Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Gabča67
06.03.2024 3 z 5

Kdo by nemiloval příběh Krásky a Zvířete. Nesmrtelná pohádka v novém kabátku. Po přečtení mnoha kladných komentářů jsem čekala o trošičku víc. Chyběla mi větší hloubka příběhu, propracovanost postav, závěr byl poněkud zvláštní, uspěchaný. Ano, pokud bych knížku četla v 15,16,17 letech, byla bych určitě nadšená. Na druhou stranu autorka uchopila pohádkovou předlohu ,,jinak", což vzhledem k množství knižních i filmových verzí nebylo úplně snadné. Hodnotím ***.

Euwen
03.03.2024 4 z 5

Opět jiné pojetí známé pohádky. Za mě jednoznačně čtivé.

Gabriela_K
30.12.2023 5 z 5

Bála jsem se že mě kniha bavit nebude, ale opak je pravdou.
Kniha se mi četla moc dobře. Pořád se tam něco dělo, příběh hezky ubíhal a často jsem ztrácela pojem o čase.
Určitě můžu doporučit.

zuzca.h
12.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Krásné "přepracování" klasické pohádky Kráska a zvíře. Ze začátkujsme měla trochu problém se začíst, ale jakmile se Jeva dostala ke Zvířěti už se kniha v podstatě nedala odložit. Autorka krásně vystavěla vztah mezi Kráskou a Zvířetem, tento vztah byl plný zvratů a nakonec, ale vedl ke "šťastnému" konci. Velmi se mi libilo přirovnání ptáka ohniváka k lidské touze, takže vlastně každý z nás , který po něčem touží, má v sobě svého ptáka ohnívaka, kterého ale není radnou pustit ze zlaté klece protože nás jinak může dovést na zcestí. Na můj vkus ovšem trochu hr konec proto 4 hvězdičky.

evik_svistik
18.11.2023 5 z 5

Krásná, milá pohádka. Naprosto mě uchvátila. Za mě naprosto perfektní četba před Vánocemi.

M.C.SMITH
25.10.2023 4 z 5

Miluji Krásku a zvíře. Takže tato kniha pro mne byla jasnou volbou.
Příběh byl příjemný, dobře se četl a já si ho užila.
Knihu mohu jen doporučit, určitě stojí za přečtení.

katerina3633
16.10.2023 4 z 5

Krásný retelling mého milovaného příběhu o Krásce a zvířeti. Děj zasazený do zasněžené krajiny plynul volně a atmosféra knihy dokáže čtenáře skvěle do této krajiny vtáhnout (lituju jen, že jsem s ní nepočkala až na zimu). Vůbec jsem se s ní při dočítání nechtěla loučit. Gradace vztahu mezi kráskou a zvířetem byla tak uvěřitelná. Nečekala jsem, že mi tato verze příběhu tak sedne. Konec byl trošku uspěchaný a možná nedotažený, ale na druhou stranu nechává prostor pro vlastní fantazii. Nečekejte propracovanost a naprostou bezchybnost knihy (najdete trhlinky v příběhu, možná pár nedotažených myšlenek), za mě to vůbec nevadí, atmosféra knihy a nostalgie milované pohádky to naprosto vyváží.

lucyvase4
14.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Jeva a její šestý musí po otcové neúspěchu opustit město, prodat veškerý majetek a odstěhovat se do srubu v lese. Otec býval lovec před tím, než začal obchodovat. Teď se chce k lovu vrátit aby uživil rodinu a vykoupil zpět jejich dům. Jeva je lovkyně po něm. Miluje lov a vše co souvisí s lesem. Jednoho dne se ale otec nevrátí a Jeva se ho vydává hledat. Najde pouze roztrhané tělo. Patří jejich otci? A co ho mohlo zabít za zvíře? A je pro ni pomsta to nejdůležitější? Poháněná touhou najít vraha začne svůj dlouhý lov.
Krásná fantasy pohádka. Plná napětí. Pohladí po duši a pro dlouhé zimní večery úplně ideální čtení. Je to vlastně adaptace na pohadku Kráska a zvíře.

