Na špatném místě

Na špatném místě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435845/bmid_na-spatnem-miste-m5O-435845.jpg 4 318 114

Čtyři ženy – mladá Paige, její sestřenice a rivalka Heather, nejlepší kamarádka Chloe a matka Joan – se rozhodnou zkusit štěstí na online seznamce. Stáhnou si aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku. Takové seznamování má ale svá rizika. Místo vysněného prince mohou potkat nebezpečného predátora. Má perfektní vlasy, vítězný úsměv a obrovské charisma. On však nehledá lásku, ale oběti. Zvládnou se mu všechny čtyři vyhnout? A pokud ne, kterou z nich si vyhlédne?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

All the Wrong Places , 2019

Modrina
Modrina
24.05.2022 4 z 5

Souhlasím s výtkami, prostě Jane utíká nebo Nic mi neprozrazuj to není. Ale nenudila jsem se, byť jsem na konci překvapená nebyla. Já jsem spokojená.

micha-ella
micha-ella
04.05.2022 2 z 5

Protahované rozhovory a manželské hádky mě hodně nudily. A to, že policie ani po šestnácti činech není pachateli na stopě (setkání v kavárnách plných lidí, každý z nich něco vidí, někdo tu kterou ženu třeba i zná, že jo...) je nedomyšlené.
Já smekám před autorkou za to, kolik knížek už napsala, ale tahle je opravdu nudná.

Micandy
Micandy
18.04.2022 2 z 5

Dávám tak 2,5 hvězd, na tři to prostě není. Čekala jsem napínavý thriller, nějak mě to nevtáhlo. Téma aktuální a zajímavé, ale vadilo mi, jak se situace opakují akorát z pohledu jiné postavy. Konec byl pro mě předvídatelný.
Autorka má lepší knihy.

SSTknihy
SSTknihy
06.04.2022 4 z 5

Celkem slušný psychologický triller. V podstatě taková "vztahovka", která spíš, než na akci sází na neustálou přítomnost možného zla. Není od věci si občas připomenout, že nebezpečí nečíhá nutné jen v anonymním online světě, ale může být součástí našich běžných životů a zaútočit v nejméně očekávanou chvíli. Čte se to dobře a rychle a děj rychle spěje k poměrně předvídatelnému konci.

kathla
kathla
03.04.2022 3 z 5

Přečteno celkem rychle, pěkná kniha, nicméně hodnotím tak 60%. Od Fieldingove znám lepší knihy. Každopádně závěr byl zajímavý, dostavil se pocit zadostiučinění. Ale o napětí se mluvit nedá.

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
26.03.2022 5 z 5

Tohle byla po dlouhé době pořádná jízda. I když se děj orientuje kolem čtyř postav, tak je kniha zpracovaná tak dobře, že jsem se v ní ani chvilku neztrácel. Jména jsou zapamatovatelná, každá postava je jiná, originální a má svůj vlastní způsob myšlení.
Četla se skvěle. Děj byl chytlavý a přečtete ji jedním dechem.
Skrze kapitoly nahlédnete do čtyř různých životů. Tady se mi moc líbilo, jak to bylo různorodé. Mladá Joan se strachuje o zdraví matky a hledání práce, Chloe žije v neharmonickém manželství, postarší Joan po smrti manžela začíná znovu myslet na lásku a závistivá Heather se stará jen o sebe. Každý příběh byl zajímavý a u každé jednotlivé postavy mě zajímalo, jak to s ní dopadne.
Některé kapitoly vám také nastíní smýšlení útočníka, což bylo nejen osvěžující, ale zároveň moc dobře zpracované. Kapitoly nebyly zbytečně dlouhé, a příběh tak rychle plynul.
Konec všemu nasadil korunu. Poslední dobou se mi stává, že i přes dobré příběhy nejsou konce nic extra, ale tady se to autorce povedlo. V posledních stranách převažuje napětí a závěr samotný byl perfektně vystupňovaný.
Rozhodně se kniha řadí k těm nejlepším, co jsem zatím četl. Můžu všemi deseti doporučit.

Janabib
Janabib
04.02.2022 1 z 5

Knihy od Fieldingové jsem četla skoro všechny a moc se mi líbily. Tuhle jsem v půlce vzdala. Neustálé přeskakování mezi postavami a časem, v polovině knihy se dal děj shrnout do pár vět. Pořád se nic nedělo. Rozvláčné a nudné.

Tereyciiik
Tereyciiik
01.02.2022 5 z 5

Knihy byla úžasná. Po dlouhé době jsem se fakt pobavila a užila si čtení. Konec se mi líbil moc, bylo fajn že to bylo takové hořkosladké a ne úplný happyend. Myslím, že se jí daří pořád udržovat skvělou hladinu psaní a někdy je to i lepší a to bylo pro mě, právě teď. Fielding je sázka na výhru.

katpas76
katpas76
07.01.2022 5 z 5

Joy Fieldingová je moje oblíbená autorka. Opět mě nezklamala, rozuzlení bylo překvapivé, děj měl spád. Velmi doporučuji.

