Na loučení nebyl čas

Na loučení nebyl čas https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11539/bmid_na-louceni-nebyl-cas-yCS-11539.jpg 4 411 124

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Time for Goodbye , 2007

Arev122
08.09.2023 5 z 5

Napínavé čtení, trochu neuvěřitelné, ale v vtáhlo mě do děje a čekala jsem , jak to dopadne.

putpuda
15.08.2023 4 z 5

Nevím proč, ale měla jsem z té knihy takový "retro" pocit ;) Nevím jak jinak to nazvat .
Ze začátku nic moc, nemohla jsem se začíst, ale potom mě začalo zajímat, jak se to bude vyvíjet dál. Je to takové ukecané, takže se to dobře čte. První kniha od (pro mě) neznámého autora.

alzbeta4340
03.12.2022 3 z 5

Originální zápletka - celá rodina zmizí a doma zůstane jen osamělá dospívající dcera. Vysvětlení mě ale zklamalo, protože se mi zdálo trochu přízemní. Autor mě tak navnadil, že jsem čekala bůh ví co.... Slušné čtení.

Prateri
29.08.2022 4 z 5

Na loučení nebyl čas - co se stane, když času se nedostane. Čtivý thriller, který začne po letech odhalovat, proč čtrnáctiletá dívka zůstala bez vysvětlení sama. Ale to stále není konec příběhu, ještě je tu současnost a s tou přichází další nebezpečí. Překvapivé, ale dobré čtení.

hanča34
15.08.2022 3 z 5

První polovina se mi zdála napínavější a logičtější. Pak to bylo zdlouhavé a složité. Jinak moje první kniha od autora, tak zkusím ještě další.

wooloong
26.07.2022 5 z 5

Čtivý příběh s dobře vykreslenými hlavními postavami a v rámci žánru téměř uvěřitelnou zápletkou.

maličkán
25.06.2022 5 z 5

Nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami. Velice čtivé, působivé. Určitě se poohlédnu po daších knihách od autora.

85098211
22.06.2022 5 z 5

Výborná kniha, která se sice trochu pomaleji rozjíždí, ale posléze už není úniku a finále je jedna velká jízda! :-) Když se jednoho dne čtrnáctiletá Cynthia probudí s kocovinou, zjistí, že její rodina zmizela. Beze stopy a bez jediného slova na rozloučenou. Po nějaké době policie od vyšetřování upustí a Cynthia se nastěhuje ke své tetě Tess, matčině sestře. O 25 let později je Cynthia vdaná a má vlastní rodinu - sympatického učitele Terryho a dcerku Grace. Minulost ji však stále pronásleduje a záhadné zmizení jejích rodičů a bratra se začíná pomalu (ale jistě) objasňovat. Na povrch se dostávají nové a zároveň hrozné skutečnosti z minulosti a Cynthia se brzy musí obávat o život svůj i své rodiny...
Autor příběh trochu neobvykle vypráví z pohledu Cynthiina manžela, proto se čtenář neustále musí ptát, zda sama Cynthia náhodou nemá něco společného se zmizením svých rodičů a bratra? Konečné rozuzlení je pak naprosto překvapivé a závěr byl - aspoň pro mne ;-) - částečně i doslova šokující. Kniha je nejen čtivě napsaná, ale také plná nečekaných odhalení. Za to všechno tedy dávám zasloužených pět hvězdiček a velké doporučení! :-)

PolarBear
20.10.2021 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání - chtěla jsem jednoduše napínavý příběh, něco oddechového. Mile mě proto překvapilo, jak dobře je to napsané. Příběh je vyprávěný z pohledu manžela ženy, které kdysi za podivných okolností zmizeli rodiče a bratr a ona se s tím ani v dospělosti nesrovnala. Tempo je pomalé, ale to vůbec neubírá příběhu na napětí. Vlastně možná právě naopak. Kniha se nedala odložit.

martina.bella
21.09.2021 5 z 5

Ani jsem nečekala, že to bude tak dobré! V rámci žánru nadstandard!

andrea7191
20.09.2021 4 z 5

Téma příběhu mě hodně zaujalo a nezklamalo. Ze začátku jsem se docela prokousávala, ale po cca 1/3 se to rozjelo a četlo se to samo. Musím říct, že trochu jsem od začátku tušila, kterým směrem se to bude ubírat, ale že to bude až takhle.....? Paráda.

