Na špatném místě

Na špatném místě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435845/bmid_na-spatnem-miste-m5O-435845.jpg 4 323 115

Čtyři ženy – mladá Paige, její sestřenice a rivalka Heather, nejlepší kamarádka Chloe a matka Joan – se rozhodnou zkusit štěstí na online seznamce. Stáhnou si aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku. Takové seznamování má ale svá rizika. Místo vysněného prince mohou potkat nebezpečného predátora. Má perfektní vlasy, vítězný úsměv a obrovské charisma. On však nehledá lásku, ale oběti. Zvládnou se mu všechny čtyři vyhnout? A pokud ne, kterou z nich si vyhlédne?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

All the Wrong Places , 2019

JaninaV.
28.04.2021 1 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila - nedočetla jsem ji.

Dada077
14.04.2021 5 z 5

Dobre čitateľné, stále sa niečo deje, nad všetkým tieň sériového vraha žien.
Moja najobľúbenejšia postava - mama Joan Hamiltonová, žena s nadhľadom, aj vo svojom veku plná humoru, pochopenia, nadšenia pre nové veci, vychutnávajúca si život plnými priehrštiami.

novina
06.04.2021 4 z 5

Příběh docela odsýpal. Heather byla neskutečně protivná a sebestředná. Konec mi přišel hodně osekaný, příběh si zasloužil vysvětlení.

Miro67
05.04.2021 5 z 5

Další pěkný příběh od mé oblíbené autorky. Sonda do života tří žen okořeněná thilerovou zápletkou. Nejvíce jsem fandila Chloe za její kuráž. Konec pravda nečekaný, přesto ne překvapivý. Snad jen ta spravedlnost měla být dotažena do konce.

gordon13
05.04.2021 5 z 5

Nápaditá zápletka a tradičně příjemné čtení od stálice Joy Fielding. Kniha se mi moc líbila, autorka ani po letech neztrácí grif, pěkná kniha!

coolpet.CP
02.04.2021 4 z 5

Má první kniha od této autorky. Moc dobře se četla. Pasáže z pohledu vraha jsem četla také poprvé, bylo to moc zajímavé. Celá kniha byla napínavá i když konec jsem čekala trošku rozvynutější. Určitě si přečtu další její knihy.

Lemurka
20.03.2021 4 z 5

Další dobra kniha od me oblíbené autorky, ktere nic nechybí. Ale podruhé bych ji už nečetla, ma lepsi.

nicole1990
17.03.2021 4 z 5

Musím říct, že konec mě teda hodně zklamal čekala jsem víc ne svým způsobem takhle otevřený konec. Jinak knížka skvělá opravdu žasnu jak můžou být ženy tak hloupé a jít do bytu k někomu koho neznají. Vždyť je to šílené riziko.

Andrea864
16.03.2021 4 z 5

Opět čtivá kniha od mé oblíbené autorky. Trochu zklamání za předvídatelný konec, což jindy u knih J. F. nebývá, ale celkově mě příběh bavil.

Světluška4
08.03.2021 3 z 5

Předchozí kniha Joy, byla plná napětí a dramatičnosti, něco podobného jsem čekala i nyní, ale nějak jsem se nedočkala. Příběh byl místy trochu napínavý, pořád jsem čekala nějaké dramtické vyústění, ale bohužel jsem se nedočkala. Konec byl, dle mého názoru, zahrán trochu do autu. Kniha se dobře četla, téma dobré, ale čekala jsem něco jiného, trochu více napinavého.

edith79
07.03.2021 4 z 5

Chtěla bych napsat, že to byla stará dobrá Joy a svým způsobem samozřejmě byla, ale...Podle mě by si knížka zasloužila být delší, jít víc do hloubky, lépe vykreslit charaktery postav. Navíc to dopadlo přesně tak, jak jsem celou dobu očekávala. To se mi u této autorky nestávalo, konce jejich knih byly vždycky překvapivé až šokující. Přes to všechno mě knížka bavila a rozhodně to nebyl promarněný čas.

kob
02.03.2021 5 z 5

Skvělá, moc mě bavila

SaraX
21.02.2021 3 z 5

Knížka od mé nejoblíbenější autorky, těšila jsem se na ni a taky ji přečetla za dvě odpoledne, protože byla čtivá, ale musím podotknout, že má oblíbená Joy polevila v dramatičnosti, napínavosti i nápaditosti, přesto stojí knížka za přečtení, ale "stará" Joy už to není....

