jediná možnost, kterou před sebou vidí. Během cesty čelí hladu a vyčerpání, zimě a horku, násilí a zmatku, jsou nuceni pracovat v bezútěšných podmínkách a spoléhat se na lidi, kterým není radno věřit. Vždycky ale zbývá naděje a vzpomínky na domov. Je to příběh dvou chlapců, jejichž odvážné rozhodnutí poukazuje na ničivý dopad války na životy obyčejných lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294600/na-uteku-bbk-294600.jpg 4.417
Vydáno (ekniha), Mladá fronta

Hinterland, 2011

Kniha Na útěku

samuel5859

Nejlepší kniha co jsem kdy četl. Já normálně trpím s těmi postavami a vnímám jako oni, co dělají nebo jakou mají náladu. Je to velice napínavé drama o uprchlících a to jde mi velice zalíbilo. Jedině doporučuji ????????

Alexxxka

Tak to byla síla! Je jasné, že cesta běženců není jednoduchá... Ale kolik se toho může stát? - to mě překvapilo. Moc hezky napsané.

kreira
22.08.2019

Nikdy mě nenapadlo, kolik zlého si ti, co utíkají do Evropy, musí vytrpět. Kniha mě hodně otevřela oči. Problém, který tak citlivě popisuje, je tak veliký, že se děsím toho, zda se dá vůbec vyřešit.

Barča21
05.01.2019

Další kniha, která je hezky napsaná, ale smutná. Příběh je poskládaný ze skutečných výpovědí dětí, které utíkají před válkou. Ztratily své rodiče i své blízké, žijí jako bezdomovci a touží po tom, co pro nás a naše děti je zcela normální. Určitě doporučuji přečíst a zamyslet se.

Losing it
Losing it