andinkaaa
03.07.2023 4 z 5

O existenci této knížky jsem věděla, jen jsem jí nikdy nevěnovala moc pozornosti. Říkala jsem si, že možná jednou se rozhodnu, že si ji přečtu, ale protože se o této knížce vůbec nemluví, ani zdaleka nepatřila mezi moje prioritní tbr.
A to, jak jsem se k ní dostala, je vlastně docela vtipná historka, možná dokonce osud, jak si to já ráda pojmenovávám. Koupila jsem si ji naprosto spontánně ve venkovní výprodeji nějakých levných knih, když jsem byla na misi nakoupit vánoční dárky rodině a přátelům. Nevěděla jsem, jestli jsem udělala správné rozhodnutí, ale byla jsem nadšená z nové knížky. Takhle ji aspoň budu mít na očích a někdy se k ní dostanu, říkala jsem si.
No, a pak jsem jeden týden byla doma, kvůli nemoci, a chytla jsem impulz si knížku přečíst a přečetla jsem ji za dva dny.
Netušila jsem, co od toho čekat, protože anotace vám toho zrovna dvakrát moc neřekne a je poněkud zavádějící. Upřímně, čekala jsem, že to bude docela dost průměrná kniha s hodně překlepy a docela hloupým dějem, vlastně ani nevím proč. Proto mě docela dost překvapilo, když jsem zjistila, že má knížka hodnocení 80% na Databázi knih. Vím, že tohle není moc průkazné, ale mně to hned o knížce zvedlo mínění.
Knížka má nádhernou atmosféru. Dokonale jsem se dokázala přenést do děje. Byla jsem v zasněženém lese a stopovala zvěř, byla jsem v lesním srubu, vesnici a na hradě Všechno jsem živě viděla před sebou.
Na lovu má být retelling na Krásku a Zvíře, ovšem je to pojaté úplně jinak. Knížku hodnotím hlavně na základě toho pocitu, který z ní mám, ne kvůli postavám nebo romantice nebo příběhu.
Všechno v téhle knize je tak správné a nádherné. Z té knihy jde klid, jinak to popsat nedokážu. Vše je tak opravdové, upřímné a čiré. Hlavní hrdinka Jeva postrádá NĚCO. Něco, kvůli čemu zahodí pohodlí a jistotu, které jsou jí nabízeny a radši se vydá za dobrodružstvím. A právě díky tomuhle to tak miluju. Protože Jeva neví, co by to mělo být, ani kde by to měla hledat, prostě má určitou touhu a rozhodne se prozkoumat její hranice.
Od začátku do konce jsem četla jako omámená, nemohla jsem přestat. Po dočtení jsem jen tak němě a otupěle seděla a brečela, cítila jsem jenom prázdno, protože jsem nemohla mít víc. Tohle mi nestačilo, ten konec prostě nebyl dostatečně uspokojující. A já tenhle pocit nenávidím, když chci vědět co se stalo s postavami dál, vědět něco, cokoliv dalšího. Zároveň jsem ale cítila neuvěřitelný klid, jistotu a ještě něco, co jsem do té doby u knihy cítila asi jen jednou. Vlastně ani nenacházím slova k pojmenování toho něčeho, co to ve mně zanechalo.
Tahle kniha byla pro mě přesně definicí toho, jako když jste něco ztratili, pak na to zapomněli a nakonec, když se to k vám zase vrátilo, to ve vás vzadu, v koutě vaší mysli probudilo hodně dlouho spící plamínek poznání a vy cítíte touhu po tom to opět mít, držet to v rukou a připomínat si každý detail té věci, dotýkat se toho přesně tam, jak jste to dělávali dřív. Probouzí to ve vaší mysli NĚCO. Něco, co nedokážu pojmenovat, ale dráždí mě to a chci o té knize a postavách vědět víc, ale už to nejde. Možná, že tento pocit ve mně vyvolala ruská mytologie, která se v knize objevuje. Po většinu knihy to z toho není vůbec jasné, občas se tam sice zmíní pták Ohnivák, ale nenapadlo by vás, že to tam bude hrát důležitou roli. I když to na ruské mytologii celé stavěno není, tímhle je ta kniha pro mě ještě něčím víc. Jako malá jsem milovala ruskou mytologii, maminka mi před spaním četla spoustu pohádek. (Taky jsem měla zvláštní vztah k babě Jaze ale uhm, to sem nepatří). Celý ten point je proto nejspíš v tom, že jsem na nějaký čas úplně zapomněla na tuhle část mého dětství a tahle knížka tímto přivolala tento ztracený kousek a přivedla ho zpět k životu. Ocenila bych proto více knížek s tímto prvkem, celý ten vibe ruské mytologie je prostě nádherný a mám k tomu speciální vztah.
Co ale nechápu je to, proč se o téhle knížce vůbec nemluví. Je neskutečně skvělá a nádherná, ale nemůžu najít jediný fanart? Je to tím, že vyšla v roce 2018? Nemyslím si, protože i starší knížky mají doposud velký hype a popularitu, ale tahle knížka z nějakého důvodu ne, i když by si to podle mě stokrát zasloužila.
Moc moc moc vám ji doporučuju, třeba i jako oddychovku, nebo prostě abyste si přečetli zase trochu jinak pojatý Kráska a Zvíře retelling. Kdyby se mě někdo zeptal, proč tak ráda rtu, předložím mu tuhle knihu.

