Na ostří nože

Na ostří nože https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288195/bmid_na-ostri-noze-Lrg-288195.jpg 4 214 42

Po osmi letech vyčerpávajícího, ale přátelského soutěžení očekávají Payton Kendallová a J. D. Jameson, že se stanou ve své prestižní chicagské právnické firmě partnery. Když odsunou své osobní antipatie a společně se snaží získat podpis na jedné důležité smlouvě, přijdou na to, že oba jsou citliví na chování druhého a že se navzájem přitahují. Bohužel jim pak šéf oznámí, že oddělení soudních sporů jmenuje v tomto roce jen jednoho partnera – a náhle začíná být soutěž mezi nimi velmi skutečná, a vůbec ne přátelská. Nový román Julie Jamesové je opět inteligentním současným milostným románem z právnického prostředí, v němž autorka zasvěceně představuje jak soudní síň, tak manévrování za scénou. Jak se její půvabně arogantní a ambiciózní hrdinové neustále a zábavně přou, bezděčně odhalují svou nejistotu a slabosti, když na ostří nože soupeří v práci i v lásce.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Oldag

Practice Makes Perfect , 2009

Cometka
28.08.2019 4 z 5

Jedna hvězda za jedno slovo... celou knížku čtu "Džejdý" místo J. D. a neskutečně mě to vytáčí. Příště budeme číst příběh nějakýho Pýdžeje nebo jak?? Ztraceno v překladu, nebo jak si to mám vyložit? Děj sám o sobě je skvělý, jede na plný pecky a je vtipný, milý a rozhodně čtivý. Hlavní protagonisti baví a jsou sympaťáci a všechno tohle pozitivní kazí fonetický překlad jména, achjo.

lusitta05
25.07.2019 4 z 5

Vtipná a zábavná, na oddych a relax. Doporučujem.

Monni
01.07.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět jsem nadšená. Kniha byla opět vtipná a čtivá. Musím říct, že se mi tato kniha líbila snad ještě víc než ta první (nejvíc sexy chlap). Ačkoliv musm říct, že obálky knih jsou příšerné jejich obsah je prostě super. A i když je to kniha opět z právnického prostředí, tak to bylo zase trochu jiné.
Postupný vývoj citů mezi postavami byl opět super a SPOILER zase se dali dohromady až na konci knihy KONEC SPOILERU.
Autorka se řadí mezi mé oblíbené a určitě v ní budu pohračovat.

janina66
24.04.2019 5 z 5

Výborná oddychovka. Vtipná, velice jsem se pobavila.
Doporučuji

prcek19
11.03.2019 4 z 5

Měla sem dost problém se do knihy začíst, ale poté co se mi to povedlo, sem se nemohla odtrhnout..jako všechny knihy od této autorky i tato byla skvělá..doporučuji!

ves.lucie
20.11.2018 5 z 5

Byla to velmi prijemna oddychovka plna spickovani a schvalnosti ... zasmala jsem se nahlas pri scene u soudniho jednani a obratnosti, jakou to Payton vyresila ... Clovek pri takove knizce na chvili unikne starostem, pobavi se a zasmeje. Doporucuji!

Andrea963
13.10.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! To špičkování, naschvály, nejednou jsem se z plna hrdla zasmála. Přesně tohle u romantických knih hledám...no a ten konec..ach!!!

liletka_a
27.08.2018 5 z 5

Opravdu velmi nápaditě napsaná kniha. Vtipná, romantická a neotřepaná. Nemůžu si pomoct, ale knihy, kde se ústřední dvojice na začátku nemůže vystát mám stejně pořád nejradši! Jediné, co mi přišlo divné, že spolu tu svoji hru hráli osm let. To už je sakra dlouhá doba... ;) Konec patřil nám, romantickým naivkám..:))

moudivlacek
06.08.2018 4 z 5

Skvělý příběh a myslím si, že obzvláště na Západě a v Americe velice obvyklý a normální jev. Práce a práce a práce a pak v jeden okamžik - už člověka nepotřebují a může začít znovu od začátku někde jinde. Jen pár vyvolených se stane partnerem ve firmě.
Kvituji velice to, že je to napsáno s dávkou humoru, zvláště situace, kde si hlavní hrdinové dělají naschvály. Ale konec mě dostal a možná víc Dýdžej než Peyton, bylo to gesto, které jsem ocenila, i to, co pak následuje.
Pěkná romantika

MarKy95
03.06.2018 5 z 5

Úžasná kniha, vtipná, hodně čtivá. Jen mi přišlo líto těch osm promrhaných let. Doporučuji přečíst:)

Ivule_M
04.05.2018 4 z 5

Asi nejlepší částí bylo vzájemné špičkování a naschvály hlavních hrdinů :-) místy, pro mě, zbytečně dlouhé nudné pasáže.celkově se mi ale knížka líbila.určitě si přečtu i další knihy od autorky :-)

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

malazluta
01.03.2018 4 z 5

Příjemná knížka z právnického prostředí, která má hodně svižný děj, takže se dá přečíst "na jeden zátah" a člověk se najednou diví, že už je konec. Hlavní postavy byly opravdu zábavné a jejich dialogy mě hodně bavily.

cukrovka
24.12.2017 3 z 5

Čtivá oddechovka. I když se mi vzájemné škádlení obou hrdinů líbilo, přišlo mi osm let vzájemného soupeření dost dlouhých na to, aby najednou prozřeli a zjistili, že se vlastně milují.

Litocha
21.12.2017 3 z 5

Nějak pořád nevím, na kolik hvězdiček to vlastně je. Autorku mám ráda a při čtení jsem se bavila, ale stejně mi tahle z jejích knih připadá nejslabší. Hrdinka je sice osvěžujícím způsobem přímá a pohotová, humorných situací je tam víc než dost a slovní přestřelky jsou zábavné, ale děj se trochu vlekl, přitom něco mi připadalo zase nedotažené - něco tomu prostě chybělo. Snad sympatičtější hrdina, J. D. mě zrovna neuchvátil. A z neustálého džejdýování mi krvácely oči, to se překladatelce fakt nepovedlo.

jani.ruzicko
25.11.2017 4 z 5

Nebylo to špatné =) Díky humoru a všemu tomu příjemnému škádlení a jiskření mezi hlavními postavami je příběh velmi čtivý a skvěle utíká. Určitě sympatická oddychovka. ;o)

havrmoni
19.08.2017 5 z 5

Opět pěkný příběh. Škádlení,jiskření i soupeření to všechno je hezky, čtivě a zábavně napsané. Žádné hups na to už na první stránce a pak se to celé opakuje až do konce. Hrdinové sympatičtí. Opravdu jsem si to užila a těším se na další knihy.

keiko33
13.07.2017 5 z 5

Prijemna oddychovka z pravnickeho prostredia. Mam rada ked to medzi hrdinami poriadne iskri a ked vsetkym naokolo je jasne, ze sa navzajom pritahuju, len im nie.

alzbeta4340
28.05.2017 5 z 5

Pěkná romance pro volný čas, u které jsem si dobře odpočinula. Právnické prostředí tvoří pouze kulisu pro škádlení a jiskření mezi hlavními hrdiny. Pro mě to byla kniha, která ani na chvíli nenudila a pomohla mi vyčistit hlavu od každodenních starostí.

modranka
27.04.2017 4 z 5

Moderný romantický príbeh s miernym ironickým podtónom, navyše s trochou humoru. Anotácia je vcelku výstižná, nie je čo dodať, až na malú poznámku. Ak čakáte veľké právnické kauzy, omyl! Nič také v príbehu nenájdete - súdna sieň poslúžila len na kulisa príbehu. Erotika iba mierna a prijateľná, nič vulgárne - až na niekoľko výrazov, ktoré mi tam nesedeli, ale zrejme ich prekladateľka potrebovala použiť.
Čo mi však trochu vadilo, boli výrazy, ktoré korektor, zrejme na požiadanie prekladateľa nechal s veľkým písmenom - možno aby zvýraznil výraz samotný. Mne to však pripadalo ako gramatická chyba.
Obálka je veľmi vydarená, moderná a nebojím sa napísať exkluzívna.

Julie James
americká, 1974
2017  85%Cosi o tobě
2014  82%Nezvladatelná láska
2016  81%Nejvíc sexy chlap
2017  83%Na ostří nože
2018  87%Mě nedostaneš

Kniha Na ostří nože je v