Na dně

Na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 444 150

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

Adhara
07.02.2021 4 z 5

Už som sa síce v beletrii párkrát stretla s tým, ako nič netušiaca manželka zistila, že jej manžel je úchylák a vrah, ale dej spravidla končil jeho porazením. Tu však zatknutím príbeh iba začína, čo vytvára pomerne svieži motív s mnohými vetvami. Jednou líniou je ostražitosť a obrana, druhou dopad na psychiku nevinnej rodiny z rozličných hľadísk, treťou dopad na spoločnosť. Autorka vytvorila dobrú atmosféru života v neustálom napätí, neustálej úzkosti. Mám rada, keď je triler aj hlbšou psychologickou sondou. Tu sa to podarilo. Zvlášť v súvislosti s neošúchaným námetom. Problémom je rozuzlenie. Spáchala to osoba, ktorú som podozrievala ako úplne prvú. A potom, vzhľadom na to, že mi jej vina pripadala až príliš priehľadná, som začala podozrievať niekoho úplne iného.

MishkaPlacha
05.02.2021 5 z 5

Výborné čtení a hned jdu na další díly! Doporučuju všem, co mají rádi akci a neotřelé příběhy.

harena
20.12.2020 4 z 5

Téměř celá kniha je monologem hlavní hrdinky Gwen, která je bývalou manželkou sériového vraha. Prchá před rozzuřenými příbuznými zavražděných dívek a před internetovými trolly, kteří vyhrožují i jejím dětem. Stále utíká a plánuje další útěky a díky krátkým větám jde příběh rychle dopředu. Ke konci se trošku zamotá a před Gwen je těžké rozhodnutí, komu věřit může a kdo je nepřítel. Rozhodně má příběh spád. Pokračování v dalším díle.

Tobík
19.12.2020 3 z 5

Napínavé čtení to bylo, ale připadalo mi to takové ploché. Akce, útěky, atd., to by bylo v pořádku, ale ta Gina, neboli Gwen mi šla docela na nervy. Nechce se mi věřit, že by se tak ženská chovala, ale co já vím. Myslím, že za chvíli nebudu vědět, o čem kniha byla.

Jukulinka
14.12.2020 5 z 5

Opravdu strhující , napínavé , nečekané rozuzlení až v závěru.

magic11
12.11.2020 5 z 5

Za mě hustýýý. Fandila jsem Gině/Gwen a moc jsem se o ni bála, aby to zvládla. Byla to rychlovka, zvládla jsem knížku za necelé dva dny, protože mě to fakt hodně bavilo. Jdu hledat další knihy autorky.

michaelaaa5
03.11.2020 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh z pohledu manželky odsouzeného vraha. Doporučuji tento psychothriller přečíst.

Gabusza
15.10.2020 5 z 5

Je skvělá. Od začátku do konce napínavá. Rozhodně doporučuju a chystám se na další pokračování.

verca0794
14.10.2020 5 z 5

Super čtení, napínavé, nečekané, akční.... Za mě trefa do další skvělé autorky. Podobný styl jako Marsons a Cooper. Musím přečíst i další její knihy a hlavně další díly téhle série!!!

trudoš
13.10.2020 3 z 5

Rachel Caine vsadila na silnou hrdinku po vzoru Sáry Connorové či Laurie Strodeové a v tomhle ohledu funguje thriller dokonale. Především pak v poslední třetině, kdy čtenář pro příval událostí pomalu přestává dýchat. Jenže - zatímco první dvě jmenované dámy mají pro své paranoidní chování patřičný důvod, u postavy Giny Royalové jsem uvěřitelnou legendu postrádal. Něco jiného by bylo, kdyby ji manžel léta týral, nebo by si alespoň jednou prošla jeho vražedným dováděním - ale tím jediným nebezpečím, se kterým kdy Gina bojovala, byli zamindrákovaní tro(t)llové, toužící po pomstě. Chladnokrevní zabijáci, co dokolečka ožívají, nebo vražední roboti cestující časem to zkrátka nejsou. Přesto vyprávění nemohu upřít drajv, který eskaluje v adrenalinovém finále. Uznávám, že tohle jedna z těch knih, kde ani tak nejde o propracované charaktery nebo reálný vývoj, jako spíš o způsob, jakým autorka děj graduje. A ve finále spokojenost, pokračováním určitě nepohrdnu, dostane-li se mi někdy do rukou.

playada
04.10.2020 4 z 5

Kniha je napínavá, nicméně musím zkonstatovat, že se mi nelíbí rozuzlení...

ddkk
21.09.2020 4 z 5

Zajímavý psychothriller, napínavý, neotřelý, překvapivý.

