Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Lily-fairy
04.08.2020 4 z 5

Krásná pohádka s mrazivou atmosférou, rozhodně žádné průměrné ya fantasy

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Příběh postavený na pohádce Krásky a Zvířete byl úžasný. Zatím podle mě nejlepší verze na Krásku a Zvíře.

MarkétaI.
20.06.2020 3 z 5

Kráska a zvíře je příběh, který mám moc ráda a tak jsem se na toto zpracování těšila.
Chvílemi jsem se docela nudila a konec se mi zdál hodně uspěchaný. Ale i přesto jsem si jistá, že si knihu někdy ještě přečtu.

Lenka.Vílka
18.06.2020 5 z 5

"Hold Me - Weezer"

Jedna z knih, která mi na poličce ležela až moc dlouho. Ano, jde o to, že mám ráda pohádky, a pokud je retelling vážně dobře napsaný, ne pro děti o pár let starší než původní látky, jdu do toho!

Dala jsem pět hvězd. S vědomím, že nelze srovnávat s ostaníma pětkama. Protože pokud bych měla být zlá, dám hvězdu jednu, protože na jednu stranu je to vlastně o ničem, na druhou stranu o všem. Ale od sté stránky jsem četla s přiblblým usměvem na tváři a užívala si příběh.

Jeden by racionálním pohledem řekl, že je to celé blbost a já mu to nebudu brát. Ale teď je retelling touhle formou strašně populární a je hezké, že se snaží autoři knih být kreativní. A tady autorka byla.

DÁLE SPOILER OHLEDNĚ KONCE, PŘESTOŽE O NĚM PSÁT NEBUDU, ALE JENOM PRO JISTOTU

Za mě byl konec naprosto v pořádku. Nic mi v něm nechybělo. Právě naopak, docela mi vadil epilog, který by v knize za mě ani nemusel být. Stejně jako mě v erotických románem ruší epilog o tom, že chlapák je najendou měkouš, protože jeho slepička vyseděla vajíčka. Konec je krásný, plný emocí a uvědomění toho, co se v jejich životech odehrálo. V pohádce vám taky po finálním polibku taky řeknou jenom: "Žili šťastně až do smrti." a vynechají to, že on spí v ponožkách a ona není čiperka a ráda si přispí.

Jo, ještě k těm pěti hvězdám. Dala bych čtyři, ale líbilo se mi zapojení dalšího námětu.

martina1199
09.06.2020 4 z 5

Mám moc ráda pohádku Kráska a zvíře, a stejně tak i její různá knižní převyprávění. Toto se opravdu povedlo:-) Líbilo se mi zasazení děje do středověké Rusi, podbarvení příběhu téměř nekonečnou zimou a podtržení atmosféry vyprávěním ruských pohádek. Ústřední postavy byly hezky vykreslené, i jejich proměnlivý vztah. Autorka hlavní zápletku chytře vylepšila další známou pohádkou, a jako správnou vyprávěnku zakončila i ponaučením :-)
Cituji ( str.252, e-kniha): "Když knihu věnuji sama sobě, věnuji ji zároveň vám. Mužům, ženám, mladým, starým. Jestli čtete tuto knihu, pak jste tím dítětem, které čte při baterce a sní o jiných světech. Nebojte se jí, té uvnitř ukryté Krásky, ani jejích snů. Ona je vy, já, ona je magie. Není nic takového jako žít šťastně až do smrti. je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný."

smajiska
07.06.2020 4 z 5

Knížka se četla moc dobře. Ve chvíli, kdy mi došlo, že je to předělávka pohádky Kráska a zvíře, trošku mě to zklamalo. Příběhu to ale vlastně vůbec nevadilo, nic mu to neubralo. Za odpoledne a večer jsem měla přečteno, takže doslova jedním dechem. Už se chystám na další knihu autorky :)

Věrulička
23.05.2020 5 z 5

Teprve po přečtení této knížky mi došlo, jak je pohádka o Krásce a zvířeti geniální. Hrozně mě bavilo sledovat, jak se ten vztah mezi těmi dvěma pomalu mění, a i vedlejší dějové linky a celková atmosféra knihy mě bavily.

TessBlackCat
23.05.2020 5 z 5

Musím uznat, že Krásku a Zvíře miluju už od dětství, takže mě knížka dost zaujala. Docela příjemně mi sedla i lehká změna děje a příběh mě chytl, takže jsem knížku stihla přečíst za den. Příběh samozřejmě nemusí padnout do oka každému, ale za mě určitě super.

