Na křídlech tornáda

Na křídlech tornáda

Oceán fantazie spoután břehy logiky získává na hloubce, komplexnosti a kráse… Nechejte osud, ať vám rozdá karty, a sehrajte svou partii. Hrajte tvrdě, ale čestně, vyneste eso pikové, spodka nebo i prokletou černou sedmu. Bojujte a nevzdávejte se, postavte se světu a sami sobě, ať už jste zrůda stvořená k zabíjení, nebo král, kterého zradili jeho spojenci. Zvedněte ohmataný revolver, sevřete v pěsti jílec tisíckrát přebrušovaného meče. Vždy stojí za to bojovat – sám za sebe, za druhé, pro záchranu těch, co milujete, nebo zhoubu těch, které nenávidíte. Ponořte se do světů z dávnověku, kdy byla zem ještě mladá, nahlédněte do časů, které přijdou, až naše kosti dávno vybělí prach a slunce. Sklouzněte se na křídlech tornáda daleko za horizont všedních dnů. Staňte se bardem, králem, osamělým zabijákem, pilotem kluzáku ženoucí se na čele smrští....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/8181/na-kridlech-tornada-8181.jpg 4.263
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

NemmamSlov

Clovek ani nevie co ma napisat. Od pana Zambocha proste zle dielo u mna zatial nejestvuje. Fantasticke pribehy, ktore cloveka normalne vtiahnu do deja a niekedy aj lutuje preco nie su tie poviedky dlhsie. Najviac som si oblubil pribeh Zambochoveho Quasimoda a pribeh sediveho krala. Pri tych dvoch by som urcite uvital dlhsi pribeh, ale clovek sa proste musi uskromnit s tym co ma.

Finskej
01.03.2016

Báječná antologie, v níž autor jednoznačně dokazuje, že lze být oddán určitému žánru, psát určitým způsobem a přitom si zachovat variabilitu a pestrost a neupadnout do nudné jednotvárnosti. Což se zdaleka ne každému podaří, takže řečený soubor klidně může sloužit jako vzorový... Aneb Žamboch 12x jinak a přece pokaždé stejně dobře.

orson
26.08.2015

Jedna z mála Žambochových knih, kterou jsem četl jen jednou. Naštěstí jsem si na to po letech vzpomněl a tento nedostatek napravil. Užíval jsem si to jako poprvé - povídky jsou velmi originální a čtivé a každá je úplně jiná.

OldaB
02.01.2012

Průřez ranými pracemi Míry Žambocha, který přináší nejrůznější příběhy - od klasické fantasy, po techno svět, až po poctu Franku Millerovi. Četl jsem již potřetí.