Mýty a fakta o potopě světa

Mýty a fakta o potopě světa https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25405/bmid_myty-a-fakta-o-potope-sveta-JpC-25405.jpg 4 8 3

Legendy o potopě světa u všech starých národů z hlediska archeologie, geologie a oceánografie. Přeložila Dagmar Vojířová. Vydalo Lidové nakladatelství roku 1986, edice Čtení o...

Mytologie Historie
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Великий потоп. Мифы и реальность (Velikij potop) , 1982

Adapa
19.02.2022 4 z 5

Krátká jednohubka, která dokáže projít všechny potopy v dějinách lidstva.

Velice zajímavě napsáno a líbilo se mi, že se do toho všeho vkládal ruský pohled, který v dnešní době chybí. Poprvé jsem se setkal s termínem tzv. Ruské Atlantidy, škoda, že se o tom autor zmínil jen na několika řádcích.

Kondratov se nenechává unášet fantazií, vyvrací řadu mýtů a ke všemu přistupuje vědecky. Je poznat, že to bylo napsáno již v 80. letech, řada informací je již neplatná, objevily se nové teorie, něco bylo vyvráceno.

Každopádně se to četlo krásně a rád doporučuji.

Ikkju
27.05.2020

Koupil za korunu v rozsypu, čtu na přeskáčku. Hned jako první mě zaujala 300 m vysoká tsunami, než jsem si stačil místo dohledat, přišla zpráva, že se jev může brzy díky odtávání ledovců v bočním údolí opakovat. Na první čtení jsem se zasekl na představě tak vysoké vlny, jenže ono by to bez správně tvarované protistráně takhle nefungovalo. Slova.
Potopa, ona voda nemusí sahat nad vrcholky hor, stačí pár centimetrů, jako obyvatel údolí a pamětník dvou velkých povodní bych mohl vyprávět. I když české povodně nesmetly celá města, na pár lokalitách se podepsaly hodně výrazně.
Druhé slovo sousloví je "světa", dokážu si představit, že v dřívější době měl svět značně rozdílný význam. Smetení pár měst ve správném údolí mohlo znamenat přesně tohle.
Altantidu, Lemurii a další legendární potopená místa neřeším, v téhle otázce si neumím představit, že bych se dozvěděl něco zajímavého. Ale o pár desetiletí po napsání knihy je samozřejmostí třeba existence Doggerlandu.

KetrinZel
02.11.2014

Dnes již překonaná kniha, navíc byla poplatná režimu.

potopa světa

1988  91%Žijí ještě dinosauři?
1986  75%Mýty a fakta o potopě světa
1984  85%Záhady Velikonočního ostrova
1972  95%Zaniklé civilizace
1982  82%Tajemství Pacifiku

Kniha Mýty a fakta o potopě světa je v