Na ostřích čepelí

od:


KoupitKoupit eknihu

Byznys a politika je třaskavá kombinace. V okamžiku, kdy hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, lidský život ztrácí cenu. Pro některé ze zúčastněných se tím celý podnik stane osobní záležitostí, a to změní i pravidla hry. Právník v tandemu s nevypočitatelným zabijákem proti všem ostatním – mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům. A v pozadí netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, stojící před rozhodnutím, na čí stranu se přiklonit. Soupeřící strany neuznávají žádná pravidla a za chyby se platí krví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354161/na-ostrich-cepelli-qWT-354161.jpg 4.6350
Série:

Koniáš (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Přidat komentář
tonysojka
včera

Western v zamaskovaný v obleku fantasy,příběhy s Koniášem jsou podle mne krapet kvalitnější než příběhy o Baklym

Davidsonová
09. září

Tenhle příběh z řady Koniáš byl o něco slabčí, než první dobrodružství. Byla tam i pasíž, které mě nebavila. Nebudu psát, aby nevyzradila děj, ale je to někdy za druhou půlkou knihy. Postava Koniáše je obrovská a tento hrdina má někdy i velký hlad. Rozesmála me situace, kdy navštívil hospodu a dal si dvě jídla. Asi takto to dopadlo:
Jednu porci jsem snědl hned a druhou jsem si se sebezapřením dal zabalit. Tak snad vám nebude vadit lehčí prozrazení děje.

NemmamSlov
21. července

Konias a Bakly to su dve postavy, ktore M. Zambochovi jednoznacne vysli. Konias sa tento krat rozhodol pomoct karavane osidlit nove uzemia. Skvele rozpracovanie aj ostatnych postav, pribeh nema ziadne hluche miesto a neskutocne vela zvratov, ktore nechavaju citatela na pochybach, ako sa pribech bude vyvijat dalej.

Hellrampage
08. června

"Pro mně to už dávno přestal být obyčejný obchod. Ve hře bylo mnohem víc než peníze. Kowalski, Umwald, malá Rezka s Natašou, Kristýna s dětmi... Vědel jsem, že udělám všechno pro to, abych je dovedl tam, kam chtějí, že se kvůli tomu budu po kolena, po pás brodit v krvi. Nebyla to pravda. Klidně se kvůli nim v krvi utopím."

Celá kniha sa číta jedným dychom a nemá hluché, či nudné pasáže, len kým sa karavana vydá na pochod, trochu dlhšie to trvá. Pre mňa osobne zatiaľ ostávajú TOP poviedky "Muž na stezce", ktoré ma bavili viac než samostatný román. Aj tak je Na ostřích čepelí od pána Žambocha nadpriemerné fantasy, ktoré vás chytí a nepustí.

Autor sa nevenuje len Koniášovi, príbeh rozvíja aj z pohľadu iných postáv - Kowalski je sympaťák, s ktorým som sa asi najviac stotožnil. Svet tak pôsobí uveriteľnejšie, keďže sú postavy prepracované. Už teraz sa teším na poslednú knihu zo sveta Koniáša, ktorú mám v knižnici - Vlk samotář.

baacinka
10. března

No, četlo se to hezky, ale dlouho. Na 4 hvězdičky tomu něco chybí, nevím přesně co. Po řemeslné stránce perfektní - vyprávění, popisy, postavy. Právě kvůli postavám jsem se ke knize vracela. Ne kvůli ději, ten se po čase dost opakovat. Nástrahy, které navzdory vší pravděpodobnosti, ale zcela ve shodě s čtenářovým očekáváním hrdinové překonají. Bohužel, v dalších dílech asi autor mé oblíbené postavy opustí a zbude jen Koniáš. A ten mi nějak k srdci nepřirostl. Není to ani Geralt z Rivie ani Roland z Gileadu, nemá jejich hloubku. Tvrdí o sobě, jak je nelítostný a drsný a přitom ho člověk vidí jen jako hrdinu bez bázně a hany. Nevím, třeba budou další díly lepší, ale zatím se na ně nechystám.

michal3736
09. ledna

Podle hodnocení knihy jsem čekal,že to bude pořádný boom jako jiné autorovo knihy, což jsem se nedočkal. Neříkám, že kniha je špatná, jen jiná než ostatní. Přesto knihu jsem dočetl a užil si ji jak jen to šlo. Určitě zkusím další díly s Koniášem ať uvidím jak to s nim pokračuje.