Vyllandra
24.04.2020 3 z 5

Krásný příběh, poutavý, člověk se nechtěl odtrhnout jak bude pokračovat. Ale jak stoupalo napětí, tak když dosáhlo vrcholu a člověk čekal nějaké pozvolné dovyprávění, tak najednou šlus a konec. Zanechalo to ve mě dojem, že mi někdo něco z knihy ukradl nebo mi ji nedal celou. Dal bych 4 hvězdičky, ale díky tomuto nemohu.

Etule
15.04.2020 5 z 5

Miluju Krásku a Zvíře, až se stydím, že tohle je můj první retelling na toto téma. No vlastně úplně první retelling vůbec. Přiznám se, že jsem se zpočátku obávala, jak se mi to bude číst, protože přece jen má člověk zažitý ten příběh od Disneyho.
Takže jsem ze začátku měla trošičku problém, pak se ale na scéně objevilo Zvíře (a stejně jako u pohádky) jsem propadla jeho nadpřirozenému kouzlu. Moc se mi líbily začátky kapitol, kde vyprávělo právě Zvíře. Byly krátké, ale úderné a plné emocí. Dost pomohlo, že Kráska byla sympatická, žádná křehká květinka. :) Překvapila mě i linka s ptákem Ohnivákem, to jsem tedy rozhodně nečekala, ale naneštěstí to nemělo žádný rušivý vliv.
Za mě prostě naprosto úžasná kniha, kterou si určitě někdy v budoucnu přečtu znovu. Co se týká vedlejších postav, tak tam bylo tak nějak jasné, ale ani to moc nevadilo.

majavcelicka
14.04.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Ale tak nějak jsem od ní čekala asi víc díky komentářům.

Deia
14.04.2020 4 z 5

Čakala som, že príbeh (resp. rozprávka) sa mi nebude veľmi páčiť. Poslednú dobu som z takýchto kníh skôr sklamaná. Ale táto je výnimkou. Čítala sa mi veľmi dobre (v podstate som ju prečítala na jeden záťah), postavy boli zaujímavo vykreslené a pri čítaní som sa nenudila. Najviac sa mi asi páčil vzťah Krásky a jej psa Laňky :D. Tiež sa mi páčilo, že na konci každej kapitoly je pár viet od Zvieraťa, väčšinou boli naozaj emotívne. Je to naozaj príjemná oddychovka a určite si ešte prečítam aj iné autorkine knihy.

TerkaM
04.04.2020 5 z 5

Tohle byl asi nejlepší retelling na Krásku a zvíře, který jsem četla! A to jsem četla i Dvůr trnů a růží, ale tohle se mi líbilo o dost víc - asi hlavně i tím, že Dvory jsou série, kdežto tohle je samostatná kniha. Po dočtení jsem se cítila hrozně hezky a měla jsem takový ten pocit, že kniha už nemohla dopadnout líp. Zkrátka taková pohádka pro děti, ale i pro ty, kteří už dětmi dávno nejsou. :)

Veju007
04.04.2020 4 z 5

Tak jo, tohle je mnohonásobně lepší retelling na Krásku a Zvíře, než Co kdyby...Starý jako čas sám!
Respektive je to téměř stejný příběh jako klasická disneyovka, ale je to protkané ještě další pohádkou, která není na přebalu uvedená, takže nebudu spoilerovat ????.
Všechny postavy si zamilujete. Fakt všechny. Dlouho jsem nezažila takhle nádherně charakterní postavy, které se chovají logicky. Za to fakt tleskám.
Nicméně největším plusem této knížky je střídání kapitol Krásky a Zvířete. Kráska nám vypráví celý příběh, ale jsou to právě kapitoly Zvířete, které jsou naprosto neskutečně graficky zpracované, a hlavně dodávají úžasný pohled do jeho myšlenek.
Nádherný zážitek!

tynka65
31.03.2020 3 z 5

Miluji pohádky a retellingy všeho druhu. A tenhle mi přišel opravdu povedený. Jediné co mě zklamalo byla romantická linka. Čekala jsem více romantiky, více velkých gest ze strany zvířete. Větší zamilovanost. Zrovna u pohádky tohle opravdu vyhledávám ve velké míře. To co mi v jiných knížkách přijde jako přeslazené klišé, u retellingu je na místě. A já nad tím sedím s hloupým úsměvem.

