Na rychtě

Na rychtě https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31074/na-rychte-31074.jpg 4 7 3

Vlasta Pittnerová i v této knížce zavede čtenářky a čtenáře do dávno uplynulých časů. Ale nejde jen o nahlédnutí do venkovského života zmizelých let. Prózy Pittnerové nejsou pouze jakýmsi reportážním vyprávěním a popisem starých dějů a věcí. Stále zaujmou také líčením lidských osudů. Osudů celých rodů, které kdysi hospodařily na rychtách, na poměrně bohatých statcích, v krajině Žďárských hor. Milostné okouzlení i ztroskotání, dobré i zlé představuje nám autorka ve svých prózách. A tím je čtenářům blízká.... celý text

radus
04.07.2022 5 z 5

Mě se knížky od Pittnerové moc líbí. I když jsou její romány naší době na hony vzdálené, dokáže dobře popsat charaktery jednotlivých postav a dobu, ve které se děj odehrává tak, že se okamžitě přenesete o desítky let nazpátek.

maryzka
18.07.2020 3 z 5

Kdysi jsem četla i první vydání a moc se mi líbilo. Tohle vydání je velmi citlivě popsané, přesně podle toho prvního. Spíš nakladatelství se snaží udržet její způsob psaní i mluvy, řeči v oblasti Ždárských hor

kika 13
06.03.2013 4 z 5

Děj se odehrává opravdu kdysi dávno,ale je to čtivé a nenáročné.