Na okraji propasti

Na okraji propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429567/bmid_na-okraji-propasti-WIa-429567.jpg 4 516 146

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje.... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

M, le bord de ľabîme , 2019

Kubina
06.03.2021 4 z 5

Tak jsem údajně přečetl nejslabší knihu od Bernarda Miniera. Ten Francouz neumí napsat slabou story. Opět propracovaný příběh. Opět se mi nepovedlo odhadnout rozzuzlení. Takže spokojenost. DOJEM KAZÍ PŘEKLEPY V ČESKÉM PŘEKLADU!

TheSarcasm
01.03.2021 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale je to Minier a od něho prostě očekávám víc. Většinu času jsem si tak nějak říkal, že se jedná o klasický čtyřhvězdičkový thriller, který neurazí ani nenadchne, ale ten nemastný, neslaný závěr mě přinutil jednu hvězdičku ubrat.

Laza27
24.02.2021 2 z 5

Tak tohle se Minierovi nepovedlo.....

Andrea888
29.01.2021 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale musela jsem se nutit. Posledních 100 stránek jsem v textu přeskakovala. Začátek byl zdlouhavý, příběh mě nepohltil...

regulax
29.01.2021 4 z 5

Obávaný začátek, pak se to rozjelo a frčelo. Konec dostal ještě větší fofr, ale závěr jsem takový nečekala. Některé vztahy bych více rozebrala a někde míň ubrala. Některé scény přehnané! Moderní téma UI fajn.

nik077
26.01.2021 5 z 5

Dočteno....ale jo... kniha se mi líbila...ale série s Martinem nemá konkurenci.

Dardos
22.01.2021 1 z 5

Pro mě oproti předchozím knihám velké zklamání. Snažila jsem se jí dočíst několik týdnů, ale vzdala jsem to.
Děj mě nebavil, do čtení jsem se musela nutit..
Další knize dám ale i tak šanci a věřím, že už nás Minier nezklame ;)

MondyMonday
08.01.2021 2 z 5

Kniha mě zklamala. Oproti knihám Mráz, Noc, Tma, Kruh to byl pro mě propadák, čekala jsem něco více.

Balci007
01.01.2021 4 z 5

Zatím jsem od autora četl pouze sérii se Servazem a toto bylo něco úplně jiného, nicméně líbilo se. Mám rád knihy ve kterých jsou moderní technologie, spiknutí, záhadná úmrtí atp. V této knize je vše, jen Servaz zatím o hvězdičku vede, nicméně těším se na další autorovu knihu.

Neopol
22.12.2020 3 z 5

Knížka docela zajímavá ale chybí jí takové napětí které vás nutí čist dál a dál.

m_martina
10.12.2020 3 z 5

Slabší kniha od Miniera, řada knih s Martinem Servazem se mi četla mnohem lépe. Lépe hodnotit tedy nemohu.

dagsvob
28.11.2020 5 z 5

Tohle se teda Minierovi taky povedlo...

a.k
07.11.2020 5 z 5

Napínavá detektivka, kde důležitou roli hrají moderní IT technologie.
Ze začátku to hodně dlouho vypadalo, že půjde o nějaké kyber/sci-fi dobrodružství, ale postupně se z toho vyklubala vcelku zajímavá detektivní zápletka, se vzrůstajícím tempem a přibývajícími mrtvými. Čtivé, akční a znepokojivé. Jak málo si uvědomujeme rizika zneužití současně využívaných technologií.

Lajtwing
04.11.2020 3 z 5

Vypůjčil jsem si od přátel a musím přiznat, že i díky této knize více přemýšlím nad limitem technologií a jejich bezhlavým využíváním, nad tím, jak významný kapitál v nás uživatelých mají high-tech firmy. Bavilo mě zasazení příběhu do Hong Kongu a pozadí čínského vlivu na Západ. [dočteno 23.6.20]

Dukatka
02.11.2020 4 z 5

Moc zajimavá kniha. Překvapila mě.

Pavlína2019
02.11.2020 4 z 5

Původně jsem se hrozně těšila - pana Miniera mám velmi ráda. Potom jsem se obávala, že mě tohle zaměření knihy nebude bavit. Chyba! Nemohla jsem se odtrhnout, kniha rychle plyne, je napínavá, místy jsem se až zhrozila /úprava hada/, zajímala mě každá věta. Sice z oblasti IT, ale psáno srozumitelně. Výborné. Líbil se mi i formát knihy. Určitě doporučuji!

Dixinka
01.11.2020 5 z 5

Děsivý a napínavý děj, ano i to je možné.

EricNor
31.10.2020 4 z 5

Mám od Miniera přečteno všechno, co zatím u nás vyšlo. Na okraji propasti mě zaujalo jak umístěním, tak problematikou, kterou se zabývá. V Hongkongu jsem byl, tak jsem si ani nemusel moc představovat samotné město. Co se týká UI a všeho okolo nových technologií, tak jsem čekal trochu víc informací, když autor na začátku navnadil tím, že vše, co v knize popisuje buď už existuje nebo se vyvíjí. Celé to pak skončilo trochu překotně a akčně. Jsem ve finále trochu zklamaný, ale nijak zvlášť. Těším se na další servazovku.

SilvieSisinka
24.10.2020 4 z 5

Zvláštní kniha. Velmi ctiva, napínavá. Trošku více překlepů v knize. Vždy poznám knihy od B. Miniera má je vždy nejsilnější. V knihkupectví nejdou přehlédnout.

teeyinka
13.10.2020 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych kvůli knížce nešla spát! Nesmírně čtivá (a trochu znepokojující) kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a zároveň si ji hrozně chtěla šetřit. Jen škoda množství překlepů, které korektuře unikly.

Bernard Minier
francouzská, 1960
2016  88%Tma
2015  85%Mráz
2015  87%Kruh
2017  80%Zkurvenej příběh
2019  85%Sestry

Kniha Na okraji propasti je v