knizni.taurus
22.05.2023 3 z 5

Když se Kráska vydá na lov Zvířete... Aneb jak jsem začala sbírat retellingy na Krásku a Zvíře :)).

Hlavní hrdinka Jeva mi sedla, byla sympatická, odvážná a bojovná. Co mám na téhle pohádce nejraději je (samozřejmě) ten pomalu se vyvíjející vztah mezi Kráskou a Zvířetem a v téhle knize byl popsán pěkně. Ale... Celá kniha byla taková fajn. Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst (možná i kvůli delším kapitolám, které jsou z pohledu Jevy). Děj se v některých místech opravdu táhne a přišlo mi, že autorka celou knihu psala tak nějak monotónně a celý děj prostě pomalu plynul.
Co se mi hodně líbilo, byly myšlenkové pochody Zvířete. A taky konec knihy. Já byla s koncem spokojená, protože mi k těm postavám hodně sedl. I když mohl být ten konec delší.
Já tuhle knihu vlastně můžu doporučit (pokud máte rádi Krásku a Zvíře), ale lepší je, když od ní nečekáte nic velkého. Je to taková oddechová kniha, ve které bylo trochu moc jednotvárnosti.

katerina1237
30.04.2023 4 z 5

Kniha se mi docela líbila. Nevěděla jsem, co očekávat od předělání klasické pohádky Kráska a Zvíře. Byla jsem mile překvapena, že tam byla kouzla jinak zapracovaná, z té jejich temnější části. Ale co mě dost iritovalo bylo, že mi věci docházely dříve než Jevě, hlavní hrdince. Asi určitě to bylo tím, že jsem znala původní příběh a předvídala. Kdybych ho neznala, tak bych asi byla ze zvratů překvapená. Možná byl epilog trochu utnutý. Jinak téhle knížce dávám 4 hvězdičky a jsem ráda, že ji na své poličce mám.

SáraR.
30.03.2023 4 z 5

Kniha mě pohltila už od samého začátku. V hlavní hrdince jsem se prostě našla. Je to zase trochu jiná verze oblíbeného příběhu o Krásce a Zvířeti, kterou miluji už od malička. Sice mě trochu překvapilo, jak se příběh ke konci odvíjel, ale i tak skvělý zážitek ze čtení. Knihu jsem přečetla za dva dny a jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i další autorčina kniha: Sherwood. Co jsem pochopila, má to být převyprávění Robina Hooda, tak se uvidí. ;)

akinomV
23.03.2023 3 z 5

Půlku knihy jsem se nemohla pořádně začíst, ale v druhé části už to bylo lepší. Závěr rychlý a ten epilog teda nic moc.
Myslím, že tento příběh je možná můj první retelling vůbec a tak jsem měla trošku jiná očekávání. Bohužel zas až tak moc mě to nechytlo. Asi nejsem cílovka.

