Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 492 166

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

adevis
22.01.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem se docela dost těšila především proto, že mě nalákala svou anotací a námětem. Bohužel jsem zklamaná. První polovina knihy mě vůbec nebavila a musela jsem se do čtení nutit. Za polovinou jsem se kousla a řekla si, že to dám. Posledních cca 80 stran jsem přečetla na jeden zátah, abych to měla za sebou. Konec byl hezký, happy end se dal očekávat, potěšil. Žádnou euforii z knihy necítím, po druhé se k ní už určitě nedostanu a až autorka vydá další knihu, tak se budu hodně rozmýšlet nad tím, zda si ji koupím. Bohužel.

georginaa
14.01.2021 2 z 5

Tak já se musím přiznat, že do děje jsem se vyloženě musela nutit. Chvílemi mi to přišlo nesmyslné, vím co je strach o děti, ale abych kvůli tomu skákala pod vlak a dítě nechala svému osudu, to tedy ne. I když člověk nikdy neví, co se bude dít s psychikou. No v každém případě, doufám, že se spisovatelka více rozepíše k lepšímu a další dílo bude o něco lepší. Většinou knihu mám přečtenou do druhého dne a tuto jsem četla skoro týden, což je pro mě známka, že mě kniha nijak zvlášť neupoutala.

ava.s
14.01.2021 4 z 5

Kniha se velice dobře četla, děj plynul svižně, konec mě nepřekvapil, ani nezklamal. Není to kniha k zamyšlení a pochybuji, že si za pár let budu pamatovat obsah, přesto si nemyslím, že by byla špatná. Knihu bych shrnula jako "dobrá jednohubka". Na prvotinu to bylo dobré, uvidíme, co další knihy autorky...

P3_tis
13.01.2021 5 z 5

Ačkoliv se jedna o spisovatelčinu prvotinu, tak je to jedna z těch knih, do které se velmi snadno začtete a nechcete ji odložit, dokud nejste na poslední stránce.
Kniha je sice krátká, ale propracovaná, má spád a všechno hezky odsýpá. Velmi mě baví, ze jsou jednotlivé kapitoly psány z pohledu obou žen a že “pachatel” nemusí byt ten, kdo se na první pohled zdá jako ten nejvíce pravděpodobný.

Určitě se těším na další autorčiny knihy.

Monika164
12.01.2021 4 z 5

Tak, knihu jsem přečetla za odpoledne a ano je trochu přitažená za vlasy, ale i tak se četla výborně. Tak doporučuji a dávejme si pozor, koho máme ve svém životě. Věřím, že i podobné věci se nám můžou dít... Ne tak děsivé, ale zlé.... a to od nejbližších...

Rave
11.01.2021 2 z 5

(SPOILER) To bylo hodně plytké. Děj těžko uvěřitelný - až takový strach o dítě mám, že ho předám cizí ženské z internetu? Takhle by možná přemýšlela slaboduchá, ale manažerka, co založí úspěšnou firmu? Spolehne se na dojem z internetové komunikace? Hlavní rys nejlepší kamarádky POZOR SPOILER potom je, že měří 150cm a přitom ji nikdo, až do poslední chvilky neodhalí jen proto, že nosila paruku? Konec knížky byl pak vyšroubovaný tak absurdně, že jsem knížku dočetla jen ze setrvačnosti.j A teda, ten překlad...Některé věty z knihy jsem si musela dokonce poznačit, protože tohle dostal k překladu snad nějaký elév:
"Upustila deku, jako kdyby ji spálila".
"Cítím strach, jako by mi cosi kovového a studeného rejdilo v ústech".
"Ale, co když není takový, jak se staví?"
" V patře zarachotí okno a plameny řvou".
"Pak si začala stříhat své krásné vlasy, které měla celý život".
"Praštím do tlustého skla loktem, ale ani nepraskne".
Chvílema jsem až přemýšlela, co chtěl autor větou asi říci a proč je tak nemožně nerozvitá. Bohužel, za mě ne.

Šebestová3
11.01.2021 3 z 5

Nepotěší, neurazí...takový průměrný thriller. Pozitiva jsou, že se dobře čte a zajímavý téma.

reňa30
10.01.2021 4 z 5

bylo to dobre...

Adelka21.
08.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Hned jsem tušila kdo za tím vším trápením Nicole vězí..kdo četl od B.A. Paris knihu V pasti lži, tak mu to dojde hned. Je to stejné přes kopírák. Ale kniha od B.A. Paris je 100% lepší, mnohem propracovanější, reálnější a děj působí přirozeně.
U knihy Na pokraji sil bylo vše takové strojené, jasné jako facka.. nic moc. Ne. Za mě ztráta času.

AlenaO
06.01.2021 5 z 5

Za mě super! Knížka padla na 3x a bomba! Určitě se podívám co dalšího spisovatelka napsala a juknu do další její knížky!

kuttnerovka
06.01.2021 5 z 5

Super! Promyšlená zápletka. Hodně chytlavé a čtivé od první stránky. Nemohla jsem se odtrhnout. Mám zasebou hodně thrillerů a po dlouhé době zase zápletka úplně z jiného soudku. Anotace knihy se mi líbila, proto jsem si ji koupila, ale přesto ještě více mile překvapila.

lee5747
05.01.2021 5 z 5

Tato kniha je velmi zajímavá, velmi čtivá. Má rychlý spád. Hlavní postavy jsem si docela rychle oblíbila a vžila se do nich. Skvělé počtení :)

Roseblood
04.01.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, má rychlý spád. Oblíbila jsem si hlavní postavy a byla jsem zvědavá, jak to vlastně doopravdy je.

