Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

anndrra
01.09.2021 3 z 5

Rozjezd byl hodně pomalý. Nebylo to zlé, naopak, ale chybělo mi tam takové to wau.

Tiama
30.08.2021 3 z 5

Po přečtení mám v sobě asi směs rozporuplných pocitů. Nijak mě nerušilo, že linka příběhu byla předem daná, překvapivé bylo spojení dvou pohádek dohromady. Bohužel byl velký nepoměr mezi popisem života na hradě, kdy Jeva zjišťovala, o co vlastně jde a zbytkem knížky, kdy se vše vyřešilo. Ani by mi nevadil všechen ten sníh, který měl dokreslit to zakletí, kdyby se pak autorka víc věnovala rozuzlení. Překotný a uspěchaný konec knížce spíš ublížil, než prospěl.

jmeno
24.08.2021 4 z 5

Oddechovka na víkend. Nic závratného se nestalo a vzhledem k tomu, že se jedná o retelling, to bylo celé předvídatelné. I tak se mi kniha četla dobře. Epilog byl krátký a možná i zbytečný. Těší mě, že se autorka nesnaží lámat přes koleno další díly tak, jak to bývá poslední dobou skoro u každé YA fantasy knihy.

misatrix
22.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha me velice zaujala svoji obalkou a nazvem. Do cteni jsem se pustila, aniz bych si precetla anotaci a tak jsem ocekala, ze se jedna o retelling na Cervenou Karkulku. Byla jsem tedy překvapená, kdyz jsem zjistila, ze se jedna o Krasku a Zvire. Pribeh neni spatny, ale dle meho nazoru se az prilis drzi puvodni predlohy. Konec knihy me velice zklamal, vse bylo uspechane, nedotazene a duvod kletby jsem nepochopila (prislo mi, ze vlastne ani zadny neni, jelikoz Ivan si zaslouzil byt zaklety za to, ze nikdy nebyl spokojeny a chtel neustale vic a vlk jen proto, ze mu pomahal...). Pokud toto je duvod k zakleti, tak by měl byt zaklet kazdy, ktery usiluje o vic nez co se od nej ocekava, ale vlastne nevi, ceho chce dosahnout.
Bez ohledu na to, jak probehlo konecne rozuzleni, kniha me chytla. Byla velice ctiva, ikdyz si myslim, ze hlavni postavy mohly byt vice rozpracované. Nejvice se mi libil rozhovor se sani o dvoji podstate věcí. Tato konverzace mi poskytla námět k přemýšlení.

kindlova42
05.08.2021 1 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě nenadchla a měla jsem velký problém ji dočíst.
Od dětství miluju pohádku Kráska a zvíře a doufala jsem, že tahle knížka přinese něco nového do tak známého příběhu. Ovšem to se nestalo, spíše mi přišlo, že celá kniha byla o ničem. Nebyla jediná kapitola, kdy by mě čtení bavilo. Nejzajímavější byl vždy krátký pohled zvířete, za což dávám hvězdičku. A co se mi asi líbilo nejvíce z celé knihy byla autorčina poznámka na konci.

aquaver
31.07.2021 4 z 5

Nevím ani jak začít... Ale první co k tomu mohu napsat je, že jsem měla od tohoto retellingu na pohádku Kráska a zvíře velký očekávání. Sice do toho autorka přidala ještě další pohádku, a pak to bylo trochu zmatený, ale nakonec se na to celkem zvyklo. Jen co mě tedy zklamalo byl ten konec... Hlavně tedy ten epilog... Ten mě hodně zklamal. Přišlo mi to malinko odbitý (možná i malinko víc). Jinak když ale pominu ten konec, tak se mi to líbilo a splnilo to mé očekávání.

Nemám.jméno
15.07.2021 3 z 5

Sněhem navátý retelling na Krásku a Zvíře dohromady smíchaný s příběhem o Ptáku Ohniváku ve světě plném anglických baronů, ruských carů a skryté magie.

Měla jsem pocit, že se autorka snažila zahrnout do knihy všechno, co jen šlo, až toho bylo moc. Pro mě se během čtení jednalo o poměrně rušivý element. Navíc žádná z postav mi nepřišla zvlášť sympatická a já nikomu z nich prostě nedokázala fandit.
Nicméně kniha se četla hezky, pod rukami pěkně ocípala a pohádková atmosféra byla téměř hmatatelná. Děj obsahoval slabší i silnější místa a druhá polovina příběhu slibovala zajímavý závěr. Ten se ale nekonal, a nakonec to byl právě ukvapený a nedotažený konec, který stáhl Na lovu ke třem hvězdičkám.

kedlis
07.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Fíha. No, zklamalo mě to. Těšila jsem se na příběh Krásky a Zvířete pojatý jinak a možná zajímavěji než originál, ale to co jsem dostala byl jeden velký bordel. Hlavní hrdinka je nesympatická, hlavně je naprosto jedinečná zlatá růže, umí stáhnout leoparda z kůže, ale vykuchat jelena to už moc ne. Mám pocit, že se autorka ztrácela v tom, jaké je roční období viz část, kde končí zima a potom popsání dlouhých zimních týdnů, ale je také možné, že to byla chyba v překladu? Nevím. Sice jsme se měli nacházet v Rusku, ale mimo vyprávěných pohádek mi to tak nepřipadalo. Celkově mi určité věci přišli nekonzistentní.
Nejsem jemná a domácká, ale drsná a neurvalá kkkkk

Elka252
09.06.2021 4 z 5

Knížka mě hned zaujala - líbila se mi už poutavě napsaná zadní strana nebo obálka. Samotný příběh byl milí, napínavý a dokázal pohltit. Oblíbila jsem si kapitoly Zvířete, které měly jakousi hloubku. To co mě mrzelo je že se příběh až příliž držel předlohy. Hledala jsem nějaký zvrat kterým se od originálu odprostí... Taky mě mrzel odbytý konec.
Bylo jasné jak to s Jevou dopadne, ale i přes to jsem fandila Solmirovi.

Kudík
07.06.2021 4 z 5

Opět něco nového, pro mě od dosud neznámé autorky, kde mě již delší dobu lákala anotace, obálka a převyprávěný příběh Krásky a zvířete. Příběh je napínavý a čtivý, i když část byla předvídatelná, např. jak dopadnou sestry, anebo přímo Kráska/Jeva a Zvíře/Eoven. Při čtení jsem cítila popisovaný chlad a sníh, i když teploměr ukazoval cca 27°C. :) Začátek mi přišel přímo úchvatný, ale přesto mě konec trošku zklamal, byl totiž až magicky rychlý a epilog odbytý. Nebylo zde objasněno pár věcí a mrzel mě i konec jisté postavy, která si díky vzpomínkám Krásky zasloužila lepší konec, než šílenství.... Přesto musím hodnotit, hlavně díky Laňce, relativně vysoko.

"Pro dívku,
která čte při baterce,
vidí draky v oblacích,
nejlépe se cítí ve světech,
které nikdy neexistovaly,
a ví, že magie je skutečná.
Pro dívku, která sní.
Pro tebe."

Calwen89
04.06.2021 3 z 5

Milý, oddechový retelling na motivy oblíbené pohádky Kráska a zvíře. Osobně miluji asi všechny retellingy, takže i tento jsem si celkem oblíbila. Výborně zpracované postavy, napětí, čtivost a fakt, že se jedná o standalone (což je v této době plné trilogií malý zázrak) patří rozhodně k plusům knihy. Musím ale rozhodně vytknout samotnou dějovou linku, autorka se bohužel až příliš drží původní linky pohádky ačkoliv příběh rozhodně umožňuje si pohrát s fantazií a ten konec mě vyloženě zklamal.

Nikollinka
10.05.2021 5 z 5

Krása..!

petulkapeta
19.04.2021 5 z 5

Vzpomínám si, že život předtím
byl dobrý, ale ne takový, jaký jsem chtěl. Vzpomínám si, že jsem
měl pocit, jako kdyby nikdo na tomto světě nedokázal pochopit,
jak toužím, to soužení, které se zakusovalo hlouběji než do masa
a kostí.
Toužil jsem po něčem jiném, vyšším, po magii a snech a věcech,
které všichni ostatní zanechali v dětství. Toužil jsem a zároveň
věděl, že to nikdy nenaleznu.
To touha mě přivedla až sem, k ní. K další duši prázdné jako ta
moje, ale přesto ne úplně prázdné, protože je plná toho, o čem
jsem si myslel, že cítím pouze já. Oproti té mojí je její duše jako
hudba, tlukot srdce, jako magie.
Jako krása.
Knižka mě pohltila a bavila a už jsem měla v některych častech i na krajičku...fakt krasny přiběh...

Kulíšek04
15.04.2021 5 z 5

U nějakých stránek jsem plakala moc doporučuji a jinak krásná knížka.

ZapisnikTerky
03.04.2021 3 z 5

Kniha měla opravdu potenciál. Příběh byl moc pěkný a od druhé půlky mě opravdu bavil. Ale ten jazyk knihy. Nevím jestli to bylo překladem nebo jazyk psaní autorky, ale to bylo fakt trochu bolestivé. Opravdu si myslím, že knize by prospělo ještě dotáhnout detaily, pak bych dala určitě lepší hodnocení. Více v mojí recenzi.

katkaq
29.03.2021 3 z 5

Krásná pohádka pro deštivé dny.
PLUSY: super nápad, čtivě napsané
MÍNUSY: nevyužitý potenciál, moc rychlý konec, málo propracované
Jsem ráda, že se autorka rozhodla vrátit k této knize, která ji léta ležela v šuplíku. Nicméně jsem očekávala, že uvidí ten potenciál, který tato kniha má. Chybělo mi tam větší rozvinutí Zvířete a vysvětlení toho, jak se vůbec do té situace dostalo. Zároveň jsem čekala, že se bude více věnovat magickému světu - proč sakra utíkat od zlatého dolu?? Konec byl ne mě moc zbrklý a nedomyšlený.

Šajler
14.03.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Z počátku jsem měla obavy a říkala si další varianta známého příběhu. Ale autorka mě svým stylem zaujala a vtáhla do děje. Asi to bylo tím, že tam je víc než jsem čekala. Celé mě to milé překvapilo..

Beruš09
14.03.2021 1 z 5

Kniha se mi úplně nezdá bezradná ale ani fantastická. Jelikož jsem velký obdivovatel série Dvůr, tak mi kniha přišla jako okopírovaná. Rodina stejná, stejné koníčky hlavní hrdinky,... přišlo mi to stejné, což je škoda...

Sarkak94
12.03.2021 4 z 5

Na lovu je za mě krásně zpracovaná verze na Krásku a Zvíře. Kniha se výborně četla, a pokud máte chuť na moderní fantasy pohádku, která je prokládána další pohádkou (pták Ohnivák), vzhůru do ní. Spisovatelka má cit pro volbu slov, čtenář si opravdu dokáže představit scenérii tichého zmrzlého lesa před sebou. Ze začátku bylo trošku těžší se začíst, pro zvláštní styl vyprávění, ale rychle jsem si na něj zvykla. A úvod se mi nejdřív zdál zdlouhavý, později mi došlo, že byl nezbytně nutný. Hrdiny jsem si oblíbila hned. Byla pravda, že jsem si nejdřív myslela, že Jeviny sestry budou ten typický příklad: zlé a závistivé sestry, ale opak byl pravdou. Zvíře, to je typ postavy, kterou budete mít rádi, i kdybyste nechtěli. Bylo fajn prožívat společně s Jevou tu jeho proměnu, z té divokosti na lidství. Hodně se mi líbili části Zvířete, byli to jen takové jeho myšlenky a pocity. Až na ten konec, ten mi přijde takový hodně rychle ukončený. Bohužel moje romantická duše není tak úplně uspokojena. Rozhodně knížku doporučují, já se od ní nemohla odtrhnouta. Miluju ten příběh a určitě si knihu časem přečtu znovu

Paris131
02.03.2021 5 z 5

Jsem překvapená, ale ne nepříjemně. Naopak! Čekala jsem zase něco, co pojede podle šablony, něco sladkého až mě z toho rozbolí zuby. Ale kdepak. Opravdu povedený retelling Krásky a Zvířete - troufám si říct, že lepší než Dvůr trnů a růží, který jsem ani nedočetla, jak moc předvídatelné a přeslazené to bylo. Začátek mi přišel trochu pomalejší, ale jakmile se to přehouplo a hlavní hrdinka byla uvězněná Zvířetem, nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout.

V příběhu je víc než čekáte...

Čekáte klišé, ale dostanete víc. Možná se v tom i najdete. :) Líbí se mi ta provázanost s Ptákem ohnivákem, zajímavé spojení dvou pohádek. Zvíře byla skvělá postava. Líbilo se mi dokonce víc, než samotná Krása. Jeho party sice byly krátké, ale měly v sobě tak nějak větší hloubku. Jediné, co mě trošku zklamalo, byl ten konec. Čekala jsem možná nějaké větší moudro... Takovou tu třešničku na dortu, která z vás vyrazí poslední výdech, který po celou dobu čtení zadržujete. :)

Ale i přesto jsem si po dlouhé době užila čtení od tohoto nakladatelství. Přijde mi, že CooBoo poslední dobou vydává pořád ty stejné příběhy, jen vyprávěné jiným vypravěčem. Zkrátka pořád dokola stejná písnička - už jsem chtěla rezignovat na toto nakladatelství, ale Na lovu se povedlo, takže od toho nakonec upouštím. Vskutku hezké zpestření. A nakonec musím pochválit obálku, která je ve skutečnosti ještě krásnější a vábí stejně jako zpěv Ptáka ohniváka. :))