Michelleee
27.02.2023 3 z 5

Taková průmerná pohádka s rychlím koncem. Souhlasím, že konec byl takový odfláknutý.
Kráska a Zvíře jinak ..

maluck
02.02.2023 3 z 5

Převyprávění pohádky Kráska a zvíře. Zpracování nebylo špatné, ale celkový dojem z knihy pokazil odfláknutý konec a epilog.

Annkag
13.01.2023 4 z 5

Zvláštně krásný příběh znějící magickou hudbou tajemství pohádek, které nás hladili po tváři před spaním.
Po přečtení této knihy se na Krásku a Zvíře už nikdy nepodívám stejnými očima naivní dětské představivosti ale jako magický rozkaz dospět ale i nadále kráčet životem v dětských botách.

možnámoudrážena
07.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Od Megan S. jsem četla pouze tuto knihu a to jen proto, že je to reteling Krásky a Zvířete v carském nebo po-carském Rusku. Setkáváme se zde s pohádkou o Ivanovi a ptáku ohnivákovi. Kniha se čte velmi dobře, rychle a svižně zároveň to není bichle. Postavy jsou zde velmi propracované. Líbí se mi Jevina osobnost, je opravdu poznat, že ne knize autorka pracovala již od dětství, jak sama pak v epilogu píše. Jeva neboli kráska, je silná nesobecká postava. Pro milovníky vztahu hrdinka a pomocník, v tomto případě nejspíše chrt - Laňka naprosto kouzelné. V málokteré YA knize najdeme takový laskavý vztah člověka a psa. Jeva je silná a učenlivá, není přehnaně heroická, ale působí díky vykreslení jakéhosi jejího růstu např. v rámci fyzických dovedností - v celé knize jde o lov - velmi uvěřitelně i přes pohádkové prvky. Jako samostatná kniha naprosto krásné čtení hlavně v období zimy. Super oddechovka.

Belgarion
02.12.2022 5 z 5

Je jen pár knih, pro které mám takovou slabost, že si je přečtu vícekrát, a tahle k nim patří. Kniha není dokonalá a z fleku bych vyjmenovala X věcí, které mě na ní štvou. Ale zas a znovu se k ní vracím. Asi láska na celý život :-)

KájaKoxík
24.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Také se přidám k hodnocení 4 z 5.

První část knížky je trochu pomalejší, ale ten prostředek je boží. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, i když jsem věděla (vzhledem k tomu, že je to na motivy Krásky a Zvířete), jak to dopadne.
Hvězdu také strhávám za naprosto nedostačující závěr. U pohádek máme alespoň: A žili spolu šťastně, až do smrti, ale tady není ani to. Příběh prostě končí shledáním hlavních postav, bez dalšího rozhovoru nebo vysvětlení.
Také souhlasím s názorem, že Epilog je naprosto příšerný. Totálně neodpovídá stylu celé knihy a je zcela nedostatečným nahrazením chybějícího konce.

POZOR - SPOILER
Čekala bych právě rozpracování části po "pohádkovém" závěru. Trochu toho, jak postavy vymyslí, kde a jak budou žít. Co bude s hradem a knihami, proč se rozhodnou opustit les a žít ve městě, jak je psané v epilogu (což podle mého názoru zcela neodpovídá charakteru postav). Jako epilog bych si mnohem ráda přečetla příběh o Eovenovi, který on na oplátku povypráví Krásce.

Artep071
01.10.2022 4 z 5

Pohádka všemi známa malinko upravena a drsnější ... nejsem zklamaná, ale přesto ten závěr byl velmi ošizen.. škoda .. mohlo to mít závěr víc pohádkově epický .. přesto zajímavě zpracovány známé pohádky v jeden příběh ..