Na obtíž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit.
Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404309/na-obtiz-fjv-404309.png 4.2302
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno · Yoli
Orig. název

Without Merit · 2017

Počet stran:312
Jazyk vydání:český
Překlad:Jana Jašová
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7617-384-2
Nahrávám...

Komentáře (93)

Kniha Na obtíž

Přidat komentář
Karola050716
20. října

První knížka od Colleen Hoover, která mě nenadchla...no jednou to asi přijít muselo. Možná je to tím, že hlavní postava není úplně sympatická, nebo je to popisovanou nemocí a tedy atmosférou knihy, ale prostě mi to úplně nesedlo a ze začátku vyloženě nebavilo. Příběh má nepochybně velmi silné momenty (dopis rodině, prášky), ale právě rodina je tady fakt přehnaně ujetá, všechny problémy táhnoucí se několik let se vyřeší během tří krátkých rozhovorů a celkově mi to přišlo ne moc uvěřitelné. Čte se to lehce, tak jako Colleen vždycky, ale tentokrát se nadšení nekonalo.

Janča86
15. října

Začátek knihy mě moc nebavil ale pak jsem se začetla a bylo to přesně to co jsem očekávala

simona5r
06. října

Čtivá kniha o životě jedné (ne)obyčejné rodiny. Nenásilným způsobem postupně odkrýváme problémy Merit a nakonec jsem ji hrozně fandila, i když mi ze začátku byla trochu protivná.

Andynka
05. října

Tak tohle je naprosto odlišné, než na co jsem u Colleen zvyklá . Kdybych asi Colleen neměla načtenou, kniha by mě ani tolik nezaujala. Ale jako její velký fanda jsem spokojená, když Vás autor dokáže překvapit. Kniha o komplikované rodině, kde jedno z dětí trpí depresí. Není to nijak náročná kniha. Za mě jsem moc necítila ani ty deprese, protože kniha je popisuje u teenagera, kde mi to nepřijde až tak neobvyklé. Je to častá reakce, když vás celá rodina přehlíží. Ja bych to nazvala spíše frustrací, se kterou Ti může vždy rodina pomoc.
Ale jak se s tím popere tahle rodina si musíte přečíst a myslím, že to rozhodně stojí za to. :-)
Každopádně, kdyby si někdo chtěl přečíst knihu o depresich, tak rozhodně doporučuji Černookou.

marta14
04. října

Tak tohle bylo úplně něco jiného, než na co jsme od autorky zvyklý. I tak mě to bavilo a to rodinu jsem si nakonec zamilovala. Jestli jste však od Colleen ještě nic nečetli, tak si jako první přečtěte třeba Odvrácenou tvář lásky. V tomhle totiž nebyla skoro žádná romantika. A že by Merit měla deprese? Podle mě se takhle někdy cítí každý z nás... I tak to byla zase krásná knížka. Colleen prostě psát umí :).

certik003
04. října

Z knížky jsem docela rozpačitá, mám rozporuplné pocity a ani netuším, jak ji mám hodnotit. Nemůžu jí upřít čtivost, ale nejspíš na mě byla už moc překombinovaná.

Samema
02. října

Krásný vtipný příběh,hlavní hrdinka proti všem a rozuzlení je překvapující,můžu jen doporučit

pavlikova9332
02. října

Moc hezký příběh čtivý a překvapivý. Libilo se mi na něm úplně všechno. I rozuzlení. Jen jsem trochu zklamaná že najednou byl konec. Ten první sex tam mohl být :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Colleen Hoover
americká, 1979

všech 9 knih autora

Kniha Na obtíž je v

Právě čtených7x
Přečtených377x
Čtenářské výzvě22x
Doporučených23x
Knihotéce197x
Chystám se číst343x
Chci si koupit96x
dalších seznamech2x