Na pokraji

Na pokraji https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313595/bmid_na-pokraji-fzJ-313595.jpg 4 7 3

Debutový román z roku 2016 je zasazen do Hollywoodu 50. až 70. let. Příběh se točí kolem vyhasínajícího herce Larryho Pitta, který se rozhodne ze svého života odstranit vlastní manželku... A to až příliš radikálním způsobem...

shatterhand
08.07.2022 5 z 5

Votrubova první kniha, já ji četl jako poslední. Příjemný překvapení, na debut velmi dobrý thriller. Na pět to není,ale dávám je ze sympatií k autorovi! :)

Ifa666
25.05.2020 3 z 5

Kniha z nejlepších let Hollywoodu vypráví jednoduchý příběh nadějné herečky. Je to celkem čtivé, i když trochu strohé. Možná to chtělo vložit do vyprávění více citu. Ale i tak je to zajímavé a pro mě dobrá oddychovka.

martinstefko
19.01.2019 3 z 5

Je strašně škoda, že kniha není delší, protože ty postavy by si zasloužily více rozpracovat. Motivace hlavních postav nejsou vždy jasné a myslím, že je to dáno právě vypravěčskou zkratkou, která je použita. Během prvních dvou částí se děj odehrává velmi rychle, ale druhá polovina knihy už je vlastně jen velmi krátký časový úsek. Ten nesoulad je tu moc patrný. Ale autor skvěle zvolil obdob, skvěle si pohrál s odkazy na Hitchcocka, jeho filmy i herce své doby. Tohle mě bavilo, stejně jako snaha trochu připodobnit děj knihy právě Hitchcockovu stylu. To se povedlo částečně, ta atmosféra není tak hutná - opět si myslím, že to je tím, ja se vše zdá uspěchané. Také je škoda obálky, ta evokuje hodně, ale rozhodně ne příběh ze 60. a 70. let z Hollywoodu.

thrillery Hollywood Alfred Hitchcock, 1899-1980 film zoufalství

Václav Votruba