KAREL6725
16.11.2017

Tak nevím ,jestli vidím správně, ale asi ano. Jen namátkou četl jsem Baklyho, Predátory, Seržanta, Spasitele, Sprint a tak dále. Ale takové hodnocení u téhle knihy jsem nečekal. Tak co pane Koniáši zapřáhneme koně a pojedeme . Co když nás po cestě přepadnou loupežníci. A tak dále. Geroj Koniáš ve svém nejnudnějším dobrodružství. Tohle dočíst do konce bylo utrpení. Autorovy knihy znám ale tohle nedám.

Janadvorackova
14.10.2017

Můj první Koniáš a k tomu v audio podobě. Poslouchal se velmi dobře. Četl ho Zdeněk Velen, jemuž podobné příběhy, myslím, docela sedí :).

Doposlechla jsem před chvílí. Ráno v šest mě vzbudila taková stařena, co bydlí nade mnou. Zřejmě se jí vymkly kontrole nějaké magické rituály, protože už jsem nedokázala usnout. Zůstala jsem pod houněmi, rozumějte v posteli, k tomu zakousla krajíc starého chleba a nějakou tu flákotu, na ohni si připravila šálek (termosku) čaje a s karavanou jsem putovala krajinou. No a vylezla jsem zhruba v půl třetí - doposlechnuto :).

Příběh mě nenudil a ani mi nedělaly problém různé věci, o kterých se zmiňují někteří čtenáři níže. Hlavní hrdina nejde tak lehce zabít, což je prima, a i když je v komatu, je s ním sranda :).
Pokud narazím na další díly, určitě je zařadím do seznamu k přečtení.

Údajně prý tuzemští autoři neumějí psát. Jsem klidná, protože to mohou tvrdit jen lidé, kteří buď neumějí číst, nebo mají tak mizernou míru imaginace, že je dokáže vzrušit a vyděsit jen cena másla. A takoví si můžou trhnout nohou.

tlllk
02.10.2017

Na vyresetovanie mozgovne ideálne.

Gordonlord
14.06.2017

V zemi aktivních Podílových fondů se zrodil hrdina - barbar Finančník, bojující proti účetním knihám zla, snažícím se ovládnout říši bankovních převodů. Tak zhruba takováhle by měla být anotace k téhle knize.

Hned z kraje - pokud jste byli stejně jako já, nalákání pověstí a reputací, kterou je Žambochova série o Koniášovi opředena, budete v první (cca) polovině knihy těžce zklamáni.
Už i ten obal k tomu svádí a já si prostě myslel a podle všeho čekal, že se na mě vyřítí nabušený charismatický bad-ass hrdina ve stylu Barbara Conana,
který se příběhem plným zajímavých postav, draků, nestvůr a dalších fantasy prvků, bude prosekávat silou mýtického hrdiny a že si užiji skutečně kvalitní akční fantasy.

Nic není dál od pravdy.

Fantasy to hlavně vůbec není - je to jen nudné a strohé pozadí fiktivního historického světa, prostého jakýchkoliv zajímavých prvků, na kterém se v drtivé většině odehrává pouze porovnávání účtů, aktiv, pasiv, smluvního vlastnictví, obchodních vyjednávání, bankovních propočtů, politických kalkulací, podílových fondů a dalších extrémně nudných hoven, které by do svého příběhu, lákajícího na drsného hlavního hrdinu, nacpal jedině totální idiot. Charismatické tady taky není vůbec nic, celé je to naprosto suché a nezajímavé, postavami počínaje a světem, příběhem i dějem konče. A díky tomu, že je to celé taková suchařina, vyzní neskutečně blbě i těch pár maličko akčních pasáží, kdy se autor snaží dát najevo, jak je vlastně Koniáš hrooozně drsný. Celé to vyzní strašně směšně a nuceně naroubovaně aby se neřeklo, takže Koniáš jako akční hrdina absolutně nefunguje a přirovnání k Barbaru Conanovi - no tak to už ani náhodou !

Dobře, jedna věc je totální podvod na čtenáře - nekoná se tady žádné fantasy, žádná akce, žádný heroický příběh, dokonce tu není ani žádné napětí, ale tak budiž. To, že jsem nedostal zboží, které mi Žamboch nabízel, bych přežil. Ale že je ta jeho historická slátanina tak hrozně nudná a prostá jakéhokoliv dramatického momentu, nebo alespoň zajímavé dějové linky, to už je vrchol. Nejenom že je hlavní hrdina Koniáš naprosto necharismatický a generický (fakt, že je extrémě hnusný, tento nedostatek nedožene), ale příběh je tak strašně prázdný a nudný, že jsem se musel fakt násilím nutit, abych četl dál a mojí pozornost každou chvíli upoutávaly zajímavější věci, jako třeba oprýskaná omítka, nebo asfaltová silnice, či prkenná podlaha.

