Na kole přes Afriku

Na kole přes Afriku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438371/bmid_na-kole-pres-afriku-aCk-438371.jpg 5 130 74

Jet do Afriky a poznat tamní přírodu, to je sen kdejakého kluka. Ne každý ale v sobě později najde sílu na to, aby takový dětský sen skutečně prožil. Tohle je příběh snu, který se opravdu stal. Začíná pod horou Libín a v sedle kola. Čím vším se jeho hlavní hrdina na své cestě stal? Jaké lidi potkal? Co zažil v písku a větru uprostřed saharských dun? Proč s sebou vezl násadu od krumpáče? Potkal v pralese vysněného slona? A co zjistil o tmě, které se odjakživa bál? Vydejte se s ním na cestu přes hory, pouště, savany i tropické lesy. Jmenuji se Tadeáš Šíma, je mi 27 let a pocházím z jihočeských Prachatic. V roce 2016 jsem vyrazil poprvé do Afriky na kole. Z rodného města jsem došlapal až do marockého Rabatu, kde mě přepadla skupina mladých banditů, kteří mě připravili o kolo i elán pokračovat cestě. Má paličatost však zvítězila a já se o rok později na cestu vydal znovu. Z marockého přístavního města Tanger jsem podél západního pobřeží došlapal až do Kapského Města. Celá cesta trvala 7 měsíců a byla dlouhá 13 000 kilometrů. Což je asi 650 Třešňáků. 1 Třešňák = 20 km (pozn. autora)... celý text

PavlaTr
24.04.2021 5 z 5

Tádo !!! Opravdu povedená kniha plná humoru !! Škoda,že jsi nepřidal pár fotek .Klobouk dolů před tímto výkonem !!!

ivoiro
15.04.2021 5 z 5

Nadherná, vtipná a poutavá kniha. Autor má můj obdiv.

vassovka
05.04.2021 5 z 5

Moc doporučuji knihu! Krásně, vtipně napsané povídání o neuvěřitelně těžkém šlapání na konec Afriky. Líbí se mi moc autorovo humor a lehkost nad věcí:)

evask
29.03.2021 4 z 5

Hezky to chlapec napsal!

Horal123
07.03.2021 5 z 5

Než jsem si přečetl tuto knihu jsem si myslel, že je nemožné přejet Afriku na kole od severu k jihu zcela sám, bez zkušeností, bez zajištění a hlavně téměř bez úhony. Tadeáš Šíma se do toho pustil po hlavě s mladickou nerozvážností a dokázal to. Smekám klobouk Pane Šímo, máte můj obrovský respekt. Těch nebezpečí, která číhají na osamělé cyklisty v některých afrických státech za každým rohem, je celá řada.
Kromě mimořádné odvahy a sportovního výkonu musím ještě vyzdvihnout i autorův literární projev. Moc se mi líbil i jeho suchý humor, který mi dosti připomínal Ladislava Ziburu.

Maevie
02.03.2021 4 z 5

Pohodový cestopis, ve kterém se prolínají zajímavosti z navštívených zemí a osobní zážitky, přesně jak to mám ráda. Táda se nebojí přiznat nepříjemnosti a komplikace, které ho na cestě potkaly, čímž je cestopis ještě sympatičtější. Jeho cesta za svobodou a sebepoznáním je tak plná komplikací s vízy, zažívacích problémů, zoufalostí nad nekončícími defekty na kole i příjemných chvil strávených vedle milých lidí v krásné přírodě.

AniLes
12.02.2021 5 z 5

Kniha je povedená.Četla se dobře.Trochu mě mrzí lehce,jakoby odbytě napsaná cesta po Namibii.Na ni jsem se nejvíce těšila.Ale zároveň chápu,že ten půl rok na cestě se musel nějak vyhrotit,obzvlášť když se mu tam nedařilo.Je super,že autor cestu před koncem nevzdal a dokončil ji.

lukas1055
06.02.2021 5 z 5

Zábavnou formou podané dobrodružství, kdy si jeden maniak z malého města pod Libínem řekne, že dojede na kole až do Kapského města. Kniha se čte úplně sama, pasáží kdy se člověk chytá za bránici je hodně, stejně jako pasáží vedoucích k hlubšímu zamyšlení o Africe, lidství a obdivu dobrodruhům, kteří vystoupí z komfortní zóny a vkročí do neznáma. Neznáma plného nebezpečí, krás, afrických divožen, různých plazů... Doporučuji, jediné za co bych byl moc rád by bylo, kdyby kniha byla delší. :)

Venda32
29.01.2021 4 z 5

Po úvodní části jsem si nebyl úplně jistý, jak mě knížka bude bavit. Nějak to nebylo ono. Postupem času mě knížka vtáhla a četla se sama. Klobouk dolů před někým, kdo vystoupí ze své komforní zóny a podnikne takovou cestu.

