Na dně

Na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 444 150

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

8211
11.02.2022 5 z 5

perfektní thriller, originální námět, přečetla jsem jedním dechem

ajasin
28.01.2022 3 z 5

Uznávám, že se autorce v této době podařilo něco neuvěřitelného a to vymyslet zajímavou, originální zápletku. Ale u toho to také bohužel končí. Chápu, že je to žánr psaný pro zábavu, ale ta spousta absurdit za hranicí uvěřitelnosti na mne byla moc. A je to škoda. Mohl to být opravdu dobrý thriller.
Musím se ovšem přiznat, že jsem zvědavá, jak to s Gwen bude pokračovat. Takže vypnu mozek a minimálně jedno pokračování si ještě přečtu.

etell
20.01.2022

Za mňa veľmi pútavá kniha, dobre sa čítala. Neboli pasáže, že by som sa nudila. Chvíľami som si hovorila, že toto je už trochu pritiahnuté za vlasy. Snáď také situácie, ani neexistujú v skutočnom svete, ale tha mne stále hovoria, že mám ružové okuliare.

Okrem napínavého príbehu ma zaujal aj vzťah medzi matkou a jej deťmi, spôsob ich fungovania v ťažkých chvíľach. Celkovo téma knihy je zaujímavá a pre mňa nová (zatiaľ som nečítala knihu zaoberajúcu sa manželkou sériového vraha). Nikdy som neuvažovala, ako sa môže cítiť rodina sériového vraha. Nenapadlo mi, akými peripetiami si musia prejsť.

Určite sa pustím aj do pokračovania.

Pavcas76
28.12.2021 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, nebudete chtít odložit. Jako velký fanoušek detektivek musím říct, že takhle dobrou jsem už hodně dlouho nečetla!

Ketrin.TR
08.10.2021 5 z 5

Wow, tak to byla pecka! Po knížce jsem v knihovně sáhla, protože mám ráda, když se děj odehrává u vody. A teda že to bude takhle sakra hluboká a studená voda jsem teda nečekala! Autorka nás seznamuje už na první pohled se zvláštní rodinou bez otce. Postupně odkrývá temnou minulost, která rodinu postihla, a tak úžasně vystihuje strachem a hrůzou protkané dny, až i mě z té knížky bylo úzko. Asi nikdo z nás si nedovede představit jaké to je mít za manžela sadistického vraha. No, díky téhle knížce a úžasnému autorčinu vyprávění už lehce tuším... Knížka mě tak dostala, že jsem do knihovny hned běžela pro další díl, takže vřele doporučuji!

Haduwig
02.09.2021 3 z 5

Námět samotný - tedy to, co se děje po konci procesu s nejbližšími vraha - je docela neokoukaný. Gwen se v tom plácala, jak jen mohla a držela jsem jí palce. Ale jinak to byla nuda. Napínavý je prolog a posledních pár stran, a jinak je to neustálé točení se na místě - nic se neděje, děj se neposouvá, abyste na konci zjistili, že se to ani neuzavře. Dlouho se mi nestalo, že bych se musela do čtení nutit tak dlouho.

A teď jsem zjistila z komentářů, že to má pokračování. Tak to si nechám ujít, děkuju pěkně.

jurass1976
30.08.2021 5 z 5

Příjemné překvapení, fakt napínavá.

Allla9
11.08.2021 5 z 5

Strhující. Čte se moc dobře. Hned jdu na další díl.

Lea007
16.07.2021

Já musím chválit. Takové téma co mě nenechalo knihu odložit. Hned jdu na druhý díl. Né vždy je potřeba aby při čtení tekla po rukou krev

cryingPickle
01.07.2021 2 z 5

No tak toto bolo veľké sklamanie. Celú knihu som si hovoril: "Už sa to musí rozbehnúť", bohužiaľ, nestalo sa. Kniha vás zničí a vysaje z vás všetok život. Taká je to nudička. Ale musím uznať, že aspoň to finále stálo na niečo, nie za moc, ale aspoň za niečo. Žiaľbohu, pokračovanie nebudem čítať.

gigi77
20.06.2021 5 z 5

Dvě parná víkendová odpoledne v příjemném stínu a chládku stromů s tímto kouskem na klíně mně nedovolily ani skočit do bazénu … to už dostatečně vypovídá o čtivosti. Thriller jak má být, doporučuji!

veronika4001
06.05.2021 3 z 5

Hodnotím-li knihu jako celek, pak docházím k závěru, že není tak úplně špatná, nicméně zařadila bych ji k těm, jejichž děj je od počátku očekávatelný a vlastně nic moc se neděje. Kniha mě nenadchla, alespoň ne v tom stupni zaujetí, o kterém bych bez zardění hovořila jako o napětí, vtáhnutí do děje, soucítění s hrdinkou, drama. Myslela jsem si, že děj přesáhne to obvyklé o čem se v thrillerech dočítáme. Stále jsem očekávala dramatičtější záběry, častější posuny, více osob, hustější popis, děj na děj, prostor pro fantazii čtenáře, větší akčnost, dynamiku. Nic z toho nebylo pro napsání knihy uchopeno, až se mi zdá, že se jedná o skicovité a nedotažené dílo.