Ač byla kniha předvídatelná, nevadilo mi to. Bavilo mě, jak se příběh rozplétá.
Líbilo se mi i to, jak je kniha rozdělena na dva pohledy hlavních hrdinek.

Není to klasický mrazivý thriller ale jisté napětí příběh nepostrádá. Spíše odpočinkový thriller, který bych se nebála doporučit.

hodnocení: 3.75/5*

Naďa2411
03.01.2021 5 z 5

Napětí, dobře se čte, psychologický thriller pro ženy.

MMacicekk
03.01.2021 3 z 5

Děj je vyprávěn z pohledu dvou žen – Morgan, která se ocitá v nové životní situaci s dítětem, po kterém sice dlouho toužila, ale rozhodně ne způsobem, jakým k němu přišla, a Nicole – matky onoho dítěte, která je na konci svých sil a její život se krátí. Ke způsobu vyprávění nemám žádnou výtku – autorka vše podala ve velmi čtivé formě bez zbytečné omáčky. Na druhou stranu byl děj bohužel velmi průhledný už od začátku. Ostříleného čtenáře tohoto žánru velmi brzy trkne, kdo za tím vším má prsty, ale zaslepený hrdina neodhalí až do závěru nic. Zápletka byla velmi povrchní, stejně tak snaha o vykreslení postav. V průběhu čtení vás žádná situace nepřekvapí, vše spěje k očekávanému konci. Závěr byl pro mě velkým zklamáním, záporná postava jednala bez jakéhokoliv uvěřitelného motivu a tím se celý příběh stal dle mého zbytečným. Knihu tedy hodnotím průměrně s oběma očima přivřenýma. Na konci mě autorka svým přiznáním šokovala – tuto knihu prý psala dlouhých 6 let. V tom případě ji lituji, protože se jedná o velmi slabý thriller, který nadchne snad jen čtenáře zaměřené na jiné žánry.

KatyM.
01.01.2021 4 z 5

Čtivé, děj rychle utíkal. Mě se celkem kniha líbila.

NikolaVyb
30.12.2020 2 z 5

Na pokraji sil je vcelku průměrný psychothriller pro ženy. Anotace je velmi zajímavá, ale samotný obsah už tolik ne. Pro někoho, kdo má tento žánr v oblibě, už není v knize nic překvapivého. Pachatele jsem odhalila poměrně brzy, napětí jsem nepociťovala a ke konci jsem byla otrávená z chování postav, kdy každý byl neskutečný hrdina. Myšlenku to má, celkem to do sebe i zapadá, ale v tomto žánru je to zkrátka průměr. Co se týče motivu pachatele, ten mi v této knize nepřišel úplně věrohodný (a přitom by stačilo jen trochu rozvést pohnutky pachatele, přidat pár detailů z předchozího života, vážně by stačilo jen málo) a stejně tak motiv samotné matky (dobře, byla ovlivněná silnými léky a traumatem z minulosti, ale takto snadno se vzdát dítěte?). Zároveň je to celé bohužel thrillerové klišé. Jelikož se jedná o autorčinu prvotinu, dá se jí pár nedostatků odpustit. Co ovšem nechápu, je fakt, že tuto knihu dávala dohromady 6 let.

Knižní střípky
25.12.2020 3 z 5

Asi takto – bylo to velice čtivé, ale pokud jsou thrillery či psychothrillery Vaším oblíbeným žánrem a máte je už opravdu hodně načtené, tak Vám tato kniha nic nového nepřinese. Pozorný čtenář, v podstatě si myslím, že i velice nepozorný čtenář, celkem brzo odhalí, o co v knize půjde a kdo za vším stojí. Střídají se kapitoly ze současnosti, které vypráví Morgan a kapitoly z doby před oním incidentem, které jsou z pohledu Nicole. Nicméně nebudu tvrdit, že by mě kniha nebavila, jen jsem prostě četla už lepší knihy z tohoto žánru, takže za mě je to takový slušný průměr.

micha-ella
22.12.2020 2 z 5

Omlouvám se autorce, ale tahle knížka mě nebavila a nakonec jsem jí odložila nedočtenou. Řekla bych, že je psaná hodně amatérsky, spíš jako napodobování jiných trillerů, takový skoro brak. Možná mě ovlivnila moje předchozí četba - bezprostřední srovnání s kvalitním románem. Tohle je od samého začátku průhledné a naivní, škoda času.

zuzana2599
18.12.2020 4 z 5

Na pokraji sil je vydařený debut, určitě si v té záplavě thrillerů pro ženy najde své nadšené čtenáře. Je to debut, který se povedl - čtivý, svižný a děj je plný napětí a otázek. Líbí se mi střídající se vypravěči příběhu, tentokrát je to Nicole a Morgan, každá z nich vypráví děj ze svého pohledu. Podařil se mi i tip na pachatele, takže jsem se čtením velmi spokojená !

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v