Na letišti

Na letišti https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68400/bmid_na-letisti-ldd-68400.jpg 3 17 4

Samostatně neprodejná příloha magazínu Koktejl. Novela o osudech židovských mladíků kteří bojují v izraelsko - arabské válce.

železňák
28.04.2023 odpad!

Vau, kam az klesl pan Lustig.

Mahuleno
29.09.2017 2 z 5

Jakkoli se novela dotýká dodnes nevyřešeného vztahu Izraele a arabských států, mne příliš nezaujala. Čas začátků izraelského státu, letiště vznikající izraelské armády s piloty vycvičenými v tehdejším Československu a letadly poskládanými "ze čtyř vraků jedno provozuschopné". Chápu, že tak to zřejmě bylo, mně ale docela vadil styl dialogů - často roztrhané,
s přeskakujícími tématy aktérů. Jakoby se ani neposlouchali. A večírek pilotů se zdravotními sestrami - pro mne vyloženě rozčilující - hodně lidí pohromadě a každý mluví o něčem jiném. Tedy z literárního hlediska ale dobře vystihující průběh takové "akce".
Přiznám se, že jsem dočetl ze zvědavosti, kam míří a jak dopadne noční "mise" Johny Cohena.

vlkcz
11.05.2016

Jen jsem nakoukl, mám pocit, že se jedná o totéž dílo, které bylo později vydáno jako Nemáme na vybranou. Zda v plném rozsahu nebo přepracované, to nevím.

Szevcza
06.02.2015 5 z 5

A mně se to líbilo... Ještě dlouho mě bude strašit scéna s medem...

Arnošt Lustig
česká, 1926 - 2011