ElissBooks
13.03.2020 4 z 5

Do téhle knížky jsem se pouštěla s tím, že od ní nečekám nic velkého. Což bylo dobře, protože kniha byla taková odpočinková. Byla sice krásná a pohádková, ale bohužel jí chyběla určitá jiskra, kterou kdyby měla, tak by byla perfektní. Hlavní postavu Jevu jsme měla moc ráda, protože byla odvážná a bojovná, což se mi u ženských hrdinek velmi líbí. Zvíře bylo taky skvělé a jeho tajemnost mu dodávala určitý šarm. Bylo příjemné sledovat, jak se vztah Jevy a Zvířete postupně vyvíjí, což mám na pohádce o Krásce a Zvířeti nejraději. Co mi ale na příběhu vadilo je to, že se hodně táhnul a často jsem se při čtení nudila. Některé pasáže byly totiž opravdu zdlouhavé. Kniha byla plná pohádek, protože byla retellingem nejenom na Krásku a Zvíře, ale také na Ptáka Ohniváka. Na lovu vám můžu opravdu doporučit, ale nic velkého opravdu nečekejte. Je to prostě milá oddechová kniha.

4⭐️/5⭐️ - Hezká oddechová kniha, které ale něco chybělo. Přesto to byl krásný retelling Krásky a Zvířete

Halt468
06.03.2020

Nádhera!!

denniys
24.02.2020 4 z 5

Moc krásná oddechová pohádka :) takové knihy prostě nikdy nepřestanou bavit, příjemný návrat do dětství a snů, kdy láska vždycky zvítězila a vše bylo možné, když jste si to dostatečně přáli..

Kyta
21.02.2020 4 z 5

Meagan Spooner znamená zaručenou spokojenost. Už po přečtení "Ptačího zpěvu" jsem se stala jejím fanouškem na plné čáře. Svým dílem "Na lovu" jen potvrdila svůj talent.

Toto dílo jakožto retelling Krásky a Zvířete nepatří mezi nejoriginálnější, zato vás rozhodně nezklame. Přináší spoustu myšlenek, které vás přinutí zamyslet se - už jen to vypovídá o tom, že je to skvělá kniha. Prostředí zimy, zasněženého lesa a magie je v knize vykresleno úžasně, autorka vás polapí do svého kouzelného a tajemného světa, které je protkáno různými pohádkovými motivy, a dlouho nepustí. Pokaždé jsem se těšila, až se znovu ponořím do čtení. Líbilo se mi, jak se ta magie v knize objevovala postupně, autorka si s tím pomalu vyhrávala, objevovaly se nové, záhadné bytosti, a to mě neskutečně bavilo.

Hlavní hrdinka je mi neskutečně sympatická a hodně se s ní ztotožňuji. Jeva je nespokojená se životem, chce od něj něco víc, ale přesto neví, co to je. Pohání ji touha (po pomstě, po lásce, po dobrodružství) a naděje. Svou rodinu staví na první místo. Má smysl pro povinnost a pro štěstí svých blízkých by obětovala to své vlastní. Její honba za Ohnivákem značí její cestu za štěstím, hledáním a poznáním pravé podstaty života. Uvědomí si, že nemůže ulovit Ohniváka, protože nelze polapit něco nepolapitelného. Ta touha po poznání nás totiž provází celým životem. Líbí se mi symbol Ohniváka jakožto symbol touhy, magie, snů a fantazie, který je pro tento příběh klíčový. Tento symbol je pro mě záhadou a určitě se za ním skrývá něco víc.
Bavilo mě sledovat tu cestu Zvířete, kdy se v jednom těle střetávaly dvě bytosti, jedna z nich převažovala nad tou druhou, podle toho, jak moc Zvíře nechalo vlka "vyhrávat". Nedokážu si ani představit, jak moc ta lidská část Zvířete trpěla kvůli svému prokletí. Nedivím se, že občas dával přednost tomu zvířecímu kousku v sobě, protože ten se neřídil žádnými city, jen instinkty. Zajímavé je zamyslet se nad samotnou kletbou, co ji způsobilo.

Moc mě zaujala kompozice a grafická stránka knihy. Ty ilustrace, které odráží (ne)vědomí Zvířete a které postupně gradují. Je to zajímavý nápad a celý příběh díky tomu nabral jiný rozměr. Mimo to mě zaujal i název knihy. "Na lovu" má totiž mnohem větší význam, než se na první pohled zdá. Jeva je zprvu na lovu Zvířete, pak Ohniváka a dalších bytostí, ale celkově mi přijde, že je na lovu za lepším životem, láskou a svým šťastným já.

Kniha má rozhodně nějaký přesah a díky tomu ji s klidným srdcem mohu doporučit dál. Já jí dávám krásné 4,5*.

"Hledám Ohniváka."
..."A neděláme to snad všichni?"

jennefer
29.01.2020 4 z 5

Mám "pohádkové" knihy od této autorky velmi ráda, a ani v téhle jsem se nezklamala. Pro mě příjemné odpočinkové čtení, i když člověk vlastně dávno ví, jak to dopadne, stejně jsem chvílemi držela Jevě palce a ani nedutala, aby se jí opravdu podařilo kletbu zlomit...