Aiden888
15.02.2021 2 z 5

Dávám tři hvězdičky, protože na mě tahle kniha měla výkyvový vliv. Chvíli super, chvíli těžká nuda. Od tak zajímavého námětu bych čekala víc. Víc lidské odpornosti, více zabřednout do problematiky podivných existencí na seznamkách. Jenže uvažování hlavního záporáka na mě prostě nepůsobilo uvěřitelně (ano, úchyláci i naprosto vyšinutí jedinci existují a zřejmě uvažují šíleně a nechutně, ale buď autorka píše špatně nebo se prostě nedokázala do tohohle hajzlíka vcítit). Hlavní hrdinka moc přemýšlela a pasáže s její matkou byly zejména na začátku knihy zdlouhavé a zbytečné. Takže asi tak...

tatjana1737
13.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Nejprve věci, za které autorka nemůže, ale při čtení knihy na mě měly vliv: jsem vysazená na psaní slov džin x gin nebo džob x job. Stejně tak mi přišlo, že překladatel nemá jasno ve slovech pás x pas. V jednu chvíli v textu byla zaměněna Paige a její kamarádka Chloe, jinde byl ztučněn text, který vůbec tučně být neměl. U tak vydávané a oblíbené autorky, jako je Fieldingová, bych čekala lepší práci korektora.

Nyní k samotné knize: Od JF jsem zatím nic nečetla, ale tchyně ji má velmi ráda a má jí plnou knihovnu. Knihu mi tedy půjčila ona, že je to novinka, jestli si to chci přečíst. Přečetla jsem, protože už mi docházelo čtivo z knihovny, a i když to nebylo špatné, nejsem moc spokojená. Autorka psát umí, čtenáře vtáhne do děje, její postavy jsou uvěřitelné (byť Paige byla na můj vkus až příliš slušňačka a vzorňačka), člověk se dokáže vžít i do těch vedlejších a s horšími povahovými vlastnostmi (Heather). Zápletka byla vskutku mrazivá, místy se mi z úvah hlavního padoucha dělalo špatně, ve čtení jsem pokračovala hlavně proto, aby ho chytli, potrestali a já od něj měla klid. (!) Jak kniha postupovala, čekala jsem, kterou ze čtyř žen nakonec sejme, protože mi bylo jasné, že jedna skončí na špatném místě. Ale která? Hlavní hrdinka? (Doufala jsem, že ta ho přechytračí, takže to musel být někdo z jejího okolí.) Chloe? Matka? Heather? Čím víc se kniha blížila ke konci, tím jasnější mi bylo, která to bude, ale přese všechno jsem jí přála, aby se z toho dostala. Skončit v rukou masového vraha bych nepřála ani největším svým nepřátelům, a že některé fakt nemám ráda. Když pak přišla předposlední kapitola, nechápu, kdy došlo k obratu, že jsem celou situaci začala vnímat jako hodně černý humor. Zklamání vraha, který věnoval tak pečlivou přípravu své oběti, svému mistrovskému dílu, i zdánlivé vítězství jedné malicherné hlupačky. Ale pořád jsem tak nějak čekala, že se to vyvrbí ku překvapivě zdárnému konci. V tom jediném mne Fieldingová překvapila, u "četby pro ženy" bych takové vypořádání se s vedlejší postavou nečekala.

Ajina76
10.02.2021 5 z 5

Opet skvělá knížka. Místy trochu moc popisu, ale to se odpouští. Dávám plný počet hvězd.

Aneleh
03.02.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější spisovatelka mě nikdy nezklame. To, co očekávám, vždy dostanu. Napětí, čtivost, humor, zajímavá zápletka. Je to její zvláštní způsob, kterým vypráví, schopnost dokonale vylíčit všechny postavy, že je máte úplně před sebou. Vidíme jak jednají i co si myslí, dokážeme se do nich vžít. Pro to vše jí tak ráda čtu a každou její knihu si neobyčejně vychutnám.

Šánka
27.01.2021 4 z 5

Potřebovala jsem něco lehčího po předchozí knize a J. F. je vždy dobrá volba. Od Joy mám přečteno vše, tato kniha nepatří mezi její topky, ale byl to příjemný, jako vždy velmi čtivý, oddechový román pro ženy se špetkou napětí, místy i s humornými momenty. Mezi thrillery bych ho ale nezařadila, tentokrát mně tam to napětí chybělo.
Dávám protekční 4*, protože to se u oblíbených autorů může :-).

putpuda
24.01.2021 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného, víc dramatického. Ani mi nepřišlo, že to psala Fieldingová a určitě má lepší knihy, ale bavilo mě to a to se počítá ;)

janadibelkova
09.01.2021 5 z 5

Joy je prostě srdcovka a i když ne každá kniha je povedená, tak tahle se řadí určitě k lepším a rozhodně doporučuji si ji přečíst, začtete se velmi rychle a co mě bavilo nejvíc, nejsou tam přehnané rádoby napínavé psycho scény.

thrillery pro ženy

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  84%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Na špatném místě je v