Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 490 165

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

ArwenAragorn
ArwenAragorn
12.12.2020 4 z 5

70%
"Miluju tě Quinn. Nejvíc na světě. Víc než sebe," zašeptala. "Miluju tě tak moc, že tě musím nechat jít."

Knížka se mi moc dobře četla. Bylo tam dost napětí a zvratů. Střídavě je vyprávěná Nicole předtím, než skončí pod koly vlaku a Morgan poté. Krátké kapitoly vždycky skončí zrovna tam, kde nutně potřebujete vědět, co bude dál. Ani mi nijak nevadilo, že jsem tušila, kdo za tím stojí. Já ji k přečtení doporučím.

L.Helena
L.Helena
12.12.2020 4 z 5

Kniha je hodně čtivá vlastně hned od prvního řádku. Je fakt, že je to takové spíš ženské čtení, protože středem všeho dění je malé miminko a hlavní postavy ženy – jedna v poporodní depresi a druhá marně toužící po dítěti. Občas některá fakta trochu mimo realitu, jenže je to smyšlený příběh, takže promíjím. Ostatně v reálu když sledujete krimi zprávy, tak vám taky kolikrát zůstává rozum stát. Já jsem si čtení knihy opravdu užila.

veronika9761
veronika9761
07.12.2020 2 z 5

Teda, to je snad nejslabší knížka, jakou sem letos četla. Fakt žádná sláva.

martineden
martineden
07.12.2020 2 z 5

Čtivá kniha - aspoň na začátku. Pak se zvrhne v kýč, čtivý, ale přesto kýč. Taková Ordinace v růžové zahradě. Ale bez té ordinace.

alexis818
alexis818
06.12.2020 4 z 5

Kniha dobrá,velmi čtivá,ale také hodně předvídatelná.Taková vlastně oddechovka.

FejKýý
FejKýý
04.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla velice dobrá. Byla hodně čtivá, stránky mizí pod rukama, jen mám pocit že to nebylo úplně to nejlepší. Rozhodně ji ale mohu doporučit všem, kdo mají rádi thrillery. Každopádně jsem tak nějak tušila kdo by to mohl být a nespletla jsem se.. Jenže dokud nevíte nic, podezíráte tam skoro každého. Měli bychom si dát bacha na to, koho okolo nás máme. Takže si to shrneme kniha byla dobrá ale konec mě zklamal, mohlo to být lepší, byl to skvělý námět ale bohužel spisovatelce se závěr opravdu nepovedl. Taky tam byla jedna věc, která nedává moc hlavu ani patu.
SPOILER!
Škoda jen, že je to vykrádačka knihy V pasti lží od B. A. Paris.

plamínek21
plamínek21
02.12.2020 2 z 5

Slibná anotace se bohužel neproměnila ve čtenářský zážitek. Příběh se velmi záhy překlopí do předvídatelné a zároveň nevěrohodné nudy, což je velká škoda, protože se z nápadu dalo mnohé vytřískat.
V zásadě je četba ztrátou času - jen je mi líto, že se autorka s psaním mordovala celých 6 let :-(

Terka18
Terka18
29.11.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka, která moc nenadchne a v klidu jsem knihu odložila a šla dělat něco jiného. Není to pro mě typ knihy, který mě chytil a nepustil do té doby, co jsem ji nedočetla. Zajímavý nápad, který ale nebyl moc zajímavě podán čtenářům. Chybělo tomu to napětí a mrazení.

cleopatra11
cleopatra11
23.11.2020 4 z 5

Do půlky mě kniha bavila, pak už ne. Děj byl pro mě nereálný.

jes09
jes09
21.11.2020 4 z 5

Autorka měla výbornou myšlenku příběhu. Kniha je rozdělena do dvou pohledů hlavních hrdinek. Jeden příběh je z mého pohledu ,,dotažený", ale druhý pohled je o poznání slabší. Poslední dobou se přesvědčuji, že ženy - autorky neumí napětí a dotažení příběhu prodat stejným dílem jako muži - autoři.

Kniha je čtivá, bavila mě - jen neočekávat reálný děj. Tuto knihu nazývám ,,holčičím čtením".

kytarka
kytarka
21.11.2020 3 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha. Začátek byl skvělý, konec už tak moc ne. Moc akce nasměrované do závěru knihy. Příjemně se četla, teď po delší době si ale ani nevzpomenu o čem přesně byla.

evasamankova
evasamankova
19.11.2020 4 z 5

Velmi příjemný vypravěčský styl a svižné tempo dělají knihu více než čtivou. Škoda trochu toho překombinovaného vyústění, které ubírá na uvěřitelnosti. Jinak se ale kniha četla více než dobře.

