Na březích švestkového potoka

Na březích švestkového potoka https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70350/bmid_na-brezich-svestkoveho-potoka-dFp-70350.jpg 5 33 10

Máte rádi poutavá večerní vyprávění? v téhle knížce jich najdete spoustu. Některé z vás jistě potěší, že se v nich opět setkáte s Laurou, s jejími sestřičkami a rodiči....

Pro děti a mládež
Vydáno: , Svoboda

On the banks of plum creek

vikaa
11.04.2023 5 z 5

Knížka, ke které se ráda vracím. Knížka, která mě vždycky zahřeje u srdce. Škoda, že v tomto překladu a s těmito ilsutracemi nevyšly i další díly.

MedvídekPanda
07.05.2021 5 z 5

Ráda bych přečetla i tu poslední knihu. Nevíte někdo jestli je v češtině?

kamibe
13.02.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem na tyhle knížky na tyhle knížky narazila. Tento díl byl pro mne snad ještě poutavější než předchozí. Líčení kobylkové pohromy, kterou si my tady u nás vůbec neumíme představit! Co sil je stálo udržet se při opakovaném řádění blizardu! Jak si uměli poradit v každé situaci, a i když to kolikrát vypadalo beznadějně, vždycky šel život dál a uměli se při tom i pobavit. Líbilo se mi maminčino vyprávění s tabulkou, když čekaly na tatínka a měly o něj strach, který si samozřejmě navzájem nepřiznávaly. Je to opravdu velmi milé čtení a je opravdu škoda, že u nás nejsou k mání další díly.

Olafa
14.05.2019 5 z 5

naprosto kouzelná série, jdu shánět zbylé díly v originále

Nielada
26.11.2017 5 z 5

Druhý díl nás bavil opět moc a moc, snad ještě víc než první. Škoda, že jich není více.

sadlo
06.08.2016 5 z 5

Také mne mrzí, že nevyšlo více dílů, pro americké děti tyto knihy byly /asi již nejsou/ oblíbené jako náš Kája Mařík.Nebo Pipi Dlouhá Punčocha pro švédské čtenáře.

LilianaFalcon
06.03.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem dostala ve druhé třídě základky za vzorné plnění svých povinností a vynikající práci. Paní učitelka se už v té době nemohla strefit lépe ;-) Jedna z prvních knížek, které jsem četla a která mě přivedla k mému bookoholismu ;-)

jaja1989
16.04.2015 5 z 5

knizka meho detstvi

Neverdin
18.01.2015 5 z 5

Stejně krásná jako první díl. Přidávám se k lítosti, že nevyšlo víc knih od této autorky. Stejně tak, mě mrzí, že tyto knihy znovu nevydal žádný vydavatel, protože jsou opravdu skvělé. Snad si jich někdo všimne a znovu je vydá (a snad i jejich další díly).

Market = )
04.09.2014 4 z 5

Pořád tak roztomilý, jak jsem si pamatovala z dětství :-). Jen mě mrzí, že u nás nevyšlo víc knížek z týhle série, v Americe jich bylo snad 9 nebo kolik... :-(

Laura Ingalls Wilder
americká, 1867 - 1957
1992  93%Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány
1997  96%Na březích švestkového potoka
2001  60%Domček v prérii
2022  82%Malý dům ve Velkém lese

Kniha Na březích švestkového potoka je v