Na počátku bylo slovo

Na počátku bylo slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43421/bmid_na-pocatku-bylo-slovo-mmo-43421.jpg 4 11 2

Životopisný seriál o slovutných pánech Havasovi, Reuterovi a Wolfovi v sedmi dílech. První vydání další neznámé historické rodové ságy z pozůstalosti autora. V centru jeho pozornosti se tentokrát ocitli tři muži, zakladatelé zpravodajských agentur — Charles Louis Havas, zakladatel vůbec první tiskové agentury na světě, sídlící v Paříži, Paul Julius von Reuter, zakladatel dodnes existující a nejznámější agentury v Londýně a Bernhard Wolff se svou agenturou WTB v Berlíně. Dobrodružné, vzájemně propletené životní příběhy těchto nyní už dávno slavných mužů se odehrávají v letech 1830-1858 na mnoha místech světa včetně Prahy, uprostřed často bouřlivých historických událostí, a vypovídají nejen o spletitých osudech člověka, o jeho touze po pokroku, o jeho usilování, zklamání i úspěších, ale vyprávějí také úžasný, napínavý příběh zrodu informačního prostředku, jakým je — dnes pro nás zcela samozřejmá — tisková agentura.... celý text

Jonna
05.08.2019 4 z 5

Chvilku trvá, než si začnete jednotlivé kapitolky skládat a představovat jako jednotlivé záběry, bez toho by ta kniha nešla číst. Ale pak už vás strhne děj, zároveň se dočtete o historii tiskových agentur, a to je dost zajímavé, protože Dietl vychází ze skutečnosti. Škoda, že ten seriál nenatočili.

JeKa
19.07.2013 4 z 5

Román podle neuskutečněného Dietlova seriálu...na literární stránce věci je to vidět...ale jako seriál bych si to rozhodně nenechala ujít!

Jaroslav Dietl
česká, 1929 - 1985
1988  83%Nemocnice na kraji města
2002  78%Doktor Marcus a jeho rod
1980  78%Nejmladší z rodu Hamrů
2003  82%Na počátku bylo slovo
1963  60%Tři chlapi v chalupě

Kniha Na počátku bylo slovo je v