Pajina68
Pajina68
19.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, od začátku byla napínavá.

Danago
Danago
18.11.2020 2 z 5

No dočetla jsem to, ale... Za mě velice slabé, nevěrohodné, neoriginální. Motiv k takovému činu mi přišel velice slabý. Bylo to čtivé to ano bez hluchých míst a bez zbytečných popisů. Ale nic , co by mě nadchlo nebo překvapilo. Nic nad čím bych musela přemýšlet a co by ve mě zanechalo jakoukoli stopu. Za mě zklamání.

Jak někdo psal kniha připomíná tuctový film v televizi, který má úspěch u nenáročných diváků, kteří nepotřebují nad ničím složitě přemýšlet a chtějí si jen odpočinout .
2,5 *

Miro67
Miro67
13.11.2020 3 z 5

Napsáno poutavě a svižně. Bohužel děj veeelmi předvídatelný a ke konci i nelogický. Ale jako prvotina dobré. Snad bude autorka příště lepší a lepší.

sgjoli
sgjoli
13.11.2020 3 z 5

Tato novinka mne zaujala svojí anotací, která zněla celkem zajímavě. Ale nakonec je moje hodnocení přeci jen průměrné.
Kniha je napsaná velmi svižně, čte se velmi dobře a nijak zvlášť se nezadrhává, co se týká děje - ve smyslu, že autorka zbytečně neuhýbá ke zdlouhavým detailům, které by knihu nesmyslně natahovaly. To tu naštěstí není. Za tu svižnost a vcelku sympatický styl psaní palec nahoru.
Nicméně autorka mne neměla moc jak překvapit. Pracuje se tu s motivem nespolehlivého vypravěče, u něhož si nemůžete být jistí, co je a co není pravda. A to je něco, co už jsem v podobném typu knih viděla už mockrát, takže už jsem tušila, co asi zhruba mohu čekat.
Ten nespolehlivý vypravěč tu má ve čtenářích vytvořit napětí, které cílí na čtenářovu psychiku - má navodit nepříjemný pocit, kdy nevíte, co se děje a komu/čemu věřit. Autorka se velmi snažila a to jí nemohu upřít, ale pokud už máte tento typ literatury načtený, asi to na vás nezabere na 100 %. A v tom byl pro mne kámen úrazu. Necítila jsem tolik napětí, tolik stresu či děsu, který jsem asi měla cítit. V některých ohledech to bylo pro mne i jaksi předvídatelné čtení.
Pokud ale s tímto žánrem začínáte, je možné, že vás tato kniha tzv. dostane, určitě víc než mne. Umím si představit, že zvlášť pro novopečené maminky by tato kniha mohla být i poněkud stresující.
Co se týká žánrového zařazení, neřekla bych, že je to čistokrevný thriller. Spíše bych to označila za psychothriller - s tím, že ta psychologická rovina tu značně převažuje.
Ve výsledku hodnotím 3 hvězdami. Nebylo to vysloveně špatné, ale žádný zázrak jsem v tom také neviděla. Je to příjemná jednohubka a na jedno přečtení - proč ne. Ale vracet se k tomuto dílu již nebudu.

Hvězdinka
Hvězdinka
11.11.2020 4 z 5

Děj skvěle frčel, napětí bylo, nechybělo zajímavé časové střídání dvou pohledů hlavních hrdinek. Konec není úplně s otevřenou pusou, ale kniha za přečtení rozhodně stojí.

Rubyn
Rubyn
11.11.2020 3 z 5

Opravdu jsem byl na pokraji sil abych dočetl.

Theresa.2679
Theresa.2679
09.11.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, děj mi utíkal, líbilo se mi propojení - sledovat děj přes obě hlavní postavy, ale vadil mi konec, za mě nedomyšlený a odbytý, rychle ukončený. Trochu ho prodloužit a dát mu lepší formu a bylo by to skvělé.

Bella09
Bella09
08.11.2020 4 z 5

Bylo to fajné čtení. Kniha se četla lehce, rychle. Kdo za čím stojí se dalo docela dobře odhadnout, ale i přesto tam bylo napětí. Teda, ale to rozuzlení je na můj vkus dost přepálené.

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v