Hlavní hrdinka, manželka psychopatického sériového vraha, se chová tak, že jsem jí po celou dobu držela palce. A taky jsem ji chápala - její hlavní, a asi jediná motivace, byly její děti a to se pochopit dá. A taky se dá pochopit to, že po tolika příšerných zkušenostech chybělo málo a začala skutečně trpět stihomamem. Jak se nakonec ukázalo, oprávněně...

Určitě se pustím do dalších dílů, autorka si po všech těch překvapeních na konci knihy nechala otevřená vrátka k pokračování.

Trošičku (ale opravdu jen trošičku) mi vadilo pár nelogičností v příběhu, takže ode mne čtyři hvězdičky a doporučení.

Janaves
14.09.2020 5 z 5

Mě se to líbilo.Je pravda,že začátek byl akční,super se to rozjelo,ale potom se to trochu táhlo.Ale i tak dávám 5* a večer začínám čist pokračování Ve víru ????

RADOST
20.08.2020 5 z 5

Napínavé, akční a nervy drásající psychodrama o životě rodiny odhaleného a uvězněného sériového vraha. Kdo je tady největší obětí? A jak bychom se my sami chovali k hlavním aktérům příběhu? Kniha poskytne nejen dobrou četbu a napětí, ale i náměty k přemýšlení. Protože je těžké uvěřit, je těžké důvěřovat, je těžké pochopit. Je lehké nechat se strhnout veřejným míněním i "idoly" všeho druhu. Doporučuji.

hanzmb
18.08.2020 5 z 5

Když se na začátku tisíciletí objevila série o správkyni počasí, byla to bomba. Dodnes nevím, proč Triton vydal jen 4 díly z 9. Upíři už byla nuda. Zvládl jsem 1 díl. V životě bych nečekal, že autorka fantasy/hororu dokáže stvořit tak fantastický psychothriller. Relativně otřepané téma ženy bránící své děti dokázala popsat s potřebnou dávkou napětí po celou knihu. Bez hluchých míst. To se vidí málokdy. Na rozdíl od většiny podobných knih neuspěchala ani závěr a neudělala z toho americký béčkový film (jako např. Šelma). Takže se můžeme těšit na minimálně další 3 pokračování. Snad to vydavatelství zase neusekne.

Fixa08
17.08.2020 1 z 5

Tohle byla strašná nuda, nic tak hroznýho už jsem dlouho nečetla.

Evaho73
01.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Nie som odborníčka na thrillery, ale po ich prečítaní sa riadim svojimi bezprostrednými pocitmi, a pri tomto príbehu mi to všetko prišlo až prilíš "pritiahnuté za vlasy".
Som zástancom skôr reálnejších príbehov, aj keď možno nie sú tak prehnane vyšpičkované do extrémov, ale pripadajú mi uveriteľnejšie.
Tu som si pri čítaní stále kládla otázky typu: "Akú prácu asi vykonávala, aby dokázala uživiť rodinu a financovať tie roky na úteku, zmeny identít, čo si reálne neviem dosť dobré predstaviť aj keď tam bolo akože to dedičstvo... Kde brala čas popri tom všetkom na strelnicu, beh, nočné nácviky.... Ona snáď nebola ani človek !?
Za mňa úplne nereálna síce napínavá, ale uznávam celkom čitateľský atraktívna rozprávka pre dospelákov.

Česneksmedem
27.07.2020 5 z 5

Tohle by se vám mělo líbit. Nevidím jeden jediný důvod, proč by tomu tak nemělo být. Dokonce bych to dal na úroveň knih Chrise Cartera nebo Angely Marsons. Je to fakt skvělá pakárna!!!
Na závěr ještě jedno moudro: Věřila jsem těm špatným lidem a odstrkávala ty, kterým jsem věřit měla. To se nám stává často, že?

RonnieDanko
26.07.2020 3 z 5

Do této knih jsem se pustila proto, že jsem autorku až doposud znala spíše jako autorku young adult literatury a byla jsem zvědavá, jak se jí bude dařit v tomto žánru. Autorka zvolila velmi originální námět, ale to na čtivosti bohužel nepřidalo. Knihu jsem četla dlouho, chvílemi jsem se musela do čtení nutit, to pravé napětí přišlo až ke konci, možná hlavně proto dám autorce šanci ještě v druhé knize z této série a uvidíme.

Bubuš
26.07.2020 5 z 5

Wow, hned se vrhám na další díl. Nedalo se odtrhnout...