Na pokraji sil

Na pokraji sil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426281/bmid_na-pokraji-sil-xyw-426281.jpg 4 492 166

PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ. Jeden krátký moment na nástupišti navždy změní dva osudy. Ale nic není, jak se na první pohled zdá Ve zlomku vteřiny se Morganin život obrátí vzhůru nohama. Neznámá žena jí vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak. Morgan ji nikdy předtím neviděla, a nedokáže pochopit, co donutí člověka k tomu vzdát se vlastního dítěte a takovýmto způsobem spáchat sebevraždu. Když Morgan vyslýchá policie, dozvídá se, že žádný ze svědků nepotvrdil její výpověď. A jakmile vyšetřovatelé zjistí, že sama dlouho touží po dítěti, stává se okamžitě podezřelou. Aby dokázala svou nevinu, snaží se zjistit, co žena dělala v posledních dnech svého života. Pomalu jí začíná docházet, že Nicole Markhamová věřila, že jsou ona i její dítě v nebezpečí. Teď by mohlo to samé hrozit i Morgan. Byla Nicole novopečená matka bojující s paranoiou? Nebo jde o něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Woman on the Edge , 2019

Kami33
02.05.2023 4 z 5

Nečekala jsem mnoho a byla jsem příjemně překvapená. Četlo se to svižně, děj sice nebyl až tak překvapivý (právě naopak), ale jako oddechovka proč ne.

0323
28.04.2023 5 z 5

Trvalo dlouho než jsem se k ní dostala, ale byla to slušná jízda. Krátké kapitoly pro lepší čtení. Thriller, který se četl rychle a myšlenka PŘEDÁ TI SVÉ DÍTĚ A PAK SKOČÍ byla za mě super změnou oproti ostatním autorům.

Lovana
14.02.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala hned, jak vyšla, ale dostala jsem se k ní až nyní ve štafetě.
Kniha se čte velmi rychle, nemá příliš stran a rychlému čtení napomáhají také krátké kapitoly a střídání pohledů dvou hlavních postav.
Mě kniha bavila, ačkoliv to určitě není zapomenutelný thriller, na který si vzpomenu i po delším době po dočtení. K hlavním hrdinkám jsem si tak nějak za celou knihu nevybudovala celkem žádný vztah a bylo mi asi víceméně jedno, jak kniha dopadne.
Kdo za vším stojí se mi nakonec podařilo odhalit o něco dříve, než to bylo jasné v knize, na druhou stranu jsem v průběhu čtení podezřívala skoro všechny postavy…¨
Za mě rychlé, nenáročné čtení, které mě bavilo a měla jsem rychle přečteno.

Hodnocení 3,5*/5*

Pavlina50
13.02.2023 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, přišlo nadšení…to bude ono! Super téma a jasných pět hvězd! Ale to nadšení začalo velice brzo vyprchávat…
Kniha se sice čte velice dobře, spád to má, je psána jednoduše, žádné zbytečné protahování a literární kudrlinky, prostě plně ve stylu čtení pro ženy, tzn. hlavně důraz na silné „mateřské“ cítění. Čtivost nechyběla, ale ta nereálnost? Příběh Morgan – od situace v metru po rozuzlení se vlastně odehrával jen ve zlomku času … a to už si stihla vytvořit tak silné a osudové pouto, nota bene vztah???
Kdo za tím stojí, jsem tak nějak odhadla, což by mi ani tak nevadilo, protože by to u knihy nebyl zdaleka první případ. I tak dokáže hodně knih ještě velmi překvapit. Ale rozuzlení a zdůvodnění u tohoto příběhu bohužel žádnou další přidanou hodnotu nemělo, spíš to celé poslalo ještě víc „k šípku“.
Omlouvám se, ale celé mi to nakonec přišlo strašně nevěrohodné a plytké, občas přímo hloupé. Tři hvězdy jen za čtivost a ten slibně rozjetý začátek.

betička
24.01.2023 3 z 5

Čtivá kniha, která popisuje jak je člověk ztracen, když je sám, bez možnosti někomu opravdu věřit a spolehnout se. Jak majetek a schopnost člověka se o sebe postarat v mnoha případech vůbec nestačí, pokud se někdo rozhodne vás zničit.
Zajímavá kombinace spiknutí, poporodní deprese, léků a nevyřešených stresových situací z mládí.
Skoky v čase jsou naprosto jasné a dodávají knize originalitu. Není to jen jednolitý příběh.
Ke konci mi pár situací přijde malinko přitažených za vlasy.

Mruskulka
16.01.2023 5 z 5

Kniha se strašně dobře čte, je svižná a napínavá. Jen mě na konci šokovala informace, že ji autorka psala 6 let.

konicekbily
06.01.2023 5 z 5

Velice hezky napsaný debut kanadské spisovatelky. Thriller pro ženy jak má být. Pomocí krátkých kapitol, kdy se střídají hlavní hrdinky v čase, děj rychle utíká a vše podstatné je k pochopení. Možná v závěru bych "sundal nohu z plynu", je tam trochu moc nepřehledného napětí.

radus
28.12.2022 3 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to bude dobrý a zajímavý příběh, ale pak mě mé nadšení nějak opouštělo. Pachatel se dal poměrně lehce odhadnout, ale některé věci mi tam nedávaly smysl. Jinak se kniha četla dobře, střídání kapitol o Morgan a Nicole hnalo děj rychle kupředu.

