Mýtus v ohrožení aneb Zastavená Stázka

Skeeve už vyhrál mnoho různých bitev a měl tu čest se potkat s těmi nejtvrdšími protivníky, ale taková bitva ho ještě nepotkala... partie v Dračím Pokeru s největším hráčem všech dob – Bonbon Ante Kidem! A do toho všeho ještě jde po Skeevově hlavě nájemný vrah jménem Kat...

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45234/mytus-v-ohrozeni-aneb-zastavena-stazka-45234.jpg 4.262

Mýtus 6.

Humor, Romány, Fantasy
Vydáno, Perseus

LITTLE MYTH MARKER, 1985

Kniha Mýtus v ohrožení aneb Zastavená Stázka

Amolein
23. listopadu

Šestý díl mýtické ságy je psán zase tradiční lehkostí a humorem, takže vás určitě nezklame.
Tentokrát se ovšem nepodíváme do žádné nové dimenze, abychom objevovali nové neznámé světy. Nové nebezpečí si pro hrdiny přijde přímo k nim domů. Taky se v tomto příběhu neocitají v ohrožení jejich životy jako spíše jejich pověst a peníze. Pro Aahze je ale ohrožení peněz mnohem horší než ohrožení života. Však jeho upjatost na peníze je už známá.
Jednu věc bych knize ale přeci jen vytkl. Je to její závěr. Skončí dřív než se to pořádně rozjede. Těšil jsem se na krásné vylíčení závěrečného "souboje" a ono nic. Stejně je useknutá závěrečná debata o budoucnosti našich přátel, ale její rozuzlení si určitě autor nechal do dalšího dílu.
Toto krátké, rychlé a zábavné čtení určitě doporučuji čtenářům fantasy literatury.