Mýty. Legendy dávných věků v našem denním životě

od:

Mýty. Legendy dávných věků v našem denním životě

V knize mýtů představuje Joseph Campbell mnoho významných lidí a zároveň ukazuje, jak mohou mýty rozšířit naše lidské schopnosti. V knize mýtů se seznámíte s funkcí mytologie a jejími činnostmi. Mají totiž svůj vlastní podivuhodný život, nikdy se nestaly a dějí se stále. Mohou nás zbavit naší moderní úzkosti. Předmluvou opatřil Johnson E. Fairchild....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20092/myty-legendy-davnych-veku-v-nasem-d-9BL-20092.jpg 4.417
Originální název:

Myths to live by (1972)

Žánr:
Mytologie, Literatura naučná, Sociologie
Vydáno:, Pragma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Dax
03. února

"Mytologie...je podobně jako ptačí hnízdo vytvořena z darů Matky přírody. Její architektura se na první pohled zdá být odrazem vědomých schopností, jde však o konstrukce načrtnuté v samém nitru duše." Nejlepší definice mytologie, kterou znám. Nemohu říci, že bych celé knize porozuměl, autor cituje mnoho děl, o kterých nemám ani páru, ale jako celek je kniha výborným souhrnem příkladů, jak v nás rezonují mytické image.

RH faktor
25.06.2016

Vynikající kniha o mýtech, symbolech a tak...Kdo má ráda mýty, symboly, výklad a smysl toho všeho tak povinná literatura ;-)

hanocri
02.08.2015

Neznám lepší knihu na toto téma. Jako jiné knihy i tuto jsem četl již před delší dobou (asi 9 let) a pamatuji si, že na mě silně zapůsobila. Třeba takové vysvětlení, proč je rozdílný přístup k životu a smrti u kultur, které se rozvíjely v pralesích a které ve stepích atd. atd. Skvělá kniha, ovšem pro ty, kteří nejsou tak zběhlí ve čtení akademických publikací, to může být občas trochu těžkopádně napsano (či přeloženo). Nenechte se ale odradit! :-)


Štítky

mytologie sociologie

Autor a jeho další knihy

Joseph Campbell

Joseph Campbell
americká, 1904 - 1987

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených23x
v Doporučených1x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit9x