Liss93
27.12.2022 2 z 5

Velké zklamání. Jediným plusem je, že je kniha krátká. Nesedl mi styl psaní a vyvrcholení celého příběhu. Toho, kdo za tím vším je jsem odhalila velmi brzy, ale doufala jsem ještě v nějaké překvapivé odhalení. A vysoké hodnocení knihy ještě neznamená neotřelé a zajímavé čtivo. Bohužel.

Květi62
09.12.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem narazila na knihu, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Sice jsem brzy začala tušit, kdo může za stav Nicoly, za její šílené rozhodnutí vzdát se dítěte, a přesto, a nebo právě proto, jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji.

pinkstrom
26.11.2022 2 z 5

Četlo se to samo, ale jinak zklamání. Uprimne nechapu to vysoke hodnoceni. Kniha na mě působila jako špatný beckovy film, všechny postavy byly neuvěřitelně hloupé a spousta věcí nedávala smysl. Slabý dve hvězdy.

Belanna
22.10.2022 4 z 5

Autorka mě svou knihou mile překvapila.
Svižný a napínavý příběh z pohledů dvou hlavních hrdinek, které se střídají v krátkých kapitolách. Promyšlená charakteristika postav, žádné zavádějící linky, vše logicky uspořádané. Přestože jsem pachatele vytušila relativně brzo, nevadilo mi to a naopak jsem byla ráda, že se v závěru vše potvrdilo.

archivářka115
17.10.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla. Hlavně se mi líbily kapitoly, které vypráví Morgan. Kapitoly, které vypovídaly o Nicole, se mi líbily méně. Teprve ve druhé části jsem začala tušit, kdo je asi pachatel.

Kekik
05.09.2022 5 z 5

Kniha nejen pro začínající čtenáře thrillerů, ale i pro ty ostřílené. Já se spíše řadím již do druhé skupiny, ale i tak jsem si čtení náramně užila. Pro mě je kniha napsaná velmi čtivým stylem.
Chválím střídání kapitol a časů. Morgan, jenž vypráví svůj příběh v přítomnosti a ich formě, a Nicole, jejíž příběh vypráví události před skokem pod vlak, a je psán v er formě.

Emma27
16.08.2022 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte.Líbí se mi jak je to popsáno s obou stran Nicole a Morgan.Thriller jak má být.

Hakate
11.08.2022 4 z 5

První autorky kniha a myslím si, že velmi povedená.
Zajímavý děj už od začátku, dobře se čte, napínavé.
Ano, i když jsem z těch, co hlavního pachatele odhalil (tušil) od začátku, nijak to neubírá na kvalitě, naopak, příběh není překombinovaný, je dobře uspořádány, přehledný. Žádné zbytečnosti, kapitoly jsou krátké, rychle odsýpaji. Postavy promyšlené.
Super, mohu doporučit.

Sova15
22.06.2022 3 z 5

Co napsat, když už vše bylo napsáno? Kniha mě vtáhla do děje, malá spád, dobře se četla. Asi nejsem dobrý detektiv, pachatele jsem brzy neodhalila. Dobré letní čtení, které neurazí.

Josefie
18.05.2022 4 z 5

Ubírám jednu hvězdu za velkou předvídatelnost. Záporáka jsem začala podezřívat už od první strany na které se obejvil, určitě nejsem jediná.
Knížka ale rychle plyne, stále se něco děje, bavilo mě to číst.
Taky se mi moc líbil ten námět "předá ti své dítě a pak skočí" nebejt toho tak by z knihy byl průměrný thriller, takhle je to aspoň něčím originální

Pavlína2019
09.05.2022 5 z 5

Vynikající kniha!
Téma samozřejmě namáhavé a citlivé.
Výborně napsaná, ne příliš dlouhá co do počtu stran - jiný autor by přidal 100 stránek natahování.
Zde ne, děj plyne rychle na každé stránce, má spád a je napínavý.
Jsem velice spokojená, moc mě bavila, do poslední chvíle jsem uvažovala jak to vlastně bylo.
Plus mé oblíbené střídání kapitol podle postav a času děje...
Vřele doporučuji.

Nefer
30.04.2022

Přečteno za par hodin ale nijak mě to nenadchlo. Stale jsem nenašla knihu z edice Světoveho best ze ktere bych se ja nebo mamka sedli na zadek...

sebevražda tajemství thrillery pro ženy

Samantha M. Bailey
kanadská, 1973
2020  80%Na pokraji sil
2023  74%Dej si na ni pozor

Kniha Na pokraji sil je v