Na konci samoty

Na konci samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344959/bmid_na-konci-samoty-u1b-344959.jpg 4 174 49

Desetiletý Jules se svými dvěma sourozenci, Martym a Liz, vyrůstá v klidném a harmonickém prostředí. Idylu ovšem naruší rodinná tragédie, po níž všichni tři skončí v internátu. Julese sužují pocity viny a stává se z něj odtažitý snílek, který by si přál vše vrátit. I přesto se v internátu seznamuje s tajemnou spolužačkou Alvou, se kterou postupem času naváže hluboký a důvěrný vztah. Právě díky ní a svým sourozencům se dokáže dospělý Jules zbavit trápení a začít žít přítomností. I v té se ale musí vyrovnat s další velkou ztrátou… Působivý román o překonávání ztráty a osamělosti a o tom, co je v lidech neměnné. A především velký milostný příběh.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Plus

Vom Ende der Einsamkeit , 2016

taikatalvi
taikatalvi
03.09.2023 5 z 5

Za mňa super kniha a radím medzi obľúbené.

iceVS
iceVS
19.03.2023 5 z 5

Bylo to nádherný. Osamělý, srdcervoucí, deptající, a přesto všechno tak nějak klidně plynoucí. Tichá odevzdanost a smířenost, ale stejně tak i chuť nevzdávat to.
Moc zvláštní knížka.

dagmar.rub
dagmar.rub
02.03.2023 4 z 5

Každá z postav má nějakou tu svoji samotu a každý se s tím vypořádává po svém. Často mi při čtení bylo teskno, ale naděje nechyběla nikdy. Jsem ráda, že jsem knihu objevila.

ViktorieMars
ViktorieMars
03.01.2023 4 z 5

Naprosto skvělá kniha. Objevila jsem ji v levných knihách, nečekala nic extra, ale opravdu mě překvapila. Hodně smutná, bolestivá, realistická. Opravdu bomba, dojala mne mockrát.

Zara
Zara
12.07.2022 1 z 5

O současné německé literatuře nemám velké iluze a tento svazek cílený prvoplánově na citovou část (povětšinou) ženské části populace mou tezi nijjak nevyvrátil....

jana14
jana14
08.04.2022 5 z 5

Krásná kniha plná zajímavých myšlenek. Smutná, ale vidím v ní i světlo naděje. Nepůsobila depresivně.
Za sebe doporučuji.

Gracian1964
Gracian1964
26.03.2022 5 z 5

Najprv mi nedá neopraviť komentátora Greenfingers, toto nie je prvotina, ale autorov štvrtý román. Ani definícia celkom solídne, pre mňa to bola po dlhšej dobe riadna trefa priamo do srdca. Nečudujem sa, že bol za túto knihu ocenený. Dostalo ma to. Rád by som si prečítal aj tie tri predchádzajúce knihy, ale myslím, že ešte neboli preložené. Učiť sa kvôli tomu po nemecky nehodlám. Keď čítam niektoré predchádzajúce komentáre, hodnotiace knihu ako priemer, len krútim hlavou. Toto teda priemer rozhodne nie je, vážení.

Veroba
Veroba
08.03.2022 5 z 5

Knížku jsem koupila v Levných knihách a doma mi ležela hodně dlouho, než jsem ji začala číst. O to větší bylo moje překvapení. Krásný příběh o ztrátách v lidských životech.

Greenfingers
Greenfingers
05.01.2022 3 z 5

V celku solidní prvotina , i když k plné spokojenosti mně v knize stále něco chybělo. Snad autor až příliš "hrál na city" čtenáře, což v samém závěru vyústilo do sladkobolného či hořkosladkého završení příběhu.

ibs
ibs
23.11.2021 3 z 5

Zaujimavy pribeh, vyborny styl pisania, rychlo
to ubieha, taky standard - pre mna - dobreho romanu.

