Na dně

Na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392641/bmid_na-dne-DeC-392641.jpg 4 444 150

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Když je ale kvůli automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, ze kterého se vyklube sériový vrah, musí se Gina stát Gwen Proctorovou – mámou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Přestože ji pořád pronásledují internetoví trollové, kteří si myslí, že měla se zločiny svého manžela něco společného, má Gwen konečně pocit, že jsou její děti v bezpečí. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo – a z až příliš dobře známé adresy začnou chodit výhružné dopisy... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Stillhouse Lake , 2017

Pavlína2019
08.02.2023 5 z 5

Výborná kniha!

Pravý thriller, jak má být - ne jak některé, které se tak jen tváří.

Nedá se přestat číst, moc pěkně a zajímavě napsané, napínavé až do úplného konce.

Jsem ráda, že jsem knihu objevila.

A doufám, že pochvaly čtenářů paní autorka "tam někde, kde nyní je" najde a potěší ji....

Určitě všem doporučuji!

Madelisi
01.11.2022 4 z 5

Thriller, ve kterém podezříváme z nekalosti kde koho. Jenom ten pravý uniká z radaru, dokud ho autorka neodhalí.
Autorka čtenáře dobře vede. Není zde ani jedno hluché místo. Jednou větou sdělí celý odstavec. Během čtení jsem byla v napětí jako Gwen. Skvěle podané pocity.
Gwen/Gina se mi moc líbila. Za čtyři roky se velmi změnila. Mel je nevýslovná zrůda a slizoun, jakého jsem dlouho v knihách nepotkala. Sam a Javi vypadají jako milí chlapíci. Jen u toho druhého mi přijde jeho příběh nedořešen. Jeden odstavec by v pohodě stačil a byla bych spokojená.
Na dně je pouze začátek série, kterou jsem objevila díky čtenářské výzvě. Základní příběh se uzavře, nicméně dostaneme vodítko, o čem je pokračování.

.berenika.
25.10.2022 5 z 5

- příběh o útěku před minulostí, dvojím životě
- charakter postav a jejich minulost byla možná až moc rychle odhalena
- stále vás to táhne dál a dál, jste neustále ve středu a podezříváte všechny, stejně jako Gwen

petrsema
22.10.2022 1 z 5

Předvídatelné, naivní...ani thriller, ani detektivka..červená knihovna zabalená do neustále se opakujících vět jak máma miluje své děti...nechápu zdejší vysoké hodnocení ...

moudivlacek
18.09.2022 5 z 5

Na začátku knihy se pořádně nadechněte, neboť teprve na konci pořádně vydechnete, budou se vám klepat ruce a budete vědět, že tím to neskončilo...
Plno lidí se zajímá o samotné oběti, o příbuzné obětí. Autorka se zaměřila na nevinné příbuzné sériového vraha. Jeho rodinu. Jenže lidi kolem toto nerozlišují, a tak manželka Gina manžela vraha Mela se svými dětmi dcerou a synem musejí neustále prchat, měnit identity, teď jsou na místě v domě u jezera a přemýšlejí, že by zde mohli najít klid a bezpečí. Jenže... Najednou jsou tu nové mrtvoly, Gina nyní Gwen je opět podezřelá a její děti v ohrožení. A její bývalý manžel Mel tahá z dáli za provázky příběhu...
Drsné, pro mě reálně výstižné a o to víc děsivé. Žaludek na vodě, jak lidé hluboce zranění či ze strachu dokáží zraňovat. A co víc, vždy se najde nějaký ten psychopat, který Mela obdivuje... Knihu doporučuji těm, kdo zvládnou brutální realitu psychothrillerů.

Lena78537
31.08.2022 5 z 5

Skvělé, strhující, překvapivé a napínavé až do poslední stránky. Jsem zvědavá na další díl.

Anitram22
27.08.2022 4 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci knižní výzvy. Začátek mi přišel krapet zdlouhavý, samá paranoia a podezíravost hlavní hrdinky. Pak se děj konečně začal rozjíždět a zakončil pro mne ve velmi rychlém tempu. Každopádně napětí a překvapení nechybělo.

twiggynka
25.08.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když ten konec mohl být malinko rozvinutější. Každopádně si přečtu i další díly.

anája
22.08.2022 5 z 5

Vyborne napsané. Nedalo se odložit. Další díl graduje.

