Na Chodsku od jara do zimy

Na Chodsku od jara do zimy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231187/bmid_na-chodsku-od-jara-do-zimy-231187.jpg 5 3 1

mol378
02.05.2020 5 z 5

Velmi podařený výbor z děl J. Š. Baara, který mě díky věrným ilustracím A. Kašpara vtáhl v dětství dokonale do života pod Šumavou a umožnil vlastně v pozdějším věku přístup k jeho chodské trilogii, protože co si budeme říkat, tahle literatura se dá s potěšením číst až ve zralém věku. Tato kniha ovšem je udělána citlivě tak, aby i teenager byl schopen pochopit, v čem spočívá její kouzlo. Daleko lepší než Hanýžka a Martínek, dává daleko větší smysl, protože není prvoplánově osekaná jen pro dítka, která stejně ve věku do deseti let nebaví, protože zábavy pasáčků jsou jim dnes už na hony vzdáleny. Ale Na Chodsku od jara do zimy je pro dospělé. Nikdy jsem bohužel v Klenčí nebyla (nutno napravit!), ale díky téhle knize mám celý život pocit, že to tam důvěrně znám. Opravdu moc doporučuji těm, kteří nečtou jen pro zabití dlouhé chvíle a nepotřebují si na povídačkách, produkovaných ve velkém, podle kterých by se dal točit kterýkoli nekonečný televizní seriál, potvrzovat, že jo, takhle to v životě chodí, že život je jen zábava, prestižní zaměstnání a sex. Není.

Jindřich Šimon Baar
česká, 1869 - 1925