Na hraně zapomnění

Na hraně zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201796/bmid_na-hrane-zapomneni-JP9-201796.jpg 4 874 206

Na hraně zapomnění série

Camryn Bennettovou zkouší osud jako nikoho druhého. Rodina se jí rozpadla, když se otec s matkou rozvedli a bratra zavřeli do vězení. Její přítel tragicky zahynul při autonehodě a nejlepší kamarádka Camryn ji zrovna obvinila, že jí chce přebrat kluka. Pak už stačí jediný den práce v obchodě s oblečením, aby se definitivně rozhodla – tohle není život, který by chtěla žít. Camryn tedy hodí všechno za hlavu a vydává se na cestu napříč Amerikou. V autobuse se seznamuje se sympatickým, i když trochu tajemným Andrejem Parrishem, který má vlastní důvody, aby dal svému předchozímu životu vale. Oba mladí lidé si rychle padnou do noty a dohodnou se, že budou cestovat spolu – ale jen cestovat. Byť se oba dva tvrdohlavě brání vzájemným sympatiím. Dodržet slib, který si dali, se ukazuje stále jako těžší a těžší….... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Edge of Never , 2012

Malíček
28.03.2021 4 z 5

Další romantická knih s kapkou humoru i dramatu. Četla se velmi dobře, ale musím se přiznat, že za mě byla bohužel zbytečně dlouhá a některé scény bych rozhodně zkrátila. Zároveň to není knížka, která by mě nějak významně ovlivnila nebo se mi zapsala do paměti. I přesto ji ale můžu doporučit, zejména na dlouhé lenošivé odpoledne.

Petriii
26.03.2021 5 z 5

Božínku to se mi to ale líbilo :D poslední dobou jsem četla spoustu romantických knih a všechny si byly tak strašně podobné. Hodná holka,zlý kluk, hrozně moc klišé a podobné příběhy. Ale tohle? Vážně skvělý námět, oba hlavní hrdinové sedli sobě i mně jak prdel na hrnec :) Příběh ubíhal úplně sám od sebe, stránka za stránkou,nikdy jsem se nestihla nudit. Do knihy jsem se zamilovala! Jediné co mi trošku vadí byl ten rychlý konec a rychlý epilog. Kdyby to spisovatelka lépe rozvedla,nebo tím navazoval druhý díl, vůbec by to nevadilo. Ale i tak s přehledem 5*!

Fallon443
23.03.2021 5 z 5

Knihu jsem si nejdřív vypůjčila z knihovny, ale po přečtení jsem ji potřebovala mít doma a trvalo mi hodně dlouho než jsem na ni tady narazila a zakoupila ji. Tento první díl mi přišel o trošku lepší než druhý, ale taky rozhodně stojí za přečtení. Tady mě hodně zaujala anotace a neobvyklý námět. Hlavní postavy jsem si zamilovala, hlavně Andrewa. Hrozně se mi tato kniha líbila a určitě doporučuji!

nemisova
13.03.2021 4 z 5

Už je to několik měsíců, od doby, kdy jsem ji četla, ale...
Tahle knížka mi nabídla útěk od všedního života v době, kdy jsem si jej reálně dovolit nemohla a kdy jsem jej zároveň opravdu potřebovala. Bavila mě, když se domněnky obou hlavních hrdinů úsměvně míjely se skutečnými dojmy toho druhého, bavila mě i když se sešli ve svých pocitech a plánech. Napjatě jsem čekala, jak se oba dva zachovají, když si začnou uvědomovat, že tohle dobrodružství může jednou skončit.
V knize jsem se setkala i s úryvky, které bych řadila do červené knihovny. Ta sice nepatří k literatuře, kterou bych dobrovolně vyhledávala, ale musím uznat, že k příběhu o dvou mladých lidech, jako je tento, patří a tak mi vlastně ani nevadily. Co se konce knihy týká... na tom, co se o něm dočtete v jiných komentářích něco bude, přesto doporučuji dát knize šanci. Nakonec bych snad jen dodala, že tím, že mi autorka nabídla příběh (zdaleka jen) o lásce z pohledu obou, si zajistila u knížky mou pozornost. Těšila jsem se, až se pohledy Camryn a Andrewa v roli vypravěčů znovu vystřídají. Copak vy byste nechtěli vědět, co si zrovna myslí ten druhý?

BrokenDreamer
20.02.2021 5 z 5

Na hraně zapomnění nebylo něco, co jsem si mohla přečíst jen jednou či dvakrát. Poprvé všemu porozumíte až na konci. Podruhé to čtete, abyste si všimli náznaků a kompletně si všechno poskládali, aby všechny scény dávaly smysl. No a pak už vám jen dojde, jak úžasný a propracovaný ten příběh je. Ukazuje nám něco, po čem mnozí z nás touží - jen nasednout do auta a jet někam pryč, neohlížet se zpět a až na křižovatce se rozhodnout, kam cesta povede. Je to krásný sen a možná právě proto jsem si ten příběh tolik zamilovala.