vivula
05.08.2022 2 z 5

Hodnotím s odstupem dvou knih a zjišťuju, že jediné co se mi vybavuje je jen neustálá paranoia hlavní postavy. Chápu, že se bála, ale chvílema na mě působila spíš jak válečná veteránka a ne matka chránící své děti…
Uvidíme co další díl. Zatím se mi do něj nechce, ale co není, může být.

nicoolka25
30.07.2022 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Přečteno jedním dechem.

renne
14.07.2022 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Napětí které postupně graduje. Hned jdu na další díl

Gibis
19.06.2022 5 z 5

Skvělé, strhující čtení, opět jsem měla problém knihu odložit. Gwen a jejím dětem jsem moc držela palce a byla jsem hodně zvědavá, jak tohle může dopadnout a jestli je vůbec nějaká cesta z tohohle pekla ven. Spolu s ní jsem se stávala paranoidní a v duchu ji nabádala, aby nevěřila vůbec nikomu.
Teprve s poslední stránkou a jejím částečně otevřeným koncem jsem zjistila, že se jedná o sérii, čehož jsem si předtím nevšimla. Těším se na pokračování!

Lexie321
30.05.2022 5 z 5

Kniha bola skvelá. Neustále bolo cítiť napätie vďaka Gweninej paranoidnej povahe a nechýbala ani akcia. Gwen je úžasná hlavná postava a určite budem v sérii pokračovať.

izinkaVENDULKA
15.05.2022 5 z 5

Knihu jsem si dala do čtenářské výzvy, jinak bych ji tak rychle nepřečetl. Chtěla jsem se do ní ale někdy pustit. Díky výzvě to bylo mnohem dřív a nakonec jsem ráda. Kniha napínavá, nešla odložit. Gwen mi byla sympatická. Chvílemi jsem si říkala jestli není až moc paranoidní....Ukázalo se nakonec že to bylo oprávněně. Rozhodně si celou sérii přečtu.

hanap
14.05.2022 5 z 5

Výborně napsaný triller, dramatický od začátku až do konce. Moje typy se nepovedly. O to víc jsem spokojená.

Deia
25.04.2022 4 z 5

Môžem povedať, že knihu som prečítala jedným dychom. Námet mi prišiel veľmi nápaditý, aj keď spočiatku som si myslela, že Gwen (predtým Gina) je prehnane paranoidná a že takéto prenasledovanie by sa určite nekonalo. Ale postupne som jej správanie, postupy a opatrenia začínala chápať. Síce trvalo celkom dlho, kým sa v príbehu objavila mŕtvola, ale aj mierne nezáživný začiatok sa mi čítal dobre. No a po mŕtvole som sa už naozaj nemohla odtrhnúť. Bola som veľmi zvedavá, ako to celé dopadne, takisto tam pribúdali zvraty, ktoré som vážne nečakala (teda niektoré trochu áno :D). Postavy sa podľa mňa správali reálne, Gwen a aj jej deti som si obľúbila. Záver bol možno miestami trochu pritiahnutý za vlasy, ale páčil sa mi. Akurát na konci som zistila, že je to prvá časť série, myslela som si, že sa jedná o samostatnú knihu, takže teraz dúfam, že v slovenčine čoskoro vyjde aj druhá časť :D. Ináč je to príjemná, napínavá jednohubka, ktorá mi naozaj sadla.

Mayaotzin
07.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo super, téma veskrze originální. Část příběhu mi začla připomínat seriál Stoupenci zla. Závěr byl skvěle napjatý, určitě sáhnu po dalším díle.

JankaV80
04.03.2022 5 z 5

Přidávám se k těm, kterým se kniha líbila, nemohli se od této knihy s originální zápletkou odtrhnout a zhltli ji jedním dechem. Mně se líbily všechny postavy, až na Melvina (ten je vykreslený dost nechutně, ale tak to má být, když je sériový vrah). Překvapení, kdo z lidí okolo Gwen je na její straně a kdo ve skutečnosti stojí proti ní (tedy po boku manžela) se konalo. Tipovala jsem jiné postavy.
Těším se na druhý díl (doufám, že napětí nepoleví), ten by měl mít po "zocelení" Gwen a útěku jejího manžela z vězení grády.

milosko_b
16.02.2022 4 z 5

Mal som čo robiť aby som knihu dočítal.. prvá tretina knihy,hoci dobre písaná bola jednoducho o ničom..130 strán (v čítačke) by som zhrnul asi na jednu,Max. 2 strany..ale keď sa to rozbehlo,tak už to šlo tak, že sa nedalo prestať čítať..ale za ten pomalý rozbeh dám jednu hviezdičku dolu