Na kopci

Na kopci https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172215/bmid_na-kopci-172215.jpg 4 262 104

Malá dívenka zažije něco nadpřirozeného. Na kopci nad řekou se jí zjeví anděl. O více než deset let později už je místo zjevení mezinárodním cílem poutníků. Jenže Marie, dívka, která mluvila s andělem, už o svém zážitku nechce mluvit. Proč jí v duši pořád hlodá strach a proč jsou vzpomínky na zázrak tak nejasné? Proč odešla z Výtoně a ztratila víru? Odpovědi hledá mladý novinář Milan. Odhalování nových skutečnosti otevírá temnou propast. Jak do ní nespadnout? Jak potrestat zlo, které mělo zůstat zapomenuto?... celý text

SSTknihy
09.05.2018 3 z 5

Detektivka z českého prostředí, která staví svou zápletku na podivných okolnostech jednoho andělského zjevení. První polovina je poněkud zdlouhavá a zbytečně ukecaná. Přestože čtenář už od prvních stránek tuší, co že se to na jihočeském venkově vlastně odehrálo a bohužel také velmi rychle pochopí, kdo je pachatelem, autor mu to velké odhalení naservíruje téměř po 300 stranách, aby ho pak dalších sto udržoval v neexistujícím napětí. Takové lehké čtení na letní odpoledne.

Inka063
25.01.2018 2 z 5

Knížka úplně trapná, škoda peněz. Od první strany bylo zřejmé, co se Marii stalo. Což by ještě tak nevadilo – existují detektivky, kde to také hned víme, ale pak následuje zajímavé rozplétání případu, mnohdy i nečekané rozuzlení. To tady ale také chybí – pachatel je jasný po pár stranách.
Všechny postavy (Milan, jeho kamarád Petr, Helena, její kamarádka Marcela i Marie) se chovají divně, málo uvěřitelně, dialogy jsou chvílemi až trapné a infantilní. Kniha na mě působí dojmem takové dětské, rozsáhlejší slohové práce studenta střední školy. Zbytečné opakování již napsaného (nejdříve si mnohokrát přečteme, co se na kopci stalo, a pak si to raději ještě jednou zopakujeme spolu s Milanem při psaní jeho diplomky - proč, pane Březino?).
A závěr tomu všemu dal korunu - takhle by se choval více jak dvacetiletý mladík? To v tom případě hodně četl Rychlé šípy. Zkrátka vlk se nažral a koza zůstala celá.
Je to autorova prvotina, tak tedy budiž. Polednice už byla výrazně lepší, takže odpouštím a nehážu do braku :-).

faba
10.11.2017 3 z 5

Detektivka v netradičním pojetí. Napsaná tak, že nemůže nikoho urazit, i když o pachateli může být jasno už po polovině knihy (já měl). Což ovšem na kvalitě neubírá - P. Highsmitová prozrazuje pachatele na první straně a jsou to jedny z nej knih - pro mě.
Někde jsem sice četl, že to má být typ severské krimi, ale tak daleko bych nešel. Zůstaňme u jihočeské detektivky, která je výborně napsaná, s vykreslenými charaktery postav a hezky popsanou vesnicí, kde se od teď perfektně vyznám :-)

alnahu
30.10.2017 4 z 5

Psychologický román s detektivní zápletkou , kterou napsal pan Březina ,jako svou prvotinu, se mi velmi dobře četla ,asi i proto ,že je děj v českém prostředí.Na prvotinu velmi dobré.

pavčape
19.09.2017 3 z 5

Knížky z vydavatelství MOTTO mě baví. Tahle také. Sice zpočátku to rozvleklé popisování "zjevení" celkem nudilo, ale nakonec se příběh rozvinul a začal se ubírat jiným směrem a zajímavějším. Jiřímu Březinovi dám další šanci! :-)

Boženka2
12.08.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ani jsem nevěděla, že je to prvotina. Možná mohla být trochu stručnější, konec jsem čekala drsnější, ale přesto jsem si krásně početla a už se těším, až si přečtu autorovu další knihu

Jarka 55
01.06.2017 3 z 5

Taková zajímavá detektivka ,která nejdříve začíná trochu mysticky, ale nakonec je to docela zajímavé čtení . Dobrá česká literatura.

