Na loučení nebyl čas

Na loučení nebyl čas https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11539/bmid_na-louceni-nebyl-cas-yCS-11539.jpg 4 411 124

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Time for Goodbye , 2007

Moňa69
25.11.2014 5 z 5

Jedna z těch knih, které vám nedají spát.

muchomurka
09.11.2014 5 z 5

Začátek byl kapku zdlouhavější, ale pak se to rozjelo a já byla netrpělivá, jak jsem byla napnutá zjištěním, co se vlastně stalo.
Kdo si však zasloužil obdiv, byl manžel Cynthie, chvílemi se chovala jako opravdovu bláznivě (což je snad i pochopitelné) a mít takového muže po boku je úžasné. Psychologie postav byla napsána výborně, Cynthie mi fakt šla na nervy, když ho obviňovala ze všeho možného a pak utekla, nebo když mu vytýkala, že když ji honil po obchoďáku a ona prostě nereagovala a chovala se jak blázen, že nechal Grace samotnou. Byl jí úžasnou oporou a ona se chovala jak egoistický sobec.
A souhlasím s Gossipavlinou, na knížku si udějte čas, nebudete se od ní moci odtrhnout.

gossipavlina
29.10.2014 5 z 5

Než začnete číst, tak se ubezpečte, že máte dost volného času v kuse. Protože děj je velice chytlavý a špatně se od knížky odchází. Ještě, že byl včera svátek a nemusela jsem do práce. Do knížky jsem se tak ponořila, že jsem ji přečetla za jediný den.
Od poloviny jsem sice už tušila, jak to asi dopadne, ale vůbec mi to nevadilo. Děj má spád, dobře vykonstruovaná zápletka, Doporučuji k přečtení.

e-Lisbeth
14.06.2014 4 z 5

První část skutečně napínavá, pak už šlo trochu předvídat, jak to bylo a jak to dopadne. Ale určitě stojí za přečtení.

aktak1203
11.02.2014 5 z 5

Perfektní detektivka. Přečetla jsem jí na jeden zátah!

luciasek86
16.11.2013 5 z 5

Tato kniha je velmi čtivá s velmi dobrou zápletkou a skvělým dějem tuto knihu jsem četla se zatajeným dechem. Všem vřele doporučuji :)

vaili
04.11.2013 4 z 5

Skvělá zápletka..chvilkama jsem se vážně bála u knihy což se mi často nestává :)

Kacisek
25.10.2013 5 z 5

Velice napínavá kniha od začátku až do konce, dobře se čte. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a kolikrát četla do tří do rána. Jsem ráda že jsem jí dočetla, nic se mnou nebylo.... :-)

Hanin
11.10.2013 5 z 5

Perfektní detektivka, doporučuji přečíst.

Lindulinek
10.09.2013 5 z 5

Fantastická kniha, dokonale vymyšlená zápletka a čtivá od začátku do konce. Doporučuji!!!

michalka S.
03.08.2013 5 z 5

Kniha se mi libila ,byla zajima a dej skvela napsany !!!

deedulka
23.07.2013 4 z 5

Když jsem zjistila, že příběh je vyprávěn z pohledu manžela hlavní hrdinky, moc jsem si tím jistá nebyla. Nakonec to ale bylo jen dobře, protože být v hlavě trochu vyšinuté Cynthie bych být nechtěla. :) Manžel Terry mi byl mnohem sympatičtější. Detektivní zápletka byla originální a nepředvídatelná. :)

kneslova
19.07.2013 5 z 5

Po malém váhání dávám 5 hvězdiček, zajímavá zápletka o tajemném zmizení celé rodiny, přečetla jsem s přestávkami za jeden den, je tam napětí, dobře napsáno, trochu překombinovaný konec, ale super čtení, nudit se nebudete

raty
16.07.2013 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a zápletka se mi líbila. Ale byla docela předvídatelná (kromě začátku, kdy jsem se bála, aby pachatelem nebyli mimozemšťani). Četla jsem lepší detektivky.

Andvejka
14.07.2013 5 z 5

Knížka se četla úplně sama, vždy jsem litovala, když jsem ji musela odložit a čekat, kdy se budu moc zase začíst.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Po dlhom case ma uputala kniha tak, ze som ju nepustila z ruky, kym som ju nedocitala. Skvely pribeh, clovek stale premysla co sa to tam deje, ako a co sa vlastne v minulosti stalo. Fakt napinave od zaciatku az do konca. Miestami som uz fakt podozrievala kazdeho. Dakujem bratovi, ze mi ju pozical:)

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Uznávam, že hneď na začiatku knihy som bola vtiahnutá do deja a v duchu si hovorila, "o čo tam sakra ide?" Neustále ma to nútilo čítať ďalej a do troch štvrtín knihy som bola napnutá a zvedavá ako sa to všetko vyrieši. Ku koncu mi to začínalo byť jasné a už som tušila, čo sa vlastne stalo, ale aj tak knihe nejde uprieť napínavosť a zaujímavý námet. Hodnotím ako čisté štyri hviezdy. Na odreagovanie a nenáročné čítanie, je táto kniha ako stvorená.

4cihličky
20.05.2013 5 z 5

Jednoduše: SUPER ČTENí

Misan1993
08.05.2013 5 z 5

V knihkupectví mě oslovila především tím že vypadala podle recenze skvěle a stála pouhých 49. Řekl jsem že do toho půjdu a za tuto knížku bych nelitoval ani tří set, bylo to už od začátku neuvěřitelně napínavý a procítěný, člověku dalo práci se od knížky odtrhnout.

evasamankova
21.04.2013 5 z 5

Knihu jsem četla již před nějakým časem, ale pořád si pamatuji to napětí a mrazení.. Rozhodně velmi čtivá, napínavá kniha. Konec trochu přepálený, ale budiž.