Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400909/bmid_na-dostrel-Vls-400909.jpg 4 528 195

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Eyeshot , 2014

postrach
07.03.2024 3 z 5

Téma mi moc nesedlo.A toho krveprolití bylo až mo...

Gabusza
14.02.2024 4 z 5

Jednoduchý motiv, jednoduché čtení, ale akční teda solidně!!
Autor si pěkně umí pohrát s detaily co se týče ohavností a vraždění.

Za mě palec hore. Je to napínavé od začátku až do konce!!!

JIVaJaH
02.12.2023 5 z 5

Knihu jsem stále odkládala, vybral si ji vlastně manžel. Za mě ale překvapivě dobrá. I když jsou postavy víceméně na jednom místě, akčnosti je dost. Za mě povedený kus!

Calibra
12.11.2023 3 z 5

17/23 I tuto autorovu knihu si umím představit jako film, ale číst mě to moc nebavilo. Posledních 50 stran zajistilo knize trihvezdickove hodnocení.

mila2411
31.10.2023 5 z 5

Úplná náhoda, konkrétně CD s audioknihou za 50,- Kč v Levných knihách mě dovedla k tomuto autorovi. A je to nečekaně dobré. Audio povznáší tradičně výborný Filip Švarc. Je to napínavé, je to čtivé a celé to tak nějak náramně funguje - dávám plný počet *.

lucie2371
05.09.2023 3 z 5

Polovina knihy je taková neslaná, nemastná. Od druhé poloviny je kniha zajímavá a akční a chcete vědět jak to celé dopadne.
Za mě takový průměr.

trudoš
28.07.2023 4 z 5

Jde o autorovu prvotinu a jako taková má nárok na pár nešvarů. Přesto už tady je znát potenciál vystačit si s jednoduchým motivem a pár postavami, a s tím následně uhrát adrenalinové divadlo. Ideální počet stran, ideální zápletka, ideální zvraty. Pravda, hrdinové jsou tak trochu nezmaři, co s prostřelenou plící vesele skotačí mezi kaktusy, ovšem proč ne, akční literatura umí divy. Zábavné je, že jak mi u thrilleru Není úniku vyhovovali hrdinové a vadili padouši, tady to bylo přesně obráceně. A malý škraloup u mě autor má za zabití prvních obětí - jistě, je to kabrňák, že překročil zapovězené tabu mrtvého dítěte, ale nějak se mu do toho nepodařilo dát ty potřebné emoce, aby to celé nevyznělo jako kalkul k získání pozornosti. Pravdou ale je, že dějová linka se soustředí jen na akci a vše ostatní jde stranou. Žádné dojemné osudy, které by vytvářely umělou výplň k jinak prostému obsahu. Tohle je o absurdní situaci, která vás opakovaně nutí ptát se sebe sama - jak bych asi reagoval já?

emilieselden
14.07.2023 3 z 5

Trochu přestřelené, ale na to jsme u T. Adamse zvyklí. Každopádně Není úniku se mi líbilo víc. Tady mi postavy nějak nepřirostly k srdci. 3,5*

rilajaan
06.06.2023 3 z 5

Zajímavý příběh, ale místy jsem přeskakovala. Prostě nějaké popisy mě nebraly.

Tereyciiik
13.05.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl. Opět napínavé od začátku do konce. Manželé moc sympatičtí, sedli do pouště, jako by tam žili. Zaporak jak by smet, prostě to všechno dohromady pasovalo a kombinace všeho, vytvořila tuto skvělou, napínavou a místy lehce vtipnou knihu. Jsem ráda, že jsem tohoto spisovatele objevila. Prostě super.

KatyM.
12.04.2023 2 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila. Kniha Není úniku se mi líbila, ale tady jsem šlápla vedle. Asi jsem čekala něco víc.

maximus13
06.04.2023 5 z 5

Dávám o jednu hvězdu navíc (čili plný počet), protože konečně nebyly v knize u zbraní a nábojů psány blbosti a autor si neplete pojmy s dojmy. Pro mě, jako aktivního člena střeleckého klubu to byla radost poslouchat. Všechny činnosti při střelbě, ráže nábojů, definice zbraní, všechno krásně hrálo. A příběh? No co, je to vymyšlené, ale já jsem se při poslouchání audioknihy v autě náramně bavil.

Belanna
28.02.2023 3 z 5

Svižně psaný thriller se zajímavým námětem, četl se mi dobře.
Sympatické hlavní postavy, které se svou inteligencí dokáží dostat z dosti bezvýchodné situace. Rozhodně bych se nechtěla ocitnout na jejich místě.
Škoda jen, že se dalo lehce určit, kdo za vším stojí.

martineden
22.02.2023 4 z 5

V rámci žánru tedy opravdu napínák. Nemohla jsem se odtrhnout od drásavého tématu, ale na konci už řetěz trochu padal... A trochu mi vadila ta telenovela.

koki.veru
28.01.2023 4 z 5

Na jednu stranu pěkný thriller, zajímavé a originální téma, kniha měla spád a byla plná napětí a překvapivých zvratů. Ale na druhou stranu mi občas připadala až neuvěřitelná, a trochu přitažená za vlasy.

klaraj093
19.01.2023 3 z 5

Četla jsem autorovu první knihu a líbila se mi moc.. Po letech jsem se dostala k této a mám z ní smíšené pocity. Děj byl dobrý, postavy super.. Jen mi tam chybělo to napětí co bylo v knize první.. Tuhle jsem často odkládala a nebylo to takové wow.. Ale čtivá je, určitě za to stojí, není to žádné náročné čtení.

