Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Katri
15.01.2020 4 z 5

Tuhle knížku bych nazvala oddychovou četbou. Je plná pohádkových motivů, je krásná a tajemná. I přes delší "rozjezd" jsem ji četla se zájmem a bavily mě i pasáže ze strany Zvířete. Příběh nese neobyčejné poselství a oplývá množstvím poutavých myšlenek. Zejména pak pravdami, které pohádky ukrývají, ačkoliv si toho mnohdy nevšímáme.
Doporučuji každému, kdo si chce spravit náladu příjemnou pohádkovou četbou.

Alex.Barunka
10.01.2020 3 z 5

2,5/5

Další z mnoha retellingů na Krásku a zvíře, co zcela neobstál. Přesto je o několik kroků před Temným a osamělým prokletím. Co je největším problémem Hunted je jednotná, monotónní úroveň, která se knihy drží od prvního do posledního písmenka. Autorce se v tomto směru nedaří zvýraznit vůbec nic, napětí, dynamiku, akci, emoce. Je to mdlé, ploché a jednotvárné. Identické je to s postavami, které se po vývojové stránce nikam nehnou, prostě ustrnuly v jednom bodě. Sice nejsou otravné a hloupé, ale ten posun tomu chybí.

Recyklace původní pohádky zde nechává silnou stopu, proto příběhu kraluje neskutečná předvídatelnost. Nu a společně s monotónností se tento YA příběh místy neskutečně táhl. Velkým překvapením bylo zasazení do ruského prostředí, které ale knize také notným způsobem nepomohlo odlišit se. Ta atmosféra tomu chyběla. Nicméně od jisté doby se příběh hezky halí do hávu temnoty, melancholie, které zde naopak působí zcela zřetelně a silně. A i když čtenář od začátku tuší, jak všechno dopadne, má to nádech něčeho, co se pokazilo, a vždycky to bude viset ve vzduchu. A právě proto se u mě příběh vyšvihl o něco málo výš.

Hunted je ten typ knihy, po které sáhnete, pokud nepotřebujete příliš přemýšlet a hledáte nějakou oddechovku. Vše se tady drží při zemi, skoro nic nevyčnívá, na jednu stranu škoda, na stranu druhou čtenář nikdy neví, co by se stalo, kdyby autorka tlačila na pilu.

_Žanet_
20.12.2019 5 z 5

Za mě super kniha, moc se mi líbila. Byla čtivá a hlavně mě navnadila na to si hned pustit film, což je podle mě dobré znamení. Hlavní hrdinka mi ani nebyla sympatická a okamžitě jsem si oblíbila i zbytek postav, stejně tak i Zvíře. Je mi skoro až líto, že jsem si knihu přečetla až teď a ne dřív, ale lepší teď, než nikdy. Rozhodně si ji přečtu ještě někdy a vážně smekám, že se autorce podařilo již známý příběh oživit něčím novým.

marta14
24.11.2019 5 z 5

Krásná pohádka, dostala jsem chuť si pustit Krásku a zvíře.

teer.h
21.11.2019 5 z 5

Dlouho jsem se těšila, až sáhnu po téhle knize v mé knihovně. Jsem ráda, že jsem si knihu zakoupila!
Spoilery
Pro mě krásný příběh, který končí Happy endem. Kniha se velice hezky četla a líbili se mi kapitoly proložené myšlenkami zvířete. Láska vítězí nad zlem :)

Cocina
18.11.2019 5 z 5

Pohádka Kráska a Zvíře se mi vždy líbila a tohle bylo něco trochu nového. Magie, nadpřirozené bytosti a nakonec i láska. Dobře se i četla a já jsem byla na konci spokojená :)

Jaja489
10.11.2019 5 z 5

Mě se kniha velice líbila, příběh je hezčí než u kráska a zvíře, skvělé popisy, dobře se čte, rozhodně doporučuji. ;-)

Calla2002
09.11.2019 4 z 5

Na pět to není, ale tři je zase málo. Bylo to zajímavě podané téma Krásky a Zvířete. Není to sice kniha, ke které bych se podruhé vrátila, ale budu si jí pamatovat.

KaMal
03.11.2019 4 z 5

Klasické téma v novém kabátě... Postavy jsou sympatické, děj většinou předvídatelný, jen závěr mě, upřímně řečeno, trochu zklamal, příběh by si zasloužil divočejší vyvrcholení. Ale kniha se příjemně četla, doporučuju jako víkendovou jednohubku ;-)

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Na lovu je klasická pohádka, převyprávění Krásky a Zvířete, které toho nenabídlo o moc více než Disney (stále jsem podvědomě čekala na mluvící nábytek). Navíc dějová linka s ptákem Ohnivákem mi tam přišla spíš do počtu a autorka místo něho mohla použít téměř cokoli jiného.

