Mýty. Legendy dávných věků v našem denním životě

Mýty. Legendy dávných věků v našem denním životě

V knize mýtů představuje Joseph Campbell mnoho významných lidí a zároveň ukazuje, jak mohou mýty rozšířit naše lidské schopnosti. V knize mýtů se seznámíte s funkcí mytologie a jejími činnostmi. Mají totiž svůj vlastní podivuhodný život, nikdy se nestaly a dějí se stále. Mohou nás zbavit naší moderní úzkosti. Předmluvou opatřil Johnson E. Fairchild....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20092/myty-legendy-davnych-veku-v-nasem-d-9BL-20092.jpg 4.415

Myths to live by (1972)

Mytologie, Literatura naučná, Sociologie
Vydáno:, Pragma

RH faktor
25.06.2016

Vynikající kniha o mýtech, symbolech a tak...Kdo má ráda mýty, symboly, výklad a smysl toho všeho tak povinná literatura ;-)

hanocri
02.08.2015

Neznám lepší knihu na toto téma. Jako jiné knihy i tuto jsem četl již před delší dobou (asi 9 let) a pamatuji si, že na mě silně zapůsobila. Třeba takové vysvětlení, proč je rozdílný přístup k životu a smrti u kultur, které se rozvíjely v pralesích a které ve stepích atd. atd. Skvělá kniha, ovšem pro ty, kteří nejsou tak zběhlí ve čtení akademických publikací, to může být občas trochu těžkopádně napsano (či přeloženo). Nenechte se ale odradit! :-)

mytologie sociologie

Joseph Campbell