Kerberos
Kerberos
28.11.2021 5 z 5

Nefandím seznamkám a už vím proč. Napínavé, chvílemi až mrazivé. Hlavní hrdince jsem fandila a mamince taky, proč by si i ženy v důchodovém věku nemohly užívat života. Rivality v rodině bylo až příliš, ale to tak v životě taky bývá.

Magdyla.8
Magdyla.8
26.10.2021 3 z 5

Tedy na knize jde vidět, co s vámi udělají sociální sítě a že není radno si s nimi zahrávat. Vztahy mezi děvčaty jsem moc nepobrala a spíše na mě kniha nepůsobila příliš dobře. Ke konci bych z jedné děvčat měla litovat, ale bohužel se tomu tak nestalo. Také jsem začínala tušit kam příběh vede, takže mě konec nepřekvapil. No zkusím nejspíše jiné knihy od autorky.

MoireDeTardis
MoireDeTardis
23.10.2021 3 z 5

Tahle knížka mi způsobila tak trochu čtenářskej blok :D Vůbec tenhle žánr nečtu, tak mi to zase tolik nešlo. Ale ona nebyla špatná, nakonec vlastně byla i zajímavá a konec byl fakt mrazivej, jak píšou v komentářích níže. Ti, který tenhle žánr baví, si knížku určitě užijou :)

Veronika33
Veronika33
04.09.2021 5 z 5

Klasická "fieldingovka". Neviem prečo, či tejto autorke trocha nostalgicky nadržujem, ale všetky knihy od nej ma vždy neskutočne bavili a ani táto kniha nebola výnimkou. Dej bol neskutočne pútavý, postavy rôznorodé a dobre vykreslené. No proste moja srdcovka, zbožňujem ju.

Pajina68
Pajina68
23.08.2021 5 z 5

Tak tahle knížka se mi po několika předchozích, které byly slabší, opět moc líbila. Konec byl opravdu mrazivý....

olca1983
olca1983
14.08.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, leč spád nabrala snad až na posledních třiceti stránkách. Byla jsem nervózní, jestli to autorka stihne rozuzlit. :-) Stihla. A nebylo to překombinované, ani žádné zbytečné kudrlinky. Byla to moje první kniha od Joy Fieldingové a věřím, že ne poslední.

boeink
boeink
10.06.2021 5 z 5

Prostě Joy! Já její knihy prostě miluju, některá se jí povede víc, jiná zas trochu míň, ale všechny jsou čtivé. Tady nechybělo napětí ani humor a taky důležité připomenutí: nikdy nechoďte s cizím mužem do cizího bytu.
Jo, a ta Heather, to teda byla pěkná kráva ;-)

Januli
Januli
05.06.2021 3 z 5

Jestli čekáte detektivku nebo snad nějaký hon na vraha, tak to jste vedle. Příběh 4 žen, kdy jedna z nich skončí díky své povaze na špatném místě.... ať už si o to koledovala nebo ne, zaráží mě, jak jsou ženy naivní a neopatrné. Kniha se mi četla dobře, místy možná zbytečně zdlouhavá, ale jako oddechove čtení na lehátko k vodě, klido pido. Akorát mi lezlo na nervy, jak Joan pořád oslovovala svou dceru zlatíčko, bylo tam toho zlatíčkováni až moc.

Kalina
Kalina
13.05.2021 4 z 5

Nenáročné čtení. Příběhy žen jsou napsané čtivě, místy lehce překvapivé a konec knihy předvídatelný. Přesto mohu doporučit.

slaska77
slaska77
11.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Ač jsem minule byla z paní Fieldingové nadšená a Špatnou dceru jsem tak nějak lehce zhltla za pár dnů, zde se mi to tak dobře nedařilo. Už zhruba v polovině knihy jsem si byla jistá, jak to skončí, a postavy byly pro mě tak nějak málo uvěřitelné. Dvě sestřenice podobné si fyzicky jako vejce vejci, z toho jedna vzor všech ctností, chytrá a kultivovaná, a druhá pravý opak, hloupoučká, závistivá, mstivá a hysterická? .... tak nějak příliš černobílé. Nicméně nějaká základní napínavost a způsob, jakým došla autorka k závěrku, mě přesvědčily aspoň o těch pár hvězdičkách, asi jsem měla větší očekávání. Třeba někdy příště zas přijde paní Fieldingové čas.

JaninaV.
JaninaV.
28.04.2021 1 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila - nedočetla jsem ji.

thrillery pro ženy

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  83%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Na špatném místě je v