Na dvore z hmly a besu

Na dvore z hmly a besu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315299/bmid_na-dvore-z-hmly-a-besu-9Ud-315299.jpg 5 3545 737

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Mist and Fury , 2016

Vixiene
06.08.2023 5 z 5

Tohle je prostě moc faajn. Rhysand je prostě zlatíčko, svět je pořád stejně super a i přes počet stran jsem se rozhodně nenudila a bavila mě prakticky každá stránka. :)

Bohužel se mi ale během čtení ošoupala stříbrná písmenka a naprosto se mi rozlomil hřbet, tolik ke kvalitě zpracování a měkké vazbě vs spoustě stran :(

IvySen
27.07.2023 5 z 5

Uf, tak tento druhý díl mě fakt dostal. Ze začátku pokračovala moje nenávist Feyre, ale jak stránky postupovaly, začínala jsem chápat pointu prvního dílu a proč jsem v něm necítila ty správné emoce. Pak už jsem děj opravdu hltala a Rhyse si totálně zamilovala. Bylo tam vše, co má být. Jiskření, napětí, překvapení, akce... A běžím pro další díl. Top strop.

Tesset
10.07.2023 5 z 5

Pozor SPOILER!

Druhý díl se mi líbil více než první. Už to nebyla jen převyprávěná pohádka, ale klasické fantasy, které mám ráda, takže mi to více sedlo. Postava Tamlina je dost zvláštní a občas mi k němu něco nesedí, jakoby autorka hledala nějakého mírného záporáka a tak tu roli přiřkla jemu, i když to k němu zase až tak nepatří (spíš mi to přišlo, že se tak autorka snaží ospravedlnit, proč ho Feyre nemůže milovat a má si vybrat Rhyse, aby k tomu prostě měla důvod). Jinak moc fajn a už se těším na pokračování.

pat4157
08.07.2023 5 z 5

Četla jsem jen 3 díly série a tento byl mojí srdcovkou. Skvěle promyšlené a Rhys - tomu by neodolala žádná. Plný počet hvězdiček.

Nikusscha
08.07.2023 5 z 5

Jelikož se mi líbil první díl tak jsem hned musela číst druhý. Trvalo mi skoro více než půlku než jsem se pořádně začetla. Autorka velmi dopodrobna popisuje celý příběh, což je na jednu stranu velmi zdlouhavé ale na druhou stranu chce čtenáře seznámit s dějem a to je velmi důležité.
Vůbec nechápu jak se mi mohl líbit vztah mezi Feyre a Tamlinem. Tamlin se teda pěkně vybarvil. Protože to co se odehrávalo mezi Feyre a Rhysandem no to bylo úplně jiné kafe. Bylo to naprosto Boží! Já si ho úplně zamilovala a na to jaký to byl v prvním díle zmetek jsem po přečtení druhého dílu zůstala s pusou dokořán. Ty slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny se mi moc líbili a hlavně jsem se kolikrát začala smát nahlas nebo červenat.
A ten konec, to vyústění byla naprosto paráda! Připravte se na válku.
Celkově druhý díl hodnotím kladně a jdu hned na třetí díl.

badliar_id
01.07.2023 5 z 5

"He thinks he'll be remembered as the villain in the story. But I forgot to tell him that the villain is usually the person who locks up the maiden and throws away the key. He was the one who let me out."
Můj třetí rereading a pořád to stejně miluju. Asi nikdy nepřestanu milovat tenhle příběh. A konkrétně tenhle díl je prostě úžasný. Najednou si všímám i detailů, kterých jsem si předtím nevšimla.. Pokud se tady najde osůbka, která ještě sérii Dvorů nečetla, prosím dejte tomu šanci. Druhý díl je skvost..

bárbra13
24.06.2023 5 z 5

Jízda od začátku až do konce! Když jsem dočítala poslední kapitoly, sbalila jsem se a jela jsem si koupit 3. díl.. asi tolik k hodnocení :D Pro ty, co chtějí číst více v angličtině doporučuji tuto sérii. Je opravdu obohacující pro novou slovní zásobu. Ale pravděpodobně to nebude vhodné pro ty, kteří chtějí se čtením v angličtině začít.

-knihomolka-
23.06.2023 5 z 5

Pecka! Stejně jako první díl, ale zde bylo alespoň více akce a Rhys je muj velký oblíbenec:-)

nikdonekdy
20.06.2023 5 z 5

Druhý díl byl neuvěřitelný! Hned se musím pustit do dalšího dílu.

