Na poště

Na poště https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194380/mid_na-poste-O67-194380.png 4 1024 114

Henry Chinaski série

Zcela první Bukowského román z roku 1971, v němž se poprvé v celé své kocovinové kráse představuje autorův neblaze proslulý antihrdina a alkoholické alter ego Hank Chinaski. Román je jedinečnou kronikou autorových osudů z padesátých a šedesátých let, kdy se pouze kurvil, chlastal, sázel na dostizích a kazil si zdraví coby poštovní doručovatel a úředník. Jeho tehdejší pracovní a milenecké peripetie říznuté vysokoprocentním cynismem a sardonickým humorem vycházejí v novém překladu Boba Hýska.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Post Office , 1971

capricorn__
11.04.2024 4 z 5

"Poštovní úřad" je třetí kniha, kterou jsem od Bukowskiho četl. Vždycky mi připadá úsměvné, že během pauzy mezi jeho knihami zapomenu, jaké používá vulgarismy a jakým způsobem se dívá na život. Není to můj nejoblíbenější spisovatel, protože z jeho životního stylu na mě doléhá tíseň, nicméně musím uznat, že - jakožto autor - má originální, nezaměnitelný styl psaní a vždycky se divím nad tím, jak rychle (a bezbolestně) se dostanu na konec. Popisy práce mě bavily, hádám, že každý, kdo (alespoň chvíli) pracoval v profesi, kde musíte neustále komunikovat s cizími lidmi a chovat se profesionálně (Chinaski si zrovna s tímhle hlavu nelámal :D), se v tom trochu najde.

Elizabeth26
16.03.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Moje první od Bukowskiho a určitě ne poslední.. Tohle mě fakt bavilo!

jiri4861
04.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Tak nějak čtu Bukowskiho a říkám si: Středobod lidského žití je jebání a chlast. A právě proto jej mám rád za tu autentičnost.

Mystig
05.01.2024 5 z 5

Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože Bukowski. Jeho styl žití není nic pro mě, ale jsem velmi mile překvapena. Průměrný (možná i podprůměrný) běžný život. Příběh, co si na nic nehraje. Zasmála jsem se, i když s trochou hořkosti a ve vší té bídě to bylo vlastně velmi surově krásné a k zamyšlení. Jeden si hned více váží toho co má a hlavně - že nemusí pracovat na poště.

Archie
10.11.2023 2 z 5

Meh. Občas vtipné takovým tím stylem ala "jo tohle znám", sprosté, absurdní. Jinak mě to ale vůbec nebavilo číst. Alkoholikův roztržitý deník. Bukowski půjde asi mimo mě.

jan.para
15.07.2023 3 z 5

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života.

kotasbk
02.07.2023 3 z 5

Tak jsem si koupil Bukowského. Má první kniha od něj. A musím říct, že to byla zajímavá a poučná jízda. Bohužel i přes všechny vulgarismy, nechutnosti jsem čekal o trošku víc. Chinaski má ale nápaditý životní styl, který vůbec nekoresponduje s tím, kterým praktikuji já. A proto jsem neplul na stejné opilecké vlně jako Hank. Klobouk dolů před výkony, které hlavní postava a autor díla zvládal. Levou zadní vypije flašu nějaké whisky, tomu já říkám debilita, ne úspěch. Možná kdybych byl mladší, jel podobný lifestyle, tak by mě kniha oslavila a mohl bych číst další a další Bukowského neromány. Knihu jsem vrátil do mé skromné knihovničky a vzal si něco románovějšího.

Rapeh
10.04.2023 4 z 5

Čtivá kniha, životní příběh autora bez úprav.

Hemingway178
09.03.2023 4 z 5

Kerouac se potkal s Millerem. Je to sprostý a občas nechutný? Jasně! Ale je to o životě? 100% Bez příkras podaná zpráva o životě a o tom, že někdy se můžete rozkrájet a je vám to stejně prd platný.

Lenucha77
09.10.2022 4 z 5

Bukowkeho miluju, nikdy ničím neurazí, takže za mě super. (Tlama jedná držkatá:)

Sarapet
02.10.2022 odpad!

No mně to moc neoslovilo. Čekala jsem, že si tam něco najdu, ale nic.

Kopta
06.09.2022 5 z 5

Opět Bukowski. Ucelená forma. Ne totálně ujetá. A hned se to dá číst. Klasicky bizár, v něčem se Bukowski i krotí, ale jinak to konečně něco větší, ucelenějšího a záživného. Z pošty a její bizarnosti toho nakonec nevidíme tolik, ale i tak se to čte plyně a záživně. Takže není moc co namítat.

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Klasickej Chuck, na Poštovní úřad jsem se chystal dlouho a po jeho přečtení určitě nejsem zklamanej, přestože kvalit Bukowského nejlepšího románu (Faktótum) určitě nedosahuje. Ale narozdíl od takového Hollywoodu anebo Kapitán odešel na oběd... tu je Henry Chinaski ještě ve formě, i když prací na poště skoro polomrtvej :-) Psát o obyčejných věcech tak zábavně umí asi fakt jenom ten Bukowski...

vvikingg
10.03.2022 5 z 5

tak tohle se četlo samo tříhodinová záležitost a jako vždy skvělé Chinaského postřehy lidských charakterů, ,,ve dveřích stál vedoucí a tvářil se jako bych byl hromada lidského hnoje, přitom přišel stejnými dveřmi jako já , pečlivě vybraný zmrd,, taky jsem se potkal v životě s pár pečlivě vybranými z..dy.

Jihočech427
01.08.2021 5 z 5

První setkání s autorem stálo za to.

blak
22.06.2021 4 z 5

Skvělá knížka. Čtivá, upřímná, konečně oproti jiným, co jsem od Bukowského zatím četl, i míň vulgární. A příběhová. Doporučuji. Je třeba akceptovat alkohol, ženy a dostihy. Kdo čeká velkou zápletku je blázen. Prostě zápisky normálního člověka. A opět bych rád napsal, že šedesátá léta (i když v LA) byla dost podobná tomu, co můžeme zažívat dnes.

Keika
25.04.2021 1 z 5

Očekávala jsem asi víc, sem tam jsem se zasmála, ale jinak nic. Průměrný zápisky průměrnýho alkoholika.

Dédečko75
28.02.2021 5 z 5

Cha cha cha, to je blbost k odreagovani

gaspoda
28.02.2021 4 z 5

k Bukowskimu se vracím po 10letech zasekl sem se na komixech a nemohl se do žádné knihy začíst tak zkusím Poštu. Kniha se fuck dobře čte krátké kapitolky no a Henry.trošku sem ze začátku habroval ale po 30stranach se to zlomilo a vyloženě sem se těšil až zapíchnu zrak do písmenek. Jako poštu sem taky brigadně roznašel ale taková jizda to u mě nebyla spíš pochodák po kopcích.Závěrem děkuji Carle že zas držím v ruce knížku a ne vobrázky.

hell8939
30.01.2021 4 z 5

tohle mě bavilo, takový voddechový příběhy průměrnýho americkýho pošťáka, klasika u tohohle autora je že občas jsem se smála nahlas, občas jsem brečela, občas se mi chtělo zvracet a většinu času jsem se o hlavního hrdinu docela bála díky tomu jaký dělá píčoviny, a samozřejmě v popisech dnů doručovatele listovních zásilek nechybí pro bukowskiho typickej chlast a šukání a popisy sraní ale s tim se člověk musí smířit no