Na počátku bylo slovo

Na počátku bylo slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8677/bmid_na-pocatku-bylo-slovo-Bvp-8677.jpg 4 28 5

Publikace se zabývá otázkami, které se dotýkají základů křesťanské víry na podkladě důkladného rozboru Nového zákona.

Literatura faktu Náboženství
Vydáno: , Práce

Opowieści ewangelistów , 1979

arcs
22.02.2022 5 z 5

Pro mě to byl hodně dobrej matroš do protijehovistickejch flaků a na pochybnosti, který jsem nakoupil od pobožnější části naší rodiny. Takový rozloučení s naivním křesťanstvím. Který teda paradoxně pak vedlo k cestě za hledáním opravdovější duchovnosti bez naivních zázraků, založený na víc než jedný a ještě dost nepůvodní knize. A kdo by byl řek, že zrovna Polák. Ale kdo jinej by asi znal Bibli takhle zleva zprava, že.

kannibal28
08.10.2020 3 z 5

strašne dlhe listy tak že to dalo zabrať pokial som to dočital. Niečo nove pár vecí som sa dozvedel ale načo si to mám pamatať ked ide o mýty lebo já boha neverim

Zmiu
16.12.2019 4 z 5

Autora mám ráda, protože si hodně všímá, je čtivý a umí dát vše do kontextu. Akorát kapitola o Ježíšovi - postavě záhadné je plná spekulací s pochybnou argumentací. Argumentace typu, kdyby autoři evangelií věděli to a ono, byli by to tam napsali, a že to tedy nevěděli, není podle mě obhajitelná. Stejně tak by se dalo říci, že něco, co tenkrát věděli všichni, nemuseli psát, a proto to nenapsali. Tím chci říct, že argumentace je vystavěna na chabých základech, a celá kapitola je psaná typem spekulačních nevěrohodných knih. V ostatních kapitolách mi nic takového nevadilo, tak hodnotím ještě vysoko. Kniha mě bavila, dala mi podnět k přemýšlení a tak to má být.

vitavita
14.03.2012 5 z 5

Kniha se čte pomalu, ale obsahuje řadu informací, které většina lidí nezná.

WEIL
01.08.2011 3 z 5

Knihu mám pouze ve slovenštině, ale něco je v ní zajímavého.

křesťanství Ježíš Kristus exegeze Bible Nový zákon

Zenon Kosidowski
polská, 1898 - 1978
1979  81%Příběhy Mrtvého moře
1992  86%Na počátku bylo slovo
1961  87%Když slunce bylo bohem
1967  0%Kráľovstvo zlatých sĺz

Kniha Na počátku bylo slovo je v