Pokud by knihu zhruba v její první polovině spisovatel ukončil, tak bych mohl s klidným svědomím říct, že napínavější fantasy příběh jsem zažil, když jsem si v bance zakládal stavební spoření.

Avšak zhruba od poloviny knížky, jako když Žamboch ožije. Nevím, jak je to možné, ani co se stalo. Možná si uvědomil, že píše nudnou sračku a rozhodl se s tím něco udělat. Děj se najednou rozjede, postavy začnou získávat zajímavější rozměr. Například Kowalski a jeho dvě ženy Zrzka a Nataša (jestli si to dobře pamatuji) měli velice zajímavou dějovou linku a hodně mě bavilo sledovat vztahy mezi nimi. A konečně i záplava dalších postav konečně prokoukla k světu. Odhození zbytečného balastu a vaty knize pomohlo naprosto neuvěřitelným způsobem !! Najednou přibylo akce, která je skutečně vypointovaná, hodně drsná, zemitá a realistická a na konci jsem se už napětím skoro klepal.

Jeden zajímavý dějový kotrmelec stíhá druhý (infiltrace karavany nepřátelskými žoldáky a zoufalé plány Koniáše a Kowalského, jak se jich zbavit a zachránit situaci, nebo geniální stavění mostu přes neprůchodnou rokli) No a kde konci hlavně totální dojebání a rozsekání Koniáše na hadry po psychické i fyzické stránce byl vážně masakr a vyznělo skutečně heroicky, jak se z toho všeho stále ještě dokázal dostat.

Nevím už co přidat, prostě od poloviny jsem si připadal, jako kdybych četl úplně jinou knížku a to ještě takovou, která má vážně koule a sílu. Dal bych tomu 4 body a asi uvažoval i o maximálním hodnocení, ale žel, začalo to opravdu hodně špatně.

ruzer
23.12.2016

Pri tejto knihe som prvý krát zažil tu povestnú nemožnosť odložiť knihu pokiaľ nie je dočítaná. Striedal som ju s učením na skúšku zo Statiky. Statiku som dal na C-čko a knihu zaradil na poprednú priečku.

1romca11
23.06.2016odpad!

Od Miroslava Žambocha jsem četla de facto vše, co vydal. Nejradši mám cyklus Koniáš a Bakly (Koniáše víc:-). Na Ostřích čepelí je - aspoň pro mě - jedna z jeho nej.. knih. Stejně jako pár dalším mi trochu vadilo, že poslední cca 1/4 knihy je viditelně osekaná a vše je ukončené až moc naráz a bez detailů, občas až násilně. Někde jsem se ale dočetla, že v době vydání odmítlo nakladatelství vydat neznámému autorovi dvojdílnou knihu a byl nucen ji "osekat" a upravit na jednu. Strašně ráda bych si přečetla to původní dílo, s pořádným popisem všech událostí a třeba trochu i s tím, jak pokračoval děj v kolonii.

Excalibur73
26.05.2016

Koniáš je luxusní čtení. Mám ho ještě trochu raději než Baklyho, ale i ten je super. Knížka také výborná až na jedinou věc, která mi nedala spát. Proč investovat cenu několika království do projektu přesunu kolonistů, kteří se kodrcají přes půl světa, na každém území je chce jejich vládce zabít, překonávají divoké hory, mrznou, čelí domorodům atd a současně pošlu zásobovací lodě do stejného místa v klidu po vodě a tak se vyhnu těmto nástrahám. Při vyslání lodí s kolonisty z několika přístavů by se pak navíc asi i celý projekt utajil...

AnetK
29.02.2016

Při čtení Koniáše jsem si připadala jako zbloudilý zelenáč, co poprvé leze na horskou dráhu. Od začátku šílená jízda. A pak je najednou konec a nevíte, co si počít, mátožně se snažíte vymotat z rauše. Zbyde jen divný pocit v žaludku a touha šíleně se chechtat.

