Další prima mýtus

Další prima mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45147/dalsi-prima-mytus-45147.jpg 4 197 32

Mýtus série

Fantasy příběh o mladém učedníkovi čaroděje Garkina, který se původně chtěl stát zlodějem. Jednoho dne však je jeho učitel zabit nájemným vrahem při jednom magickém rituálu, při kterém vyvolával démona... A tak pestré dobrodružství mladého Skeeveho začíná. Jak sám později Skeeve zjistí, není svět tak jednoduchý, jak se obyčejnému smrtelníkovi může zprvu zdát – a také, že není pouze jen jeden. Spolu se Skeevem zjistíte, že existuje spousty a spousty dimenzí, které je třeba navštívit a stát se démonem – dimenzionálním cestovatelem, stejně tak, jako přivolaný kolega zavražděného Garkina, démon Aahz, se kterým se Skeeve brzy spřátelí...... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Perseus

Another Fine Myth , 1978

BarkaS
26.09.2016 5 z 5

Není to žádná velká literatura, spíš taková jednohubka do mhd. Ale mám ty kluky démonický ráda a má to švih.

RamonVarga
04.05.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem zhltnul jako jednohubku, parádní postavy a fajn četba na léto.

market8239
18.09.2015 5 z 5

Pohodova, lehka cetba co potesi.

Barat
10.06.2015 5 z 5

Znáte to - Asprin leží doma pod horou ostatních knih, se značnou vrstvou prachu, a tak jej popadnete a řeknete si, tohle musím vyhodit. Ale ještě než uděláte u tohoto fantastického příběhu přímo osudovou chybu, přečtete si pár prvních stránek. A pak další a další, za chvíli už s knihou usínáte, pracujete, relaxujete... Tato kniha mi prodloužila život o několik hodin, protože takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Není náročná, krásně se čte, a ten humor určený i pro nejdebilnější se k tomu všemu báječně hodí. Má to děj, osobité postavy a trochu napětí. Co víc si přát?
Rozhodně doporučuji, ale ostatní díly už dle mého skromného názoru stojí za houby.

TallulahDragon
28.02.2015 5 z 5

Skutečně jsem se bavila. Oddechové čtení, mentálně nenáročné a plné osobitého humoru. Každou stránku jsem otáčela se zvědavostí, jakou ptákovinou mě příběh rozesměje příště.

Covenant
08.09.2014 5 z 5

Když jsem tuto knihu četl, netušil jsem, že se vydám na maraton, takovým úprkem. Kniha je velice čtivá a i když je svým způsobem jednoduchá, obsahuje v sobě hravost, která mě bavila tak, že jsem musel číst další a další díly v serii. Měl jsem sice místy pocit, že tohle jsem už někde četl, nebo viděl, ale pak mi podle roku vydání došlo, že Robert Asprin spíše mnoho tvůrců inspiroval. První díl je ještě takový střízlivý, ale to jen proto, aby nás uvedl do světa, kde je možné vše a vy při každém čtení, neztrácíte dobrou náladu

lennyd
11.10.2013 4 z 5

Sérii o Skeevovi od Roberta Asprina mám hodně rád - knihy jsou nenáročné a velmi dobře se čtou - a ruku na srdce, kdo z nás někdy nechtěl být kouzelníkem. Tato je první z nich, která čtenáře uvede do celé série (seznámení "démona" Aahze s kouzelníckým učněm Skeevem) a nastaví pravidla pro další knihy. Přečteno jedním dechem a pak ještě mockrát...

honajz
17.10.2012 2 z 5

Nevím, mně to moc vtipné nepřišlo. Snaží se to vypadat jako lehce napsané, ale úplně z toho trčí nějaký absolvovaný kurz pro psaní lehce psaných příběhů. Chybí tomu pořádná atmosféra, nějaký tvůrčí zápal, ozvláštnění, prostě cokoliv, co by z toho udělalo víc, než jen delší povídku roztaženou na knihu, sem tam proloženou humorem typu "he he, on se bouchnul do hlavy o zeď, to je legrace". S Prachettem to nejde srovnávat, i když má občas také plytký děj, jeho humor je aspoň inteligentní.

Skallarix
24.08.2011 5 z 5

První a samozřejmě také jeden z nejlepších dílů Mýtů, které si získaly mé srdce (a já dle hlavního hrdiny kdysi dávno, snad už ve třinácti letech, přezdívku). Robert L. Asprin nám představuje světy, či spíše nekonečné množství světů, kde se objevuje magie i high technika - a leckdy jdou spolu ruku v ruce. Světy, dimenze, které mají své roztodivné obyvatele, kteří mají mnohdy ještě roztodivnější vzezření, obyčeje a nejen to. A rozhodně všechny stojí nejméně za jednu návštěvu, když už ne za poznání, či nejsou nejvhodnější pro dlouhodobý pobyt....
Pod taktovkou (či perem) R. L. Asprina vznikla báječná a mýtická humorná fantasy, která je někdy srovnávána se Zeměplochou věhlasného velikána Terryho Pratchetta, která má asi tisíce krát více skalních příznivců. Podle mne v jediném, v čem se dají obou těchto autorů jejich díla (Zeměplocha a série Mýtů) srovnávat je fakt, že se pohybují v oblasti humorné fantasy literatury. Jinak oba dva světy trpí svou neskutečnou jedinečností a i svým jedinečným humorem....

Mayanea
13.04.2011 3 z 5

„Řekl bych, že naposledy jsem se tak dobře bavil, když jsem se miloval se svou týden mrtvou sestrou.“

luciferrus
30.11.-0001 5 z 5

Výborná a vtipná kniha, kterou lze stavit na úroveň např. Pratchetta, jen škoda, že přes očividný potenciál už nedosahují další knihy v Mýtu stejné kvality jako tato a často se opakují.

Esmit
30.11.-0001 5 z 5

Humorné podání fantasy se skvělýma postavama. Nedokázala jsem přestat číst, často jsem se smála a stále jsem očekávala, co se zase přihodí. A dělo se stále něco.