Terka18
23.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Na začátku jsem měla obavy, protože jsem si knihu prolistovala a zjistila, že má málo kapitol, ale dlouhé. Ovšem to vůbec nevadilo.
To bylo něco, až mi občas běhal mráz po zádech. Gwen jsem fandila.
Thriller naprosto vynikající!!!!

malýčtenář
23.03.2021 5 z 5

Již od začátku kniha zaujme. Čtenář je do děje postupně vtažen a jíž se nemůže odtrhnout. Děsí nas hrůznosti, kterých se člověk může dopustit, ale přesto knihu nemůže opustit. Musíme se dovědět ,jak bude příběh pokračovat.

alexis818
21.03.2021 5 z 5

Skvělé,nutí vás číst a číst a najednou je konec a vy chcete okamžitě druhý díl,na který se moc těším.

Aghatte
21.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Nelíbilo se mi to.
Na jednoho až moc. Neustálé podezírání, neustále stále to samé dokola, slovo trotll už nemůžu ani vidět, samý hnus, paranoia a skutečné nebezpečí... Chudáci děti.
Nevím, ale ti, co je pronásledovali, mi nepřišli o moc lepší než její manžel. Samá nenávist, neúcta k životu, samé sprosté slovo. Ten hecker mi byl podezřelý už od první zmínky.
Nic takového už číst nechci.

xena2711
05.03.2021 4 z 5

Tak jsem hledala sérii na pokračování a myslím, že úkol je splněn. Pěkný akční příběh o manželce a dětech sériového vraha. O jejich životě plném strachu a utíkání před minulostí, za kterou nemohou. Začínám druhý díl a moc se těším. Doporučuji.

oblakaknih
05.03.2021 4 z 5

Když jsem se do knihy Na dně pouštěla, nic moc jsem nečekala. Na knihu jsem neviděla moc recenzí, anotaci jsem také dopodrobna nezkoumala a celkový námět pro mě nebyl nijak převratný.

Tento názor se mě držel ještě nějakou chvíli. Prvních pár stran pro mě bylo dost nudných, příběh působil (až na pár výjimek, samozřejmě) jako popis běžných rodinných záležitostí a já se začala bát, že už se to tak potáhne do konce.

Ovšem pak přišel zlom! Spousta zvratů, napětí, někdy až děsu a hlavně strachu o hlavní postavy knihy.

Nakonec mě tedy námět knihy velmi překvapil, hlavně potom jeho zpracování.

Hlavní hrdinka je neuvěřitelně statečná žena, která pro své děti udělá cokoli. Párkrát mi ale připadalo, že na ně trochu pozapomněla.

Její děti jsou méně výrazné postavy, přesto je na ně pak zaměřena poměrně velká část příběhu. Ta byla za mě asi nejlepší.

Po tom, co jsem se začetla, se kniha četla skvěle! Autorčin styl psaní jsem si oblíbila.

Tato kniha je prvním dílem série. Já jsem po celou dobu čtení přemýšlela, zda se do dalšího vůbec pustím. Příběh mě sice zaujal, ale ne natolik, abych si byla jistá po pár kapitolách. Nakonec mě na další díl navnadila poslední kapitola, ne-li poslední věta. Pokud jste knihu četli, určitě víte, o čem mluvím.

Vážnost situace v knize nenarušuje žádná přehnaná a zbytečná romantika, což je pro mě velké plus.

Nakonec je to jeden z opravdu dobrých thrillerů a já ho můžu moc doporučit. Jsem zvědavá na další díl!

Calibra
05.03.2021 4 z 5

7/21 Jedinou výtku kterou mám je, že na thriller se začalo něco dít až tak v polovině knihy. Námět je určitě originální a myslím, že málokdo přemýšlí o tom, jak se cítí rodina sériového vraha. Mírně otevřený konec dává jasné znamení, že se s Gwen ještě potkáme. ????

Jenny46
08.02.2021 5 z 5

Od knihy se nedalo odtrhnout - zajímavá zápletka, výborná atmosféra a napětí. Gwen opravdu máma bojovnice ten strach a beznaděj , hledání bezpečí nedokáži si představit...
Opravdu akční příběh, který stojí za přečtení a těším se na další díly.