Na osobu zaměřený přístup

Kniha je moderní učebnicí na osobu zaměřeného přístupu v psychoterapii a poradenství, jenž vychází od klasika Carla Rogerse. Autorka popisuje všechny významné aspekty terapeutického vztahu - od úvodního setkání a domluvy kontraktu až po ukončení terapie - a na řadě příkladů a cvičení demonstruje, jak je efektivně využít v rámci terapeutického procesu. Hlavními tématy přístupu, popisovanými v knize, jsou psychologický kontakt, kongruence, empatie a bezpodmínečné pozitivní uznání klienta. Kniha je ideálním úvodem pro začínající terapeuty (poradce) i pro praktiky, kteří chtějí rozšířit své profesní dovednosti, a pro účastníky výcvikových kurzů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136586/na-osobu-zamereny-pristup-136586.jpg 3.46
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Skills in person-centred couselling and psychotherapy, 2003

Kniha Na osobu zaměřený přístup

Darkhen

Musím říct, že po nedotčení knihy jsem zjistil, že mnoho psychologů, co si berou peníze za jejich služby to dělá špatně.
Tady autorka vysvětluje, jak se to dělat má a oni dělají přesně opak.
Byl jsem ze zvědavosti na několika sezení u pár terapeutů a když bych to měl porovnat, tak se nedivím, že lidé nadávají, že vyhazují peníze, když psycholog je jen poslouchá :). A tady v té knížce je dobře uvedeno, jak by to mělo a nemělo vypadat.

Není to úplný návod, ale takový základ s příklady. A takhle bych si představoval psychologa. A ne jen natahovat čas o prachy. To znamená, že většinou jednoslovně odpovídali a nedali mi ani možnost volby, abych se třeba mohl zamyslet nad celou situací jinak :)

Delicius
28.07.2019

Jo, asi takový úvod. Moc hezky napsaný, čtivý a praktický.
Klobouk dolů, jako tušil jsem, že rogeriánská terapie je těžká, ale ted mi přijde ještě těžší, než dříve.

Alteriol
15.11.2018

Přehledná, srozumitelná, praktická. Nemám výhrad.

Ticho: síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Všichni žijem v blázinci

Autor knihy

Janet Tolan
britská

Kniha Na osobu zaměřený přístup je v