efka.saf
08.04.2021 5 z 5

Mé první setkání s autorem a musím přiznat se zarděním, že hned přeskočila jiskra. Příběh byl velmi nekonvenční, nic podobného jsem zatím ještě nečetla. Co velmi oceňuji, je vypravěč celého příběhu, Cynthiin manžel Terry, jehož popis příběhu na mě především na začátku zapůsobil jako svěží vítr vanoucí z hor. I když do cca 150 strany plynul příběh jako líná voda, od samého začátku jsem opravdu prahla po tom zjistit, co se se Cynthiinou rodinou vlastně stalo. Samotná Cynthia mě sice chvílemi trochu pila krev, na druhou stranu, po tom, co v životě zažila, na to asi měla i právo. Osobně mám podezření, že mě by na jejím místě jednoznačně hráblo. Co se týče samotného rozuzlení, byla jsem spokojená. Žádný superkonec ve stylu Jamese Bonda, ale na druhou stranu, vše bylo dost akční na to, aby člověk četl se zatajeným dechem až do poslední stránky.
Za mě velmi povedená kniha s nekonvenčním příběhem a velmi dobrým rozuzlením, takže hodnotím plným počtem, i když pár negativ by se asi vyšťourat dalo. Ale nechci :). HOWGH.

jluky
07.03.2021 5 z 5

Po dlhých rokoch som opäť siahla po krimi a bola som veľmi príjemne prekvapená....Autor ma až do konca držal v napätí .....

pydla
10.01.2021 4 z 5

Na loučení nebyl čas, je celkem napínavý příběh. Cynthyi přes noc zmizeli rodiče i bratr. 25 let je hledá a chce znát pravdu. Po 25 letech ji najde. Konečné rozuzlení trošku moc překombinované, ale proč ne, i tak uvěřitelné. Je vidět, že ani své nejbližší nikdy neznáme dobře. A že i přátelství může být vražedné.
Lze doporučit.

ennlady
11.08.2020 4 z 5

Ano, opravdu super. Napínavé a čtivé vyprávění (jak bylo zmíněno dobrý nápad zvolit za vypravěče Cythiina manžela). Konec mě teda překvapil moc, ale přišel mi až dost přitažený za vlasy a pro mě absolutně nepochopitelný. Proto taky ubírám jednu hvězdu. Ale jinak fajn.

verka5083
03.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla jedna z nejlepší knih,, které jsem tento rok četla. Kniha měla od začátku až do konce napínavý dej. Nedalo se od ní odtrhnout. A ten konec? Byl prostě bomba. Určitě mohu jen doporučit.

Agatha84
19.07.2020 1 z 5

Začátek navnadí,ale na 150té straně zjistíte, že byl to byl začátek značně přepálený,neboť se stále nic neděje! V příběhu se objevuje řada hluchých, zcela postradatelných míst, postavy se chovají šablonovitě, jsou otravné (obzvláště Cynthia, se kterou bych nevydržela ani den, a to se považuji za poměrně trpělivou). Takže zase jen prolistováno. Je smutné, že i tak to k pochopení - podivně překombinovaného děje - stačilo.

xena2711
30.06.2020 5 z 5

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Knížka se parádně četla, dobře psaná, má spád. Moje první od autora a určitě né poslední. Až mi bylo líto, že je konec. Určitě doporučuji.

RomanDušek
25.05.2020 5 z 5

Tento spisovatel dokáže mistrně zamotat čtenáři hlavu. Když už si myslíte, jak by mohl příběh vypadat, pokračovat a dopadnout, během chvilky se vše otočí a rázem je to úplně jinak.
Jeho příběhy jsou tak promyšlené, až žasnu! Každá postava, každý její čin...
PERFEKTNÍ!

alnahu
20.05.2020 4 z 5

Tento psychologický thriller vás vtáhne do děje.Příběh Cynthie ,které se ztratí celá rodina za zvláštních okolností.Také jsem měla pocit ,že je Cynthie trošku vyšinutá.Konec byl trochu překombinovaný ,ale i tak knihu doporučuji.