avokado4
29.01.2021

KOMENTÁŘ ke KOMENTÁŘŮM / komentář ke knize.
Už jsem si chtěla knížku objednat / vybrala jsem podle vysokého hodnocení zde, cestopisy mám moc ráda/, když mě napadlo, podívat se na jednotlivá hodnocení... přece jen je za krátkou dobu neobvykle vysoké procento skvělých slovních komentářů.... a byla jsem překvapená. Z 56 hodnocení byli 36x hodnotitelé přihlášení pouze jednou k hodnocení jenom této knihy, vždy dali 5 hvězd.
Naopak všichni / 10x/, kteří nedali plný počet / 3-4 hvězdy/ , byli aktivní mnohokrát a více let. Toto vnucuje myšlenku, že jde o hodnocení a podporu kamarády autora. Možná je cestopis opravdu tak úžasný, nevím, nicméně po tomto zjištění jsem ztratila důvěru v objektivitu hodnocení a knihu nekoupila.

Cestopis se ke mně přece jen dostal a jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Obdivuji Tadeáše na jakou dobrodružnou cestu se vydal a jeho upřímnou a zajímavou zpověď o ní. Pár výtek bych měla jen v některých místech ke stylu psaní. Jeho další knížku si určitě přečtu taky.

Maty04
26.01.2021 5 z 5

Určitě stojí za přečtení. Kniha je zajímavá, vtipná, ale i vzdělávací. Pro ty, kteří rádi cestují stoprocentně doporučuji.

Dendulín
25.01.2021 5 z 5

Tadeášova knížka je, prostě a jednoduše, velký dobrý. Je to cestopis, je to novela je to galerie naivního malíře, který svěže, hravě a upřímně popisuje svoje putování z krajiny pod Libínem až do Kapského Města. Všechny pozitivní i negativní zážitky nám Tadeáš servíruje tak, že se čtenář nemůže dočkat dalších jídel u silnice, pavouků na latríně, ještěrek v cimře, nevěst k dispozici a doufá, že se sice dočkáme toho Cape Townu, ale kéž by to trvalo ještě o chvilku dýl:)

Noisy349
18.01.2021 5 z 5

Veľmi pekná kniha. Nevedel som o tejto knihe. Dostal som ju darom od manželky a potešilo ma, ako ľahko sa číta. Vtipné autorove kresby ju pekne dopĺňajú. Zaujímajú ma cestopisy, rád by som tiež cestoval. Preto ma vždy poteší, ak to vie niekto takto pútavo opísať ako Tadeáš, bez prehnaného nasadzovania ružových okuliarov, s opisom aj závažných problémov a starostí na ceste. Kniha aj na zasmiatie sa, no aj na hlbšie zamyslenie sa...Ďakujem!

frantisek4956
12.01.2021

Výborné příjemné čtení. Nic jsem od knihy nečekal. Tadeáše neznal, ale po pár stránkách jsem byl nadšený. Přeju spisovateli, at mu nezvlhne spisovatelský prach! Moc pěkně napsáno! Děkuji.

Mr.vit
10.01.2021 5 z 5

Skvělá!

2072
08.01.2021 5 z 5

Opravdu pěkně a zároveň netradičně pojatá knížka, četla se sama a cesta utíkala až moc rychle. Každopádně myslím, že se musí líbit jak tomu, kdo podobná dobrodružství absolvuje sám, tak je mu to úplně vzdálené.

blanche_n
04.01.2021 5 z 5

Skvělá a pozitivní knížka, která se hezky čte. Najednou se vám taky chce jet do Afriky obdivovat baobaby.

nelka_p
29.12.2020 5 z 5

Napsáno svižně, poutavě, zkrátka stojí za přečtení! Není to žádný nudný cestopis, kde se den po dni popisuje celá cesta à la "vstal jsem-jel jsem-skončil jsem"... Naopak, autor vybral jen nejzajímavější zážitky, a tak o zábavu není nouze.

african987
13.12.2020 5 z 5

Upřímně jsem neměl žádné očekávání, rád cestuji a sleduji cesty jiných. Tadeášovu cestu jsem sledoval i proto že jsem část jeho cesty taky projel. Knihu jsem objednal na startovači během jeho cesty. Po roce jsem i zapomněl že ji mám objednanou a mile mě překvapilo když kniha dorazila. Číst jsem ji začal až po pár měsících ale přečetl jsem ji jedním dechem. Kniha je moc pěkně a poutavě napsaná, navíc vtipně doplněná autorovými kresbami situací během cesty, které mě fakt pobavily. Kniha mě moc bavila a těším se na další Tadeašův literární počin.

mgeisselreiter
07.12.2020 5 z 5

Víc takových knížek. Autentické dobrodružství, a ne ledajaké. Krásně čtivé, zábavné a hlavně zajímavé a z reálného života. Drobná výtka na pár neslušných výrazů, které tam být nemusely. Jinak 5*, 7. 12. 2020.

Afrika humor cyklistika cestopisy cyklotoulky, cykloturistika české cestopisy Prachatice

2020  90%Na kole přes Afriku
2024  73%Doma na cestách