Miška74
13.01.2023 4 z 5

Od tohoto autora to byla moje první knížka a musím říct, že vůbec nelituji, že jsem si ji koupila.
Na začátku jsem přemýšlela, co se může odehrávat na tolika stránkách, když situace je téměř bezvýchodná. A musím říct, že se s tím autor popasoval skvěle. Hlavní hrdinové jsou inteligentní a to se mi líbilo. Mě osobně se zamlouval i popis zbraní a jejich doplňků. Takže pro někoho, kdo má rád zbraně bude knížka určitě zajímavá.
A já si asi půjdu sehnat i další knihu tohoto autora.

Hakate
07.01.2023 3 z 5

Projíždíte pouští. Nečekaně se Vám porouchá auto a vy uvíznete uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Už to je trochu hororová situace, ale když máte v patách reprektive v kilometrové vzdálenosti ještě psychopatického snapera začíná opravdu boj na život na smrt a tato hororová situace se stala manželům Jamesovi a Elle.
Velmi dobře propracovaný thriller plný napětí a akce. Hlavní postavy příjemné, sympatické, inteligentní . Ale bohužel pro mě nebylo překvapením, kdo se skrývá za hledáčkem.
Dobře napsané, svižné tempo celého thrilleru, místy s klidnými pasážemi. Prima oddechovka..

Karin94
30.11.2022 2 z 5

Čo robiť, keď sa vám v strede púšte pokazí auto, vy nemáte na mobile signál, ste bez vody a bez šance na prežitie? Manželom Eversmanovím nezostáva nič iné, ako sa ukrývať za autom v strede púšte s vedomím, že keď sa iba o kúsok pohnú, je po nich. Alebo nie?

Túto knihu som mala na poličke už dlhú dobu. Keďže som autorove ostatné diela zatiaľ nemala možnosť prečítať a teda nemám s čím porovnávať, táto kniha bola za mňa jedna veľká katastrofa a nemám ani chuť sa púšťať do jeho ďalších titulov.

Keď kniha začala, tak som sa hneď na začiatku stratila a nevedela som, kde sa nachádzam. Našťastie vás autor hneď o pár strán ďalej nahodí na správnu koľaj a príbeh naberie dosť napätú atmosféru. Niekedy mi nebolo všetko jedno, napriek tomu dej vo mne vyvolal len chvíľkové zimomriavky, ktoré sa hneď aj stratili a s nimi aj nepríjemný pocit z napätia.

Plusmi tejto knihy boli pasáže, v ktorých sa rozprávanie striedalo raz z pohľadu manželov a potom z pohľadu ostreľovača.
Ďalším menším plusom boli niektoré dosť zaujímavo zakončené kapitoly, pri niektorých ste ani nedýchali, ale na druhej strane boli až odpudivo pridlhé.
Okrem toho autor do deja vsunul aj vtipné scénky, ktoré sa do takejto knihy možno nehodia, ale mne to urobilo naopak pozitívnu náladu v tej trošku napätej atmosfére.

Obrovským mínusom bolo, že niektoré pasáže boli úplne zbytočné a natiahnuté. Spisovateľ dokázal jednu vec natiahnuť aj na 3 kapitoly. Nebudem klamať, že som s knihou naozaj bojovala, aby som ju horko ťažko dočítala.

Kniha bola inak dosť nechutne zvrátená a nebyť teda tých obrovských mínusov, tak by to bolo oveľa lepšie.
Ale aj tak sa mi takýto príbeh vôbec nehodí do knižnej podoby, práve naopak si ho viem predstaviť ako síce dosť nereálny, ale možno aspoň priemerný film. Kniha bola za mňa bohužiaľ podpriemer.

broskev28
10.11.2022 4 z 5

Autorovu prvotinu (?) Není úniku, s níž mnozí uživatelé tuto knihu srovnávají, jsem nečetla, takže jsem nepopsaný list. Thrillery obecně nevyhledávám, ale čtenáři v naší malé knihovně bohužel ano, takže občas, většinou ve slevě zkouším něco vybrat, a potom také přečíst.
Když si odmyslím šílené téma, které tak nějak ke knihám tohoto typu patří, tak jsem mile překvapená. Malé množství postav, svižné dialogy i děj, překvapivě šikovný hrdina a jeho sympatická i chytrá „polovička“, to vše spolu s výstižným popisem Mohavské pouště přispělo k tomu, že jsem knížku slupla jako malinu.
Takže jestli vyhledáváte tento druh literatury, pusťte se do toho – myslím, že nebudete litovat. Já budu knihu Na dostřel našim neohroženým čtenářům určitě doporučovat.

Taylor Adams
americká