TynaBehuncikova
19.06.2023 5 z 5

Proti prvnímu dílu mě tohle bavilo celou dobu. Skvělý vývoj postav, za mě bylo velké + i zakomponování posttraumatického syndromu. Feyre je skvělá hrdinka pro young adult literaturu, tato kniha velmi pěkné ukazuje rozdíl mezi láskou a majetnictvím, klade důraz na svobodu ve vztazích. Fakt povedené fantasy, chování postav ve většině případů pochopitelné a uvěřitelné, no a ta chemie postav? U prvního dílu jsem komentovala, že vztah Feyre a Tamlina moc nechápu, že mi připadá jako by vznikl z ničeho, no tak druhý díl mi to vynahradil:D Za mě opravdu fantastický, myslím že s třetím dílem moc dlouho otálet nebudu.

Mandy412
01.06.2023 4 z 5

Čekala jsem holčičkovské fantasy o vílách a to jsem i dostala. Určitě akčnější a lepší než první díl, ale chápu, že nás autorka musela nejprve pořádně seznámit se světem. Krásně čtivě psané, líbila se mi psychologie postav a příběh ubíhal.

AliceTief
18.05.2023 5 z 5

Tak tohle je úplně jiné kafe, než první díl. Hodně jsem byla překvapená co se v příběhu rozehrálo, ale stále příjemně překvapená. Krásně napsané, děj se rychle odehrává, pořád se něco děje, takže se od knihy těžko odchází...

TerapieKNIHOU
17.05.2023 5 z 5

"To the stars who listen and the dreams that are answered."

S čistým svědomím můžu napsat, že od knihy jsem se absolutně nebyla schopná odtrhnout a v určité části mě naprosto pohltila. M I L U J U. A vůbec mi nevadilo, že má bez mála 700 s. - Give me more

Ten příběh, jenž se mi zdál na začátku 1. dílu celkem nudný, dostal zcela jiný rozměr. Ta propracovanost do nejmenších detailů, vývoj postav a jejich dynamika.

Hltala jsem každou stránku. Budování magického světa a vše kolem něj, získávání ucelenějšího obrazu o Prythianu, objevování dalších dvorů a zákulisních pletich, ale hlavně seznámení s Mor, Amren, Azrielem, Cassianem.

U Feyre se mi líbilo, jak se její postava pozvolně vyvíjela, zpracovávala důsledky svých činů a učila se používat své schopnosti. Určitě se emocionálně posunula. Ale to ustavičné zvracení a dávení bych vynechala :D A ten Tamlin, achjo jestli mi nebyl v minulém díle moc po chuti, tak tady mě vyloženě vysíral. Od Luciena bych také očekávala víc.

To nejlepší nakonec - Rhys - s jeho postavou si autorka neuvěřitelně pohrála. Ta tajemství, která jsou nám postupně odkrývána. Oblíbila jsem si ho už v prvním díle, ale tady jsem si ho zamilovala.

Určitě musím vyzdvihnout a dát 1* za nenapodobitelnou chemii mezi Feyre a Rhysem. Neskutečně jsem si užívala ten pozvolný vývoj jejich vztahu, to jiskření a škádlení, vzájemné porozumění, ale především to odhalení s přesahem! Z toho jsem si sedla na prdel.

Mohla bych toho napsat tolik...Neskutečně závidím těm, co knihu ještě nečetli, ikdyž napodruhé byla taky skvělá. Všímala jsem si i sebemenších detailů, které jsem třeba ani nepostřehla.

mnohoknih
12.05.2023 5 z 5

Myslím, že kdyby nám Maas popisovala princip spalovacího motoru, budeme tajit dech nad sáním a kompresí, držet palce pístu a plakat nad výfukem :-) Fakt to se slovy umí. Nenapsala nic, co bychom neznali z jiných příběhů a přesto tu bichli přečtete jedním dechcem. Tamlin mě hluboce zklamal, fakt jsem věřila, že má nějaké dobré, skryté úmysly. Naštěstí skryté úmysly měl někdo jiný a je to sytě růžové. Feyre se také dál vybarvuje. Je trochu sobecká, ale to musí být, aby zvládla to, co musí. Nejvíc mě pobavilo, že i u víl prochází láska žaludkem. "Miluješ mě?" Přikývl. "Tak jez." Ovšem konec, ten je luxusní. Ten mě dostal. Četla jsem tu kapitolku 3x a až to tu dopíšu, dám si ji ještě jednou.

Jessybelle
01.05.2023 5 z 5

Chápu to nadšení nad touto sérií. Zdá se být skvělá. Ano, jistě, najdou se výhrady k tomu či onomu. Ale nelze knize upřít čtivost. Komu Feyre nepřirostla k srdci v prvním díle, asi ani zde se to nestane. Občas je dost sobecká a sebestředná. Kdo fandil Tamlinovi, bude asi zklamán.
Já ale dostala, co jsem chtěla. Jsem nadšená. Konec byl podle mě asi nejlepší. A možná by knize prospělo střídání pohledů. Tak možná někdy jindy. Za chvíli na další díl.