Ella_85
Ella_85
16.01.2021 4 z 5

Ja ji ctu v originale, sefova mi chtela udelat radost, at pry nectu jen ty ceske knihy. Po precteni par stranek mi prijde, ze k slzam nebude daleko...text mi prijde jednoduchy a dej celkem ubiha...tak uvidime, az ji doctu

Precteno! 4 hvezdicky kvuli tolika slzam...opravdu silny pribeh, slovicka co jsem neznala, jsem si prelozila, ale jinak na to jake to bylo tema...se mi libilo. Trochu me zlobilo preskakovani v pribehu z pritomna do minulosti v nj o to tezsi.
Cesky ji cist nechci

Mikkinnen
Mikkinnen
24.11.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekával trochu víc. Možná mé očekávání bylo větší pod dojmem oslavných hodnocení stran německých recenzentů. Kniha je spíše průměrná. Ačkoliv se tam odehraje několika dramatických momentu, tak zde působí, tak nějak zvláštně neemotivně a ploše. Škoda no.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
17.10.2020 3 z 5

Nie je to zlá kniha, príbeh je zaujímavý, miestami prekvapivý, dojemný, smutný, ... ale pre mňa taký priemer.

kalinkacz
kalinkacz
05.06.2020 3 z 5

Na konci samoty je kniha, kterou mi mnoho lidí popisovalo jako jednu z nej knih, kterou četli a jako nejlepší knihu z Pestré řady... Já se přiznám, že na tyto pomalé, romantické příběhy, kde se hlavní hrdinové sbližují a zase od sebe vzdalují není něco, co by mě dokázalo zasáhnout nebo dojmout... Bohužel je to případ i této knihy... Nedokážu asi přesně říct, co byl můj konkrétní problém s touto knihou, ale jednoduše jsem se nezačetla, kniha se mě nedotkla a po polovině jsem už chtěla mít dočteno... Mrzí mě to, ale bohužel

Jjaanneet
Jjaanneet
05.11.2019 5 z 5

Tak něžná a tak jemná kniha. Tak střízlivý a opravdový příběh. O hledání sama sebe, odpovědí, domova, lásky, síly a pocitu štěstí. Záleží na minulosti? Záleží na budoucnosti? A když člověk běží celej život špatným směrem, může to být přesto správně? Pokud se dožiji důchodu, tak chci sedět v houpacím křesle s dečkou přes nohy a v ruce mít tuhle knihu. Tenhle příběh.

horkosladka
horkosladka
10.09.2019

Netroufám si hodnotit hvězdičkami, tak to zkusím aspoň slovně. Kniha je bezesporu čtivá, začátek vypadá velmi slibně, ale jak už bylo v jednom z komentářů řečeno, vyumělkovaný konec příběh znehodnocuje. Celkově charaktery jednotlivých postav nebyly dotažené do konce. Navzdory emotivnímu podtextu se mě příběh nijak zvlášť emočně nedotkl.

lynxir
lynxir
23.04.2019 1 z 5

Cena EU za literaturu? Proboha! S Evropou to jde z kopce, pokud se při výběru nic jiného nenašlo.

Kniha je poměrně nudná, jednotvárná, dějová linie dalekosáhle předvídatelná, stylisticky velká slabota, většinou jednoduché a holé věty. Postavy jsou zcela ploché, žádná vás nezaujme natolik, abyste si k ní vytvořili vztah, v důsledku je vám naprosto šumák, jak to s nimi dopadne, jejich charaktery jsou zcela neuvěřitelně vykonstruované. Hlavně je kniha tak plná klišé, že je to k nepřežití. Autor chce být světovým, ale značně to přehnal. Výsledek – naprostá ztráta času.

čika
čika
18.03.2019 3 z 5

ach, velmi slubny a silny zaciatok a az neprijemne sentimentalny koniec, aka skoda! cita sa to dobre, o to pokoj, akurat miestami som mala pocit, ze uz som v nejakom inom zanri....tak chyba uz len veta: a zili vsetci stastne az kym nepomreli....

Buttercup
Buttercup
24.02.2019 5 z 5

Krásně psaná, silná kniha.

mySaints
mySaints
09.11.2018 4 z 5

Samota v názvu. Samota v knize. Úplně na mě čučela z každé stránky. Autorova prvotina a už tak dobře napsaná. Člověk musí umět číst mezi řádky, hlavní hrdina totiž není úplně sdílný ve svých pocitech. A právě v tom je ten největší um! Julese v dětství ovlivní strašlivá tragédie, kterou si v srdci nese celý život, i když někdy zapomíná, i když si někdy myslí, že žije normální život. To ano, ale to trauma si v sobě nese navždy. A my jen koukáme, jak moc ho to ovlivňuje, i když on prostě jen žije dál.
Protože musí - přijímá všechny životní zvraty, které se mu dějí, se vší pokorou a úctou. Ztrátu lásky, kterou pak znovuobjeví, všudypřítomnou smrt... Jen tak lze dojít na konec samoty.