Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová

Herečka Zdenka Procházková zářila na pražských divadelních scénách v 50. a 60. letech 20. století, dodnes pamětníci vzpomínají na její Lízu v Pygmalionu i na některé další role. Počátky její umělecké kariéry výrazně ovlivnil Karel Höger, který byl sedmnáct let jejím partnerem a manželem. Hráli společně v mnoha filmech a na jevišti sklízeli několik let velké úspěchy s konverzační hrou Drahý lhář. Po roce 1968 pro Zdenku Procházkovou už role na českém jevišti nebyly, ale nezájem Prahy jí vynahradila Vídeň, na jejíchž scénách hrála až donedávna. Dá se říci, že ji potkal osud mnoha českých umělců. V cizině je známější a více oceňovaná než doma. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99595/na-jevisti-mezi-prahou-a-vidni-nezapomenutelna-liza-doolittlova-99595.jpg 4.79
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Brána

Kniha Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová

knihomol1985
27.11.2019

Není co dodat, super.

Bobšule
29.01.2018

Skvěle napsaná knížka. Velice čtivá a zajímavá. Herečka přibližuje tehdejší dobu s realistickým přístupem, jemným nadhledem a velkým přehledem. Čtenáře zaujme především poctivostí, kultivovaností, a přitom prostotou svého stylu vyprávění, bez zbytečných okázalých kudrdlinek. Moc hezky se mi její kniha četla a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí.

pagac17
12.12.2016

Přečetl jsem velmi zajímavou , vpravdě životopisnou, knihu o životě naší herečky Zdenky Procházkové. Celá kniha ve mě zanechala velký dojem. Nemohu komentovat průběh jejího života, poněvadž vše bylo znamenitě a srozumitelně popsáno. Byla to znamenitá herečka, která prožila zdárný, zajímavý a citově chápaný život. Její citace o svém životě, zvláště v posledních kapitolách vystihovaly pravdivé události, jak jde život kolem nás a jak ho dovedeme prožít a také užít ke své spokojenosti. Nestyděla se přiznat i svoje neúspěchy ve své činnosti herečky, moderátorky, dabérky, všechny nedokáži pojmenovat. Je to žena, která opravdu něco velikého prožila a také zakusila. Její snad největší životní událostí byl svazek s Karlem Hogrem. S mnoha jejímy názory se ztotožňuji. I její doslov napovídá vše. V poslední době jsem lepší životopis herce nebo herečky nečetl. Vřele doporučuji.

Bez dcerky neodejdu
Bez dcerky neodejdu