Bryel
15.04.2023 5 z 5

(SPOILER) "Nejsem takový. V ničích očích. Takže ano, žárlil jsem na něj, protože to bude mít vždy jednoduché a nikdy nepozná, jaké to je hledět s přáním vzhůru na noční oblohu."
Dvůr snů. Lidé, kteří věděli, že jejich sen má svou cenu a tu stojí za to zaplatit.
Zadívala jsem se mu do očí, když jsem si s ním ťukla sklenkou. "Na lidi, kteří s přáním hledí vstříc hvězdám, Rhysi," řekla jsem.
Zazvonil svou sklenicí o mou. "Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní."

Srdcovka jako hrom!
Neskutečně čtivá kniha, která vás vtáhne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce.
Děj je propracovaný, plný zvratů, akčních scén i hlubších poselství. Kniha je plná nejen romantické lásky, ale i lásky k domovu, k rodině, k lidem a je otázkou, co vše jsou hrdinové ochotni v jejím jménu obětovat.
Romantický příběh Pána noci a Ničitelky kleteb je silný, komplikovaný a nádherný. Postavy jsou brilantně napsané. Feyre prochází pozoruhodným vývojem, i když se v některých situacích chová zcela nemožně. Rhys je Hrdina s velkým H. Má neuvěřitelnou sílu (teď myslím tu duševní). Jednoznačně je to ta nejzajímavější postava celé série. Dvůr snů je směsicí rozdílných charakterů, které se vzájemně doplňují a tvoří více či méně harmonickou rodinu. Nelze jim nefandit.

Žádná kniha ve mně při prvním čtení nevzbudila takový emocionální kolotoč jako ACOMAF. A musím připustit, že se to s počtem přečtení vlastně moc nemění. Sarah Janet Maas je zkrátka láska na celý život :)

Knižnípauza
05.04.2023 5 z 5

Dejme si ruku na srdce : autorka píše naprosto skvěle - tudíž se kniha čte tak strašně lehce, že i kdyby měla tisíc stran, tak mi to nevadí. Svět je vystavěný skvěle i když si myslím, že tento díl byl opravdu postavený čistě na romantické slow burn lince, než na řešení čehokoliv jiného (válka, historie, získávání spojenců, vycviku), ale komu to opravdu vadí že.
Tamlin je pořád meeh a Rhysand a Feyre spolu funguji tak dobře, že všechno od samého začátku jen hltáte a chcete víc a víc.

Vedlejší postavy z Nočního dvora jsem si zamilovala tak snadno jak jen to šlo a čtenář z nich cítí opravdové kouzlo rodiny, což oproti scénám z Jarního dvora byla příjemná změna.

Jediné co mě po celou dobu čtení rozčiluje, je počet gramatických chyb v textu. Vím a chápu, že se to může stát, ale tady už je toho na mě moc :(

CdC
29.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Och, tak asi se ze mě asi stane fanynka druhých dílů, protože tenhle mě bavil ještě mnohem víc než první. Sice se mi moc nezdá, že by Tamlin byl až takový netvor, to mi moc nesedí s tím, jak se choval v jedničce (a to mi zrovna nebyl po chuti), ale velkou radost mi udělal Rhys. Feyre se taky dost vyvinula oproti prvnímu dílu, hned se vrhnu na třetí, je to návykové!

Knihomolka2009
27.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení prvního dílu jsem čekala opravdu skvělou knihu a to tahle byla. Dostaneme zde spoustu nových úžasných postav, mezi kterými probíhají výborné dialogy, prozkoumáme další dvory a jejich krásu a ještě k tomu romantiku, která stojí za přečtení. Feyre v tomhle díle byla pro mě opět skvělá a spolu s Rhysandem jsem si je zamilovala. Dobře napsané byli také psychické problémy, kterými Feyre trpěla. Zápletky opět originální, spousta nových pojmů a magie. Za mě stejně dobré jako Dvůr trnů a růží.

scarletblue
26.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Již v prvním díle (poslední třetina) jsem Tamlinem opovrhovala, pořád jsem doufala, že nám autorka nabídne nějaké vysvětlení pro jeho chování pod Horou, ale žádné se nám nenaskytlo. Jen to, že jde o sobeckého parchanta, kterému jde jen o záchranu vlastního krku na úkor přátel. Viz zradada Rhysanda a jeho rodiny. Miluju dvůr Snů a jejich přátelské hádky, ačkoli se někomu mohou zdát dětinské, tak jsem to spíš brala jako jejich způsob jak najít k sobě cestu zpět po 50 letech odloučení. Feyre se změnila k lepšímu, zamilovala jsem si její vývoj i to jak se dokázala vzchopit potom, co se zdálo, že zůstane navždy zlomená. Rhysand je kapitola sama pro sebe, mám ho radši než hlavní hrdinku této série. Tento díl má především kouzlo v tom, že všechny postavy začnete vnímat úplně jinak než v prvním dílu.