Balrog
17.02.2016

Začínám mít pocit, že ve fantasy mám nejradši uvedení do světa autora. Pokud je ten svět zajímavý, nikdy nejsem schopná ocenit zápletku, dala bych si stále dokola ten úvod. Ale tady i ta zápletka byla fajn, bohužel ke konci kniha úplně ztrácela soudržnost. Situace, které byly na začátku do detailu popsané, ke konci autor úplně opomíjí a uvádí jen výsledek toho děje/činnosti. Kniha působila, jako by autor poslední pětinu knihy pořádně proškrtal. Pokud člověk čte knihu kontinuálně v několika dnech, je ten rozdíl velmi zřetelný.

Kl3rik
05.02.2016

Příjemná odpočinková knížka

palec
03.02.2016

Moje druhá kniha od Žambocha a jsem velice překvapený.Dost málo fantasy,ale to není na škodu.Je to o tom,jak nám lidem je blízká hloupost,chamtivost,intrikánství atd.,atd.Už po celá staletí.

konecsveta
07.12.2015

Velkolepé dielo českej literatúry. Je úplne jedno či sa autor zaoberá politickými intrigami, bojom o moc, obchodnými stratégiami, bojovými alebo erotickými scénami.. kniha je po všetkých stránkach dokonale spracovaná. Od začiatku na mňa urobila svojím námetom a prvými kapitolami obrovský dojem, ktorý do samého konca vôbec nič nepokazilo. Je to perfektný príbeh uložený celý čas vo vašom podvedomí kedy sa počas dňa pristihnete ako rozmýšľate čo bude ďalej a tešíte sa na pokračovanie. Spomínaná velkoleposť tkvie predovšetkým v motíve cesty, ktorý sa celou knihou prelína a ktorého výsledkom je, že hlavnou postavou nie je len nesmrteľný Koniáš. Prostredníctvom rozprávania prvej osoby nás autor necháva nahliadnuť viac alebo menej často aj do hlavy rôznych iných postáv, ktoré si neskonale obľúbite a budete sa modliť nech to prežijú pretože nesmrteľný je naozaj iba Koniáš..
Túto knihu si musíte VYCHUTNÁVAŤ!!!

tony64
24.11.2015

Konias v romanu?Naprosto uchvatny pribech,propracovany do posledniho detailu.Mohu jen doporucit vsem hnidopichum,kteri nemohou sci-fi a fantazi ni potkat v jakekoliv podobe.

Fanfara77
07.11.2015

Dobré počtení

KniSKov
31.08.2015

První kniha, kterou jsem od Žambocha četla. A pro mě velmi milé překvapení. Dost mě to připomínalo Flanagana, i když oproti němu vzhledem k jiné cílové skupině čtenářů samozřejmě o dost drsnější. Skvěle popsané postavy, bojová technika (to na mě tedy až moc podrobné) a perfektně promyšlený děj. Prostě mě to bavilo, zhltla jsem jedním dechem. Škoda, že není pokračování.

Mafian
11.06.2015

příběh je velmi propracovaný a čte se jedním dechem, Koniáš je jako obvykle skvělý, ale i sekundární dějová linie např postava Bonsettiho a rozpad jeho životních hodnot patří k tomu nejlepšímu.........

Widow Embalmer
26.05.2015

Skvělý příběh, drsný hrdina a Jennifer Lopez na obálce. Co víc si přát?

jirincz
22.05.2015

Začátek mě bavil hodně a skoro to až hltal, potom to bylo pro mě nepříliš záživné. Hledáme něco, už skoro odjíždíme, někdo nás ohrozí, musíme se s ním vypořádat, a takhle mi to přišlo víckrát. Chtěl jsem dát spíše dvě hvězdy, ale posledních 100 stran bylo zase hodně dobrých. Velká část knihy mi přišla hodně utahaná a až nudná, a je pravda, jak tu někdo píše, že posledních asi těch sto stran je to opravdu hodně zrychlené (ale možná proto mě to bavilo).

Je velká škoda, že se příliš nedočkáme nějaké děje z kolonie. Těšil jsem se právě hlavně na to, jak bue vznikat apod. A ono nic... A vlbec nechápu, proč se to nazývá fantasy, když tam žádné fantasy prvky nejsou... A výtka je taky k tomu, že jsem se nijak extra nedokázal ztotožnit, či si oblíbit nějakou postavu, ale to jde asi těžko vzhledem k tomu, že jsou přeci jen ne zrovna morálně čistí.

kurcatovium
11.05.2015

Do Koniáše jsem šel zcela na slepo. Od Žambocha jsem zatím nic nečetl, viděl jsem jen kladná hodnocení, ale raději jsem si nečetl žádné komentáře ani anotaci, zkrátka nechal jsem se překvapit tím, co na mě knížka vychrlí. A od začátku je to jízda. Připomínalo mi to do jisté míry Feista, Eddingse nebo Sapkowského, což kvituji s povděkem. Koniáš opravdu nepůsobí jako nějaké vidlácké povídání, je to román světového formátu. Jedinou výtku bych měl zhruba k poslední pětině knihy, která působí proti zbytku možná až přespříliš křečovitě a uspěchaně - jako by na autora tlačila uzávěrka. V každém případě se ale jedná o jedno z nejlepších (mnou čtených) českých fantasy.