MarekLangr
25.05.2017 5 z 5

Zajímavé čtení. Začátek byl trošku rozvleklý, ale zase jsem si zavzpomínal na studia :-) V druhé polovině dostal příběh spád a až do konce nepustil... Doporučuji a těším se na další díla autora.

klarence
24.04.2017 2 z 5

Přiznám, že bych tuto knihu nezařadila vyloženě jako detektivku...
možná spíš jako psychologický román...místama zdlouhavé vyprávění...
Příliš brzo jsem věděla, co se stalo a kdo v tom má prsty :-)
Musím ale uznat, že zas tak úplně špatně se nečetla... takže si od autora určitě něco přečtu

lednak
21.04.2017

U knížky, jejíž děj se celý motá kolem náboženství, bych od autora čekal poctivější seznámení se s "terénem". Jeho neznalosti v této oblasti chvílemi opravdu bijí do očí. Na druhé straně je faktem, že si toho drtivá většina čtenářů pravděpodobně vůbec nevšimne...

MichalHoráček
31.03.2017 4 z 5

Na můj vkus, byl úvod knihy až zbytečně moc dlouhý :-( Skoro půl knihy se nic neděje a začal jsem si už myslet, že místo detektivky se jedná o náboženskou knihu o zjevení.
Ale když se ukázala zápletka, která se dala dlouho dopředu předvídat, tak se knížka rozjela a četla pěkně až do konce.
Navíc to byla prvotina autora, už se těším na další ;-)

witko
04.03.2017 4 z 5

Kniha mne bavila. Na prvotinu bych to netipoval ani náhodou.

Niraj
24.01.2017 4 z 5

Rozhodoval jsem se mezi 4* a 5*, ale konec dobrý všechno dobré. Je pravda, že téměř polovina knihy je hodně popisná, nemá spád, nic se tam vesměs neděje. A nevědět, že to bude mít posléze nějakou temnou zápletku, tak to odložím. Ale očekávání zvratu mě nutilo číst dále. Od poloviny do konce pak už to bylo hodně napínavé.

Jen trošku nepatřičné mi přišlo dosti časté opakování situace, kdy někdo z hlavních aktérů obdržel e-mail, nebo mu zvonil telefon a on se rozhodl, že "to počká do rána". Dost nelogické, když o několik řádek výše urputně tyto informace vyžadoval. Nedokážu si představit, že v dané situaci by to do rána vydržel.
Kdepak, to se nadá přejít, dám nakonec opravdu jen 4*

Ale užil jsem si to náramně, přečteno za jediný den.

Brace
10.10.2016 2 z 5

Jelikož jsem knize Promlčení udělil 3 hvězdy, tady musím být ještě trošku přísnější. Ano, jedná se sice o prvotinu, ale bohužel slušný nápad je utopen tunami textu, v nichž se naprosto nic neděje. Hlavní postava Milan je celkem v pořádku, ovšem Helena se mi zdála postradatelná a zbytečně nafoukla text na téměř 400 stran, což je pro čtenáře ubíjející. Přesto jsem v sobě rozdmýchal vůli knihu dočíst, zvědav, jak příběh dopadne. A výsledek? Zklamání. Na závěr zde cituji slova autora ze samotného románu, která neuvážlivě použil: literárně bezcenný kriminální thriller.

Veroba
01.10.2016 4 z 5

Do poloviny se kniha vlekla, občas jsem si říkala, že ji odložím. Od poloviny to dostalo spád a nemohla jsem se odtrhnout.

Keddie
19.09.2016 4 z 5

Nejdříve jsem nevěděl, co vlastně čtu. Jako detektivka to nevypadalo. Až od půlky jsem pochopil, že je to dost netradičně napsaná detektivka. Celkem se mi líbila, i když bych ji kapku zkrátil.

hs777
09.09.2016 3 z 5

Slušná česká detektivka. Občas byl děj zbytečně rozveklý, ale to vzhledem k prvotině odpustím. Musím ocenit velmi dobře vykreslené charaktery a pocity obou hlavních hrdinů. Na jedné straně student se svým lehkovážným až nezodpovědným přístupem ke studiu (možná typickým pro dnešní generaci) a na druhé staně vyhořelá žena na konci produktivního věku, která opustí po třiceti letech zaměstnání, přátele a dokonce i Prahu. Nádherně popsaná atmosféra, život a vztahy na jedné malé jihočeské vesničce. Ohodnotila bych 3,5*, dám tři a půl hvězdy si nechám pro příští knihu.

petr7416
06.04.2016

Líbilo se mi. Chybí mi stopy redaktorská práce. Výborný román, všemu se dá uvěřit, až na ten konec....

Moi.Caterine
30.03.2016

Knihu jsem dostala jako knižní prémii. Téměř ihned mě její děj pohltil, vybavila se mi doba, ve které jsem sháněla podklady pro vlastní diplomovou práci. A jak se začal příběh zamotávat, bylo těžší se odtrhnout. Opravdu dobře napsané!

Alča I.
20.03.2016

Knihu jsem četla až po Promlčení. Zprvu jsem se nemohla do příběhu začíst, ale potom jsem se zase nemohla od knihy odtrhnout. Super čtení. Doporučuji.