Mondaika
01.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Každý z nás se chce vydat na cestu aneb o ní aspoň jednou za život snil,protože tehdy opustíte konfortnost a zjišťujeme, kdo doopravdy jsme. A mezitím v koutu duše sníme o lásce, kterou na svém putování chceme potkat. Lásce, která bude jako gejzír jako vulkán, který nikdy neskončí... Jenže život není pohádka a je tedy jasné, že všechno nemůže být na této cestě sladké jako med... No co dodat, hezký se uveleb a připrav se na pořádnou jízdu..... Srdce vždycky zvítězí nad rozumem. I když je neustále a sebevražedné a masochisticke, stejně je vždy po jeho. Rozum ví, co by bylo nejlepší, jenže vám bude v teb moment úplně fuk co Vám bude říkat.

Příběh jsem vybrala náhodně bez nějakého očekávání, ale kniha si mě zjistila...

happy19
22.12.2020 5 z 5

...emotivní..to má mé ♡nejradši...

„Život je čekání na to, kdy se naše sny změní ve skutečnost.“

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Knížka, která pro mě byla překvapením. Mám ráda, když se objeví nějaká hlubší myšlenka jako zde.

jinbr
27.10.2020 4 z 5

No, tato kniha byla docela zvláštní. Taková jiná, ale souhlasím, že ten konec mohl být více rozvedený. Mnoho knih trpí tímto problémem, těsně před koncem tam autor vrhne nějakou "bombu", aby to pak šťastně zakončil. Ve valné většině případu je to ale jako když si povídáte tři hodiny s kámoškou a ta na vás v posledních 5 minutách vychrlí celou pointu a práskne za sebou dveřmi. A vy jen koukáte a snažíte se pobrat, co to na vás vlastně na konci vyklopila. A máte pocit, jako by ještě něco chybělo...

Siegrid
18.10.2020 4 z 5

Na základě vašich hodnocení jsem sáhla i po této knize. Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že jsem sem tam přeskakovala, protože mě už to od poloviny přišlo občas táhlé a hlavně mě zajímal konec. Tak trošku mě autorka zaskočila s tím, co si tam vymyslela, ale budiž. Děkuji za tip, asi bych jen tak na tuhle knihu nepřišla. Za mě stačí přečíst 1x. Zjišťuji, že má i II. díl - Na hraně vděčnosti. Na to nemám už náladu, abych se proplítala dalším emocionálním rozpoložením hrdinů a jejich problémy. To si nechám příp. od někoho odvyprávět:-).

pollyn
21.09.2020 4 z 5

Krásný. On byl krásný. Hrdina :)
Konec mě svou unáhleností dost překvapil, škoda že mu neudělali víc prostoru.
Pokračování se bojím, nebudu si kazit dojem :)

Jeanine8
19.09.2020 5 z 5

Moje srdcovka.....

janina66
12.07.2020 5 z 5

Velice čtivý a hodně emotivní příběh o sblížení Camryn a Andrewa během cesty autobusem a později autem. Hned od začátku ksemse začetla. Svižné, konec překvapivý a trochu uspěchaný. Kniha mi sedla, ale do ppkračování již nepůjdu.

mStationka
06.07.2020 5 z 5

Krásná kniha která se čte sama... člověk v ní najde vše co potřebuje /se slzou na krajíčku

lusitta05
02.07.2020 4 z 5

Celkom pekný príbeh, trochu drámy na konci, ale celkový dojem je fajn.

petulkapeta
17.06.2020 5 z 5

Taky bych se chtela sbalit a odjet,ale nikdy jsem nemela tolik kuraze jako Cam...hned jsem si musela najit pisnicku kterou zkoušeli...no nadherny pribeh a i kdyz jsem vedela ze ma pokračování, tak po slovech o 2 měsíce pozdeji jsem nemohla dýchat ,naštěstí jsem se po par řádcích nadechla a mela jsem i usmev na tvari..

Myška43
07.06.2020 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Krásný příběh plný lásky, bolesti, smíření, odvahy. Autorka mě opravdu nadchla. Nesnáším špatné konce, takže když jsem četla ten dopis, přes slzy jsem neviděla na řádky a myslela, že to se mnou sekne. Naštěstí to autorka napravila a já jdu na druhý díl, který doufám dopadne dobře, i když v životě to tak jednoduché není.

Blueberry.hd
06.05.2020 4 z 5

Tato kniha, nejen, že má velmi hezký děj, ve mně probudila dobrodružného ducha..
Bylo by to hezké jen tak s batohem na zádech procestovat Evropu..
Bohužel nejsem samotářský typ jako Camryn a naděje, že najdu svého Andrewa je myslím mizivá..

Evaho73
13.04.2020 4 z 5

Čítanim tejto knihy som sa opäť ocitla na prechodovom moste medzi literatúrou mladých a literatúrou pre dospelých, ako sa zvykne YA literatúra označovať.
Keď som sledovala rieku dejových liniek, objavila som tam sebazničujúci smútok nad stratou blízkych, rodinné problémy, ťažkú diagnózu, depresie, hľadanie seba samého, ale aj naopak vykupujúcu lásku, zmierenie alebo ponaučenie z prežitého, teda odhodlanie a optimizmus zmeniť smer života k lepším cieľom.
Toto sú aj základné charakteristiky pre tento druh literatúry, ktorú neodsudzujem iba ju vďaka svojmu veku vnímam inak, lebo mladosť dáva krídla prekonať aj to neprekonateľné a nič iné sa v tomto veku nepripúšťa.
Inak to nebolo ani v tomto príbehu a palec dole dávam iba za totálne spackaný koniec....

Catyna
30.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha konec mohl být více rozvinutý, nyní konec působí dojmem, že autorovi hořel termín dokončení knihy