Na dně: Příběh jedné anorexie a bulimie

Na dně: Příběh jedné anorexie a bulimie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42326/na-dne-pribeh-jedne-anorexie-a-bulimie-42326.jpg 4 59 8

Autobiografický příběh dívky, která bojovala předlouhý zápas s oběma typy poruch příjmu potravy anorexií a bulímií. Sama tento boj nazývá „procházkou peklem“, označuje tak nekonečné roky, strávené v zajetí přejídání, zvracení, hladovění a polykání všemožných prášků, které jí měly pomoci ještě trochu zhubnout. Přestože byla několikrát hospitalizovaná, léčba nebyla úspěšná, a Marya zhubla až na 25 kg. Příběh je dosti děsivou výpovědí a současně velmi pravdivou výpovědí o životě s anorexií a bulímií.... celý text

KerliDepp
18.04.2024 3 z 5

Autobiografický příběh od této autorky který mě moc nenadchl. Dva umělečtí nevyrovnaní rodiče s dcerou anorektičkou a bulimičkou už od dětství. Autorka podlehla této nemoci velmi brzy a přichází tím o dětství a dospívání. Tohle je velmi smutné. Kniha je napsaná podle vzpomínek, které se spisovatelka snaží očividně nějak poskládat a na konci knihy sama přiznává, že jí to tak úplně nejde. Tudíž je kniha občas zmatečná a někdy přeskakující. Každopádně si nebere servítky a musím říct, že toho dost prožila i přesto, že přišla o klasické dospívání. Drogy, sex už ve 13ti, alkohol, zvracení, umělecký chaos v hlavě, honba za kariérou, porucha osobnosti, lži..

anet8843
21.09.2018 5 z 5

Jedna z nejpozoruhodnějších knih na toto téma, co jsem četla. Když jsem jí před lety četla, tak jsem chvílemi nemohla uvěřit, že to nejsou myšlenky opsané z mého deníku. Surová realita.

Kristina98
02.01.2016 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát,kniha je čtivá a zajímavě napsaná,ocenuji hlavně autorčinu upřímnost

Necromortis
05.05.2015 4 z 5

Četla jsem, docela dost mě to psychicky vzalo... Líbí se mi, jak je autorka upřímná a nebere si servítky, všechno napsala narovinu (např. "ve 12 letech mě zajímalo píchání") Tohle by nejmíň korektor díla dnes vůbec nepustil na stánky, pokud by to nepřepsal na něco velice spisovného a slušného.

Zorka
08.09.2013 4 z 5

Knížku by si rozhodně měly přečíst všechny dospívající dívky, jejich ideálem jsou vyhublé modelky na předních stránkách módních časopisů. Autobiografický příběh popisuje, kam až může dojít strach z "tuku", zároveň odkrývá i ty aspekty anorexie a bulimie, které nejsou až tak známé (např. častá promiskuita bulimiček).

Indilwen
02.09.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih věnujících se tématu poruch příjmu potravy.. Přečetla jsem už několikrát.

petrak
19.07.2012 5 z 5

Tato knížka by měla být povinnou četbou pro všechny ženy a dívky...příběh je zajímavý a čtivý... knihu jsem četla už dvakrát.

Jeník-Jeníče
28.06.2012

Kniha je úžasným svědectvím. Je to srozumitelný pohled do duše dívky, která podlehla bulímii a anorexii.

Jeník.

anorexie poruchy příjmu potravy bulimie

Autorovy knížky

Marya Hornbacher