Na okraji propasti

Na okraji propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429567/bmid_na-okraji-propasti-WIa-429567.jpg 4 516 146

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje.... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

M, le bord de ľabîme , 2019

Květ
04.05.2020 4 z 5

Moje první setkání s panem Minierem a jeho styl psaní mě zaujal stejně tak jako děj. Mladá Francouzka Moira odjíždí do Honkongu, kde přijímá pracovní místo v oddělení vývoje umělé inteligence digitálního gigantu Ming. Vyrovnává se s odlištnostmi jiné kultury, obavami z naprosté ztráty soukromí a navíc ji kontaktuje policie, která vyšetřuje sérii brutálních vražd, které jak se zdá přímo souvisejí s firmou. Mírný rozjezd, který znepokojuje a mrazí silou a mocí moderních technologií se rozjíždí v celkem napínavý thriller. Trochu jsem bojovala s explicitními popisy mučených obětí, to se mi nečte lehko, ale jinak čtení ubíhalo samo. 3,7

kahuda01
04.05.2020 5 z 5

Minier prostě umí. Jak již bylo několikrát napsáno, začátek je trochu rozvláčný, ale pak už to sviští. Trochu mi to připomínalo čínské thrillery od Petera Maye. Good job!

ydnac
03.05.2020 5 z 5

Na knihy od Miniera se vždycky těším, protože mě nikdy nezklamou:-) Toto bylo trošku jiné než ostatní jeho knihy a na začátku jsem myslela, že se autor bude víc věnovat technologiím, ale pak se děj krásně rozjel ve směru thrilleru. Téma se mi líbilo a i když jak se říká "Pokrok nezastavíš" tak spousta lidí by se nad tímto měla zamyslet...kam až lze zajít v používání a zneužívaní technologií. Nenechte se odradit začátkem, nějakých 150 - 200 stran je takových rozvleklých, ale ne nezajímavých. Pak už to frčí:-) Těším se na další autorovi knihy, snad se taky dočkáme dalšího dílu se Servazem…..

oblakaknih
01.05.2020 3 z 5

3,5/5
Na okraji propasti pro mě byla jedna z nejočekávanějších knížek. Měla jsem obrovskou radost z toho, že ji držím v ruce. A ještě větší očekávání…
Upřímně říkám, že jsem čekala víc. Ale na to, že je to něco úplně jiného než je pro autora běžné, je kniha fajn.
Námět knihy je naprostá pecka! Technologie + thriller, to je pro mě opravdu skvělé spojení. Originální, současné, děsivé.
Bohužel jsem čekala, že to na mě zapůsobí více, že budu přemýšlet o tom, co všechno technologiím svěřujeme.
Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, její chování jsem občas nechápala.
Autorův styl psaní je skvělý, zamilovala jsem se při čtení jedné z jeho předchozích knih.
Ze začátku jsem z knihy byla nadšená, příběh plynul podle mého očekávání, byla jsem spokojená. Bohužel pak přišlo něco, co mi na knize začalo vadit (nedokážu přesně říct co).
S koncem knihy jsem se nějak smířila, ale trochu mě zklamal.
Ta troška romantiky, která v knize je, mi přišla naprosto zbytečná, ale přesto jsem ji tak trochu podporovala.
Rozhodně doporučuji číst až po jiných autorových knihách.
Nápad skvělý, zpracování malinko horší.

Kocourek
28.04.2020 5 z 5

Nejdřív jsem litovala, že Servaz už nebude, ale kniha mě překvapila. Úplně jiné téma, bohužel skoro reálné. Zajímavé prostředí, trochu rozpačitý začátek, ale v době domácího vězení super kniha.

Martiiiik
27.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od Bernarda.. tak nějak jsem čekala něco trochu jiného... téma zajímavé, až do děsivých detailů popsaná hrozba ovládnutí našich životů umělou inteligencí.. kniha opravdu přináší mrazení v zádech.. ale asi to úplně není můj šálek kávy..

jitka7326
13.04.2020 3 z 5

Oproti předchozím knihám Od miniera úplně jiný příběh i styl. Nebylo to špatné ale závěr mi přišel překotný.

Ossinky
12.04.2020 5 z 5

Je to něco trochu jiného než jste zvyklí u Miniera, prvních 200 stran se celkově nic moc neděje až pak se rozjede zajímavý příběh, v knize je hezky popsané prostředí Honkongu a Číny, závěr byl překvapivý a napínavý.

Warty
11.04.2020 3 z 5

Čtivé, napínavé a místy až děsivé. Závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale celkový dojem je dobrý. Předchozí knihy autora mi ale přišly o něco lepší.

