Na pytlácké stezce

Na pytlácké stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38315/bmid_na-pytlacke-stezce-OBq-38315.png 4 21 4

Malý Vašek, kterého čtenáři znají z knížky Pod Jezevčí skálou, odjíždí na prázdniny ke svému dědovi, hajnému Strakovi. Krásná, klidná atmofséra je tentokrát narušena přítomností pytláka. A tak Vašek se svým dědou prožívají místo příjemné pohody uprostřed přírodních krás dramatická dobrodružství při pátrání po zákeřném nepříteli z lesa.... celý text

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Knihy od Pohla mě doprovázely každé léto u babičky, velmi ráda jsem si je četla.

RMarkéta
15.07.2022 5 z 5

Druhé knižní setkání s malým Vaškem a jeho dědou hajným. Opět moc hezký příběh. Já si nemůžu pomoct, mně se tam pořád dere ta Šumava. Prostě mi bytostně chybí. Takže jsem Brdy vypnula. Všechny scény potom najížděli jako film.

DuncanIdaho
30.04.2022 5 z 5

Nyní doháním to, co jsem v dětství nečetl. Rozhodně nelituji, že to čtu až teď. Ikdyž mi do "sátky" moc nezbývá, tak se mi kniha líbila. Je to milé a pohodové čtení.

Nočnípták
18.04.2020 3 z 5

Při sepisování knihovny jsem zjistila, že si žádné z dětí neodstěhovalo knihy o Vaškovi. A také jsem zjistila, že jsem kdysi četla jenom Pod jezevčí skálou, ale tuto ne. Tak jsem to honem napravila.
Ne, že by se mi nelíbila, ale slibovala jsem si od ní víc. Jezevčí skála byla lepší. Nebo, že bych si ji idealizovala? Tak teď mi nezbyde, než si přečíst i tu.
Hodnocení - 2* a 1* za ilustrace, které jsou takové něžné a připomínají mi ilustrátora M.Hanáka.

příroda lesy prázdniny

Josef Pohl
česká, 1918 - 1988
1992  85%Pod jezevčí skálou (trilogie)
1985  84%Za trnkovým keřem
1983  82%Na pytlácké stezce
1987  77%Na cikánské stezce
1982  95%Pod Jezevčí skálou

Kniha Na pytlácké stezce je v