Legendy v exilu

V New Yorku existují čtvrti obývané nejrůznějšími komunitami - od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu. Vraždu, která může zničit celou mytickou komunitu. Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až do smrti. V této knize najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22161/legendy-v-exilu-Yz9-22161.jpg 4.4256

Mýty 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Netopejr

Fables: Legends in exile, 2003

Kniha Legendy v exilu

majc
25.12.2020

Brácha do mě dlouho hustil, abych si tenhle komiks přečetla. Nejsem zrovna komiksová, takže se mi úplně nechtělo. Mám však zrovna rozectenou hrozně tlustou knihu a potřebovala jsem si trochu oddychnout, tak jsem Mýty otevřela a zhltla je během odpoledne. Tak jsem se do toho zacetla, že jsem zapomněla na kávu, která vedle mě smutně zchladla. Komiks je to peckovni. Pohádkové postavy v moderním světě, Sněhurka je prostě hustá, i když její pohádkovou verzi jsem nikdy neměla ráda zrovna a pan Vlk, na něj mi slova nestačí. Určitě nezůstanu jen u tohohle prvního dílu. A upřímně mi bylo líto Pinocchia :D

Eillen
04.11.2020

Ke komiksu jsem se dostala díky sérii Mezi řádky a nelituji.
Výhodou je, že člověk zná postavy. Přesto ho překvapí jejich charakter, kterému se za léta v exilu a po všech životních útrapách nedá divit.

Jediné, co mi nesedlo, byl překlad zkrácené verze Sněhurčina jména. Je to ženská a tak bych Snow raději přeložila třeba Snížko než Sněhu, jak v komiksu bylo. Ale chápu, že je to o další písmeno delší a v bublinách by to pak nemuselo sedět...

A Pinocchia je mi sice líto, ale po jeho přiznání jsem vybuchla smíchy.

Desmond04
11.10.2020

Naprostý skvost. S Mýty jsem se setkal poprvé asi pět let zpátky při hraní fantastické videohry The Wolf Among Us. Ke čtení předlohy jsem ale přistoupil až nyní a ničeho nelituji. Mýty jsou výjimečný komiks. Samotná podstata světa dělá dílu tu nejlepší službu. U mnoha komiksů člověk zprvu zmateně pobíhá a trvá mu delší dobu, než si zapamatuje všechny postavy s jejich charakteristickými vlastnostmi. Zde máte jasno hned na prvních stránkách. Sněhurka, Růženka, Vlk...jo to jsou moji staří hrdinové, ty znám. No jsou sice jiní, než jak si je pamatujeme, ale ona jinakost je ve znamení neskutečné brilantnosti a SWAGu.

Čtenář si hned zvykne, že Zlý Vlk je vlastně hodný a Růženka je taková typická pubertální rajda. Příběh by vlastně ani nepotřeboval žádné napětí či zápletku, mě by jen bavilo sledovat jak chodí Sněhurka nakupovat jablka nebo jak jsou "její" trpaslíci členy nějakého drogového kartelu. Ale kde že! Už první díl má kvalitní příběh a velmi překvapivé momenty. Vysoce kvituji i skvělou dekektivní složku, kterou Wolfi předvede na závěrečných stranách. Tohle sedne každému. Bravo

kikikrat
24.06.2020

Tenhle komiks mě na začátku polapil a já nemohla přestat číst. Bylo to výborné. Svět pohádek trochu jinak, trochu více drsný... Jo a ty ilustrace jsou skvělé.

Atlantis
28.05.2020

O Mýtech jsem věděl, ale až teď se mi dostal první díl do rukou. A byl jsem příjemně překvapen. Legendy v exilu mají v sobě několik originálních nápadů (Kráska a Zvíře, Pinocchio...), kresba je krásně detailní, i když možná trochu staromilská. Zklamal mě závěr, proto o hvězdu méně, ale určitě mě neodradil od dalších dílů.

Yokolobuna
25.04.2020

Uff, tak on ten nápad koupit bez čtení byť jediného dílu (skoro) celou sérii asi nebyl úplně pitomý. Již mé první setkání se světem Mýtů v podobě videohry The Wolf Among Us dopadlo dobře a já si tehdy Bigbyho moc oblíbil. Jaká radost, že v Legendách v exilu je to stejný cynický sympaťák s ukrytým dobrým srdcem.

Premisa pohádkových bytostí, vypuzených ze svých magických světů uzurpátory do nám důvěrně známých kulis Země, je neskutečně atraktivní a nabízí spoustu možností k vyřádění. Willingham to vše navíc uchopil za správný konec a servíruje nám tak postavy s na svůj původ dost dospělými bolístkami (chuděra nadržený Pinocchio :)).

Legendy v exilu působí jako takový parádní rozjezd a odrazový můstek pro další příběhy. Záhada zavražděné Růženky hned čtenáře utvrdí v tom, že tady nebude všechno ve stylu "Šťastně až na vždy" a kroky Zlého Vlka jakožto hlavního vyšetřovatele je radost sledovat.

Mýty se i přes na můj vkus možná trochu příliš tlumené barvy mohou pochlubit pěknou kresbou, na rozdíl od některé konkurence nepostrádají postavy charakteristické rysy a prostředí detaily. Obálky jednotlivých sešitů od dua Jean/Maleev jsou vyloženě parádní.

První souborné vydání Mýtů není absolutně dokonalé, třeba bonusová "povídka" není úplně prvotřídní a potenciál světa ani postav zatím rozhodně nebyl využit na plno. Na to mají však autoři ještě spoustu sešitů a pár dost subjektivních nedostatků jsem knize nakonec rád odpustil. S přimhouřením oka tedy za plnou palbu!

Koupeno na přelomu let 2016/2017 za 199,- z e-shopu vydavatelství Crew.

Zkráceně? Skvělý nápad ve zdařilém provedení s již teď pamětihodnými postavami. Ačkoliv jde vlastně o konverzačku s minimem akce, dokáže komiks spolehlivě zaujmout scénářem i kresbou. Leží mi doma díly až po čtrnácté Čarodějnice, takže se snad mám sakra na co těšit.

Hodnocení na DK v době přečtení: 88 %; Moje hodnocení: 90 % jako 239. hodnotící.

Kalgrim
16.03.2020

Tenhle komiks jsem si přečetl poté co jsem hrál Wolf Among Us. A musím říct, že hru jsem si užil více, ale komiks je taky skvělý a už se těším na další díl. Celý koiks je detektivního rázu, stejně jako hra, a finální rozzuzlení jsem opravdu nečekal. Kresba je také moc pěkná.

KubaHanzelin
10.03.2020

Velký zlý vlk, Sněhurka, Růženka, Jack a fazole, Modrovous.. a další a další, postavy z klasických "dětských" pohádek byly vyhnány do exilu našeho světa a horkotěžko tu přežívají v míru, ale stane se něco co se ještě nikdy nestalo.. zločin a dokonce vražda!
Detektiv Vlk se společně se zástupkyní starosty Sněhurkou dá do pátrání po pachateli a.. to už si přečtěte sami, kresba není žádný zázrak, co jsem tak koukal v dalších dílech je už lepší, ale příběh mě chytnul a rozhodně si budoucnu přečtu další díly