Poslední poznámka patří zasazení příběhu do středověkého Ruska. Tohle zasazení mi přišlo trochu zbytečné a o to více opomíjené, mnohem více bych uvítala neupřesněnou lokalizaci. Nemluvě o tom, že mě neustále rozčiluje, jak si autoři (především ti američtí) myslí, že nejvíc ruská jména jsou Vasilisa a Ivan.

Medasek
26.10.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Četla se úplně sama. Nádherné popisy krajiny i budov. A ten konec mě naprosto uchvátil. ❤️

niki4302
22.10.2019 5 z 5

Nádherně zpracovaný příběh. Čte se to velmi lehce. Sníh, les, Zvíře, lovkyně a láska.
Sice konec je dopředu znám, ale to knížce neubírá na kráse.

kristynacer
21.10.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, byla tak na oddechove čtení proste nic těžkého na pochopení a mysl, každopádně knížka byla tak ctiva ze jsem ji zhltla za jeden den. Moc se mi líbilo ze knížka nebyla rozepsana úplně do vsechn detailu protože po několika náročných knihách tohle potřebujete. Podle me byla hezky napsána a proto hodnotim 5 hvězdiček

ivana02
05.10.2019 4 z 5

V současné době je velice módní "retelling" - hezky česky řečeno převyprávění. Tentokrát je to příběh Krásky a zvíře, zkombinovaný s Ptákem Ohnivákem. Kniha spadá do kategorie Young Adult, což mi nevadí. Měla jsem chuť na něco lehčího a pohádka to splnila. Hlavně jsem měla nutkavou potřebu číst něco ze zimního prostředí, abych se alespoň virtuálně ochladila. Mohlo tam být trošku víc napětí, ale zasněžený les a tajemný hrad mi to bohatě vynahradil. Asi se poohlédnu po dalším převyprávění.

Elize
03.10.2019 2 z 5

Zatím nejslabší verze Krásky a zvířete, jakou jsem četla. Nebylo to špatné, ale zkrátka něco tomu scházelo, asi jsem očekávala víc... vlastně mi ani nepřišlo, že by se Kráska se Zvířetem nějak sbližovala, spíš to s nimi bylo jak na houpačce a nevím, takové neslané, nemastné... chybělo tam napětí, vášeň a vlastně i ta láska

sarahmoon
22.09.2019 3 z 5

Hm... nenadchlo ... neuzazilo Doufala jsem v něco víc :(

martina.tim
06.08.2019 5 z 5

Upřímně nemám slov. Tento retelling se dostal na první místo ze všech, které jsem kdy přečetla. Ten konec je takový jaký je proto, že se člověk neustále za něčím (tím pověstným ptákem Ohnivákem) honí a v podstatě nikdy lov nekončí. Díky Meagan za tuto knížku, která mě zasáhla jako šíp, a v mnoha ohledech otevřela oči. :)

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Normálně nesnáším tyhle předělávky klasických příběhů, když už to jednou bylo bezchybně, krásně napsaný tak proč se v tom vrtat, ale řekla jsem si že tomu dám šanci,aby mi neuniklo něco co by mohlo stát za to. Klíč je nesrovnávat to s originálem, ale brát to tak jak to je a užít si čtení bez nějakých předsudků. Knížka mě překvapila svou čtivostí a i docela drsnými pasážemi, které ale kontrastovaly s hlavní hrdinkou lovkyní. Postavy jsem si oblíbila, hlavně to jak se postupně začaly sbližovat a jejich dialogy. Na téhle pohádce je zkrátka vidět...že na kráse zas až tolik nezáleží a jde to i bez ní pokud najdete někoho kdo vás miluje proto jací jste a ne pro to jak vypadáte.

pipa36
25.07.2019 3 z 5

Pokud se vám v dětství líbila pohádka o krásce a zvířeti, toto dílko vás vrátí do dětských let. Autorka se celkem držela původní linie příběhu, některé pasáže jsou podrobněji rozpracovány a celkem dobře se to četlo. Ale ten konec... Abstraktní, těžko uvěřitelný, jakoby nedotažený... Tři čtvrtiny knihy jsem uvažovala nad hodnocením mezi 4 a 5 hvězdami, ale zpracování konce mě natolik zklamalo, že dávám 3.

knihomolka11
25.07.2019 5 z 5

Na lovu se mi velmi líbilo, ani jsem nečekala, jak moc mě kniha pohltí. Velmi dobře zpracovaná oddechovka.