Hany.Honey
06.04.2020 2 z 5

Tak pokud se dostanete za cca 200 stran, myslím, že by vás to mohlo chytnout. Je to jiný styl, než na co jsme u Miniera zvyklí. Nemohla jsem se ztotožnit s těmi Číňany. Těžko se mi představují, těžko se pamatují. Jména ulic a čtvrtí v Hong Kongu jsou taky jakoby nezajímavá. Město vás vůbec nevtáhne. Nechcete si představit tam být. Naopak Moïra je sympatická a toho Chana bych si dovedla představit ještě v nějaké jiné knížce jako vyšetřovatele. Ale to asi neklapne...

karoli.c
05.04.2020 3 z 5

Slušný rozjezd, potažmo i střed. Když se děj chýlil ke konci, kousala jsem si nehty zvědavostí, jak to vše dopadne. Konec mne ale ...nenadchl, spíše trochu zklamal. Bylo to najednou vše překotné a působilo to na mne, že autor chtěl ze složitého příběhu jen nějak vykličkovat a uzavřít to.

Autor to, dle mého, umí mnohem lépe.

čef
04.04.2020 5 z 5

Od prvních románů sci-fi jsme se v této knize dostali k budoucnosti zatraceně blíže. Jsem však větší optimista než Minier, možná mám opravdu jenom méně informací, ale tak negativně věci budoucí nevidím. Internet a všechny pokročilé technologie mají svoje temné stránky, ale… Tuto knihu ovšem doporučuji každému v tomto světě dobře orientovanému, obdivovatelům thrillerů, detektivek, možná i vážnějších témat, ale i těm, kteří dávají své nahé fotky na instáč, ha, ha. Ty ale odstraší již samotná tloušťka této knihy, o tom žádná.

anája
03.04.2020 5 z 5

Kniha byla super čtivá, napínavá, svižná , nezachazela do zbytečných detailů sci-fi, kterým by každý nemusel rozumět. Moc se mi tento Minnier líbil,přečteno za dva dny. Konec taky super, jen jsem ještě doufala, že přežije......nebudu vysvětlovat kdo.

Rind
03.04.2020 3 z 5

Reklama zafungovala!
Četla se moc dobře, ale hned po dočtení jsem naprosto v klidu vzala svůj telefon i tablet a obavy z umělé inteligence se rozhodně nerozrostly.
Větší obavy ve mně vyvolávají lidi, co o sobě vyzvoní cokoliv. Dobrovolně.

Katulinka69
03.04.2020 2 z 5

Bohužel jen dvě hvězdy, nejspíš jsem namlsana z předchozích knih.

ivousekk
03.04.2020 4 z 5

Dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě v Hongkongu, které jsem si doplnila i vlastním hledáním na netu. A vím jedno, žít bych tam nechtěla ani omylem.
Příběh je zajímavý a dost napínavý, nabídne pohled na neustále narůstající vliv digitálního světa v tom lidském - určitě k zamyšlení. Jen ten konec mi příliš neseděl.

hs777
31.03.2020 4 z 5

Bernard Minier se zatoulal do jiných vod a vůbec to nebylo špatné. Akční, napínavé, nechyběly slepé uličky i nezbytné zvraty .... jen u tématu moderních IT technologií a umělé inteligence jsem čekala nějaké bombastické odhalení, a to se bohužel nekonalo.

Dadulina
30.03.2020 3 z 5

Občas mi chybí motivace postav, ale jinak se krásně čte a napětí zůstává do poslední kapitoly.

happy-smile
26.03.2020 4 z 5

Detektivní thriller s příměsí umělé technologie, tohle téma mě opravdu zaujalo. Bohužel musím říct, že kniha jde co se týká AI hodně po povrchu (ne že bych chtěla, aby se zacházelo do technických detailů, ale tak nějak to působilo prázdně). Konec byl docela přehnaný, nereálný. Celkově mám z knihy spíše rozporuplné pocity. Minier umí psát o hodně lépe. Na druhou stranu se mi to četlo dobře a knihu za ztrátu času nepovažuji.

rozalupe
25.03.2020 5 z 5

Výborně napsané, čtivé jako vždy a to téma je bohužel děsivé...aspoň pro ty, kteří nejsou příznivci všech nových technologií...ale je výborné jak Minier ve všech svých knihách nějaké takové téma k zamyšlení otevře...

Bernard Minier
francouzská, 1960
2016  88%Tma
2015  85%Mráz
2015  87%Kruh
2017  80%Zkurvenej příběh
2019  85%Sestry

Kniha Na okraji propasti je v