Terva
18.04.2015

Opět další Koniáš. Naprostá legenda z pera Miroslava Žambocha.
Velmi dobře čtivý dobrodružný příběh.
Malá ochutnávka:
Cestou domů jsem se zastavil v hospodě U tlusťocha,
vyhlášenou svou kuchyní, a dal jsem si místní specialitu:
hovězí maso nakrájené na nudličky máčené v ostrém nálevu.
Jako přílohu podávali ještě teplý žitný chléb. Jednu porci
jsem snědl hned a druhou jsem si se sebezapřením dal zabalit.
Do hostince jsem se opět vrátil, až když už všichni spali.
Není nad to ubytovat se ve slušném podniku.
Z posledních sil jsem se vyškrábal až nahoru do nejvyššího patra,
kde jsem měl pokoj, vstoupil jsem dovnitř a zaklel.
Úplně jsem zapomněl na dva mrtvé, které jsem tu včera nechal......

Covenant
26.03.2015

I když chápu, že svět ve kterém se děj odehrává, je alternativní realitou, nebo, že je prostě druhotný, je to pro mě asi jediná spojitost se zařazením knihy mezi fantasy. Ano, ke konci se ještě něco málo pro tento styl použilo, ale jinak bych s klidem knihu zařadil mezi dobrodružné romány. Připomnělo mi to Sackettovu zemi http://www.databazeknih.cz/knihy/sackettova-zeme-25170 , která je právě pod tímto žánrem, ale nedosahuje pro mě takových kvalit, jako kniha od Žambocha. Od této jsem se opravdu jen stěží odtrhával a ke konci jsem četl i za chůze. Ano, výrazy jako homosexuál, nebo kilometry ve fantasy bijí do očí, ale nemám ponětí, kde se děj vlastně odehrává (třeba jde o postapokalyptickou evropu, co já vím). Takže bych to neřešil. Hlavní je, že mě kniha strhla a měla neuvěřitelný spád. Navíc na mě působila dojmem kompaktnosti a promyšlenosti. Obchodování, souboje, zbraně... to všechno si Žamboch nemohl jentak vycucat z prstu, ale musel se tím podrobně zabývat. No a to už se dostávám k charakterům. Kowalski, Hammond, Umwald, Kristýna, Bonsetti, Duno.....a mnoho dalších. No dobře, i ten Koniáš Rambo - vyprávění v první osobě bylo skvělé a člověk se do čtení ještě více ponořil, když vše prožíval s hl. hrdinou. Každý z nich a ti záporňáci mi před očima tančili v naprosto zřetelných, oddělitelných postavách a nemohl jsem se rozhodnout na které mi víc záleží. Nutno podotknout, že mi záleželo i právě na těch záporňácích, ve smyslu, aby jim to jentak neprošlo. Naprostá spokojenost a jdu na díla další...

avel
15.03.2015

Velice čtivé, krásně rozsáhlé, ne úplně reálné (což se u fantasy nedá až tak očekávat :) ....
Co mi ale skutečně vadilo, byly výrazy, které jsou ze současné doby (nebo mě minimálně při čtení tahaly za uši). Mimo jiné např. homosexuál, biologické zbraně, ... Přišlo mi zcela zbytečné používat v době, kde největší bojovou zbraní je kuš, ke svícení se používají pochodně a svíčky, takové výrazivo...
Takže to mi narušilo dojem z jinak velmi příjemné četby.

Tomislav
20.01.2015

Jedna z nejlepších knih Mirka Žambocha. Až mi bylo líto, že nebyla ještě delší, ale to už bychom knihu mohli použít jako zbraň :-)

geralt0981
23.12.2014

K téhle knížce jsem se dostal náhodou. Čte se dobře a nudit se u toho určitě nebudete. I když je to fantasy kniha, nenajdete v ní žádné draky, skřety apod. Můžete se těšit na politické intriky a spoustu krvavých soubojů - (Praskl. Myslím ten zátylek, ne jílec.)