Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1755 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Bonbonierka
27.01.2020 4 z 5

Krasna vtipna poutava kniha o vztazich, pekne zpracovano, k tehle knize jsem se rada opetovne vratila, pro me spise oddechovka...

Martina410
25.01.2020 4 z 5

Kniha byla vtipna, napinava, ctiva, zabavna, ale obcas mi prisla az moc prehnana, trochu mi vadily snobske postavy a predvidatelny zaver.

veronna
18.01.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která se mi opravdu líbila. Do děje jsem byla vtažena od samého začátku, těšila jsem se na další řádky a jsem ráda, že kniha skončila tak, jak skončila.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si naplno užila. Autorka umí skvěle rozebrat mezilidské vztahy i psychologii svých postav...A je to podané takovým způsobem , že musíte číst dál.Tato kniha se autorce povedla.

CelaPeta
10.01.2020 3 z 5

Asi jsem čekala malinko víc, ale hezky se to četlo a až do konce člověk doufá, že to dopadne.... :-)

martinkaLLL
02.01.2020 3 z 5

Super knížka. Dost i na zamyšlení. Jen ten konec byl na mě moc zkrácený anebo by to chtělo další pokračování a víc ten konec rozvést. Ráda bych si přečetla o tom jak se dají dohromady.

Marta08
02.01.2020 4 z 5

Autorka nejspíš nikdy nebude patřit k mým oblíbeným, protože její styl psaní mi moc nesedí. Byla jsem však mile překvapená, jak dobře se mi kniha četla. Rozhodně je o třídu výš než Poslední výročí. Ze začátku se kniha celkem táhla, ale vzbudila ve mně zvědavost a chtěla jsem vědět jak to celé dopadne - vrátí se Alici paměť? Rozvede se a bude žít s jiným mužem, nebo se s manželem Nickem dají opět dohromady a vytvoří spokojenou rodinu?

Veronika33
26.12.2019 4 z 5

Podľa popisu som si myslela, že dej knihy bude trocha drhnúť a bude mať hluché miesta. Opak bol pravdou príbeh bol pútavý, postavy sympatické. Knihu som si užila a teším sa na ďalšie diela autorky.

Ani832
26.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Pro mě hned po Sedmilhářkách nejlepší kniha od Moriarty. Příběh se postupně rozuzlovává, až pomalu začínáte chápat, co všechno se v těch deseti letech, které si Alice nepamatuje, stalo. Nemám tomu co vytknout, originální, knížka určitě stojí za přečtení.

katerina2660
17.12.2019 2 z 5

Nedočetla jsem... téma knihy mi přijde naprosto super.... ale... přečetla jsem asi 100 stran a dál už nevím proč bych měla.. je to roztahané, rozvleklé a to já prostě nemám ráda... několik stránek než vytáhne doklad z peněženky, než se podívá do zrcadla... škoda. Námět se mi moc líbí, ale ne styl tohoto psaní... Bohužel.

Cher
11.12.2019 3 z 5

Trochu jsem z knihy zklamaná. Ze začátku to bylo velmi zajímavé, někdy až napínavé. Pak se děj spíše táhnul. I mi, po dlouhé době, trvalo než jsme knihu dočetla.

Doubravka1975
29.11.2019 5 z 5

Skvěle zpracovaný příběh o tom jak dnešní ženy jsou emancipované. Musí být vše dokonalé, ony a všechno okolo, všechno se musí stíhat a zvládat. Manžel musí vydělávat hodně peněz, aby žena se mohla tomu všemu věnovat, ale všechen čas tráví vyděláváním peněz a je nenápadně vyřazen z provozu rodiny. A pak jako v případě Alice stačí pád a úder do hlavy a jsme pěkně na začátku a nestačíme se divit co se to s námi všemi stalo....Super !!!

pastelka53
21.11.2019 4 z 5

Všichni se věkem měníme, utváříme si názory a postoje. Pro Alici byla ta rána do hlavy jako požehnání z nebes. Vytvořila si tím kombinaci svého současného i minulého já, vytvořila si bytost z obou "světů".
Z počátku se kniha až příliš táhla, děj neubíhal, ale i tak ve čtenáři zůstane to semínko zvědavosti -
Vrátí se jí paměť a bude zase vše při starém, rozvede se a bude žít s jiným mužem než s Nickem? Nebo se dají zase dohromady a vytvoří opět tu spokojenou rodinu jako kdysi?
Epilog mě nezklamal, byl pro mě happy endem!

veromat
19.11.2019 5 z 5

Knížka mě zaujala, doporučuji.

Adelaki
16.11.2019 4 z 5

Moje druha kniha od autorky, po Manzelove tajemstvi, nemohu se rozhodnout ktera se mi libila vic. Kniha je hodne originalni a cetla se dobre, jen mozna zacatek byl trochu moc zdlouhavy. A jako vzdy epilog byl skvely, tesim se na dalsi knihu od autorky :)

kap66
05.11.2019 4 z 5

Po Sedmilhářkách a Manželově tajemství má oblíbená autorka, ale ajaj, román pro ženy? Opravdu ne detektivka? S krajní nedůvěrou se do ní pouštím…
Nakonec jsem ale s uspokojením dočetla, protože:
- byla to přece jen tak trochu detektivka (ačkoliv jsem si odhalení pravdy až tak nepřála)
- opět to bylo vtipné
- zase ve mně autorka vyvolala emoce
- už potřetí jsem se přesvědčila, že umí ženám nahlédnout do hlavy
Četba mě bavila, takže odříznu pouhou jednu hvězdičku za to, že:
- autorka nechávala Alici účelově zatajovat ztrátu paměti před známými, aby to bylo zajímavější
- kdyby byl Alicin charakter gumou ohraničenou roky 1998 a 2008, hrozila by prasknutím; nevěřím tak odlišným podobám jednoho člověka
Liane Moriarty je autorkou dobré odpočinkové literatury, kterou někdy potřebuji.

VeronikaAug
22.10.2019 4 z 5

Příběh určitě k zamyšlení. Taky mě kolikrát napadne, jak mě přibývající roky a zodpovědnost mění a že by se člověk měl zamyslet nad tím, jestli je to vždycky k lepšímu. V příběhu nebylo nic nepřirozeně šokujicicho, bylo to uvěřitelné a nenásilné. Víc napínavé a dechberouci bylo podle mě Manželovo tajemství, které se mi líbilo o fous víc. Jsou to ale rozdílné příběhy a neměly by se srovnávat. Jsem ráda, že skoro všechno nakonec dopadlo jak nejlíp mohlo a že autorka nepřinesla moc "povinných" obeti, kdy se půlka hlavních hrdinů nedozije epilogu, aby to jakože pořádně dojalo a dokazalo, že život není pohádka. Já mám ráda happy endy a v "Na co Alice zapomněla" je jich naservirovanych hned několik (kromě Frannie). Jinak bylo v knize spousta lehce vtipných momentů a na druhou stranu i slza mi ukapla.

Vlajdula
17.10.2019 5 z 5

Ráda se k ní vracím. Velmi bavila.

Anyzz
17.10.2019 4 z 5

Klasická Liane Moriarty! Všechny její knížky mají jedno společné. A tím je začátek. Zdlouhavý, utahaný začátek, kdy přemýšlíte, jestli knihu odložit nebo jí dát ještě šanci. V tomto okamžiku vás zastavím! Ač se vám mohou zdát první stránky nezáživné, nudné nebo dokonce nesrozumitlené, dejte Liane šanci a věřte, že nebudete litovat. Po fádním úvodu přichází na scénu opravdová Liane s dokonalým vypravěčským stylem, propracovanými postavami, které vás svou osobitostí vtáhnou do děje, ani se nenadějete. A najednou hltáte stránku po stránce a nemůžete se otrhnout. Alice před 10 lety si zamilujete a bojujete za dobrý konec s Nickem, za to, aby zůstala starou dobrou Alici, kterou bývala. Zamilujete si její děti, jejich povahové rysy. Energického Toma, který své rodiče neustále zahrnuje záplavou otázek, na niž neznají odpověď. Tajemnou Madison, o které víte tak málo, ale přesto si ji oblíbíte a soucítíte s každým jejím krokem, rozhodnutím, pocity. Okouzlující Olivii, která v mé fantazii vypadá přesně jako (snad jednou) moje vlastní budoucí dítě - ten malý upřímný, nadaný, roztomilý andílek se srdcem na pravém místě. A konec knihy? Ne jedenkrát mě dojal k slzám, ne jedenkrát mě přivedl k zamyšlení, ne jedenkrát jsem ztratila slova, protože takové vyvrcholení příběhu prostě nečekáte (např. u knihy Manželovo tajemství). Její knihy vás chytnou. Pohltí. A nepustí. Taková je Liane...

Čtyři hvězdičky dávám jenom proto, že mě u každé autorčiny knihy odradí vždy již zmíněný, zdlouhavý začátek. Díky bohu mě nikdy neodradil natolik, že bych její knihu odložila. Ochudila bych se tak o skvělý příběh. Už se těším na další setkání!

petra3242
12.10.2019 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, byla čtivě napsaná. Alici jsem si oblíbila a přála jsem si, aby se s Nickem zase udobřili. Při čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal můj život, kdybych se vrátila o 10 let zpět. Líbilo se mi, že Alice si nechala část svého zkušenějšího já a občas pustila ke slovu i své mladší já. Tak bychom to měli mít všichni. Tahle kniha, byť to někomu může připadat